Дизайн коридору в квартирі, красиві інтер’єри, фотоОздоблення коридору в квартирі

Коридор – це, як правило, довге і вузьке простір, яке веде від входу в квартиру до інших кімнат. Він, нарівні з передпокою створює перше враження про наш житло, тому варто приділити належну увагу його облаштування, грамотному оформленню стін і підлоги, підбору відповідної меблів.

Це приміщення повинно бути зручним і функціональним. Щоб воно виглядало естетично і виробляло приємне враження на наших гостей, його не слід захаращувати.

Нижче представлені різні ідеї обробки коридору в квартирі, варіанти оформлення стін і підлоги, поради щодо підбору меблів і освітлення, а також деякі дизайнерські трюки, які допоможуть уявити це приміщення в кращому вигляді.

Оздоблення коридору в квартирі koridor2

Оздоблення коридору в квартирі – фото цікавих ідей

Передпокій – це приміщення, якому, як правило, присвячують мінімум часу при дизайні квартири. Це несправедливо, тому що функціональне облаштування коридору дає нам величезні можливості. Багато хто помилково вважає, що гості не звертають уваги на коридор. Тим не менш, він є першою кімнатою, в яку потрапляють гості після передпокої, тому так важливо створити приємне перше враження. Коридор є свого роду візитною карткою квартири. Тому варто витратити час, щоб обробити його правильно. Розглянемо різні варіанти обробки.

Оздоблення коридору в квартирі - фото Оздоблення коридору в квартирі - фото Оздоблення коридору в квартирі - фото

Оздоблення стін в коридорі квартири

Облаштування коридору має включати дизайн кожного елемента. Починати бажано зі стін. Оздоблення стін в коридорі включає в себе як вибір матеріалу, так і вибір відповідного кольору.

Стіни можуть бути оброблені різними способами, це можуть бути наступні матеріали для обробки коридору в квартирі:

 • звичайна і декоративна штукатурка;
 • фарбування волосся фарбою і декоративне фарбування;
 • шпалери;
 • обшивка дерев’яною вагонкою, панелями;
 • обробка декоративною плиткою.

Модним і популярним рішенням є покриття декоративною штукатуркою, фарбами або декоративними масами. Такі поверхні радують око, зберігаючи при цьому свою практичність, так як стіни при цьому легше утримувати в чистоті.

Коли справа доходить до кольору – це, безумовно, також важливе питання. Світлі кольори збільшать коридор, а темні відтінки роблять простір більш модним і сучасним. Важливо, щоб стиль меблювання коридору нічим не відрізнявся від інших кімнат. Завдяки цьому можна отримати гармонійний дизайн квартири. Поєднання підходящої штукатурки або фарби і кольори – це тільки початок створення вигляду коридору.

Оздоблення коридору в квартирі декоративним каменем

Популярним рішенням сьогодні є обробка коридору декоративним каменем. Для цієї мети є багато варіантів штучного і натурального каменю, наприклад, піщаник, сланець і інші види. Таке оформлення стає центральним елементом дизайну коридору і надає характер всьому інтер’єру. Каменем можна обробити одну стіну або тільки її частину, наприклад, як обрамлення дзеркала або пристенной консолі.

Оздоблення коридору в квартирі декоративним каменем Оздоблення коридору в квартирі декоративним каменем Оздоблення коридору в квартирі декоративним каменем Оздоблення коридору в квартирі декоративним каменем

Шпалери для стін

Якщо вибір падає на шпалери, то бажано вибирати стійкі, краще навіть миються варіанти. Звичайний папір може швидко прийти в непридатність, особливо якщо в квартирі живуть домашні улюбленці, яким ми не завжди встигаємо негайно вимити лапи після прогулянки в дощовий день. В даний час в нашому розпорядженні є широкий вибір шпалер з класичним і сучасним дизайном, в різноманітній кольоровій гамі, що імітують тканину, бетон, камінь, цегла, дерево і інші матеріали.

Шпалери для стін Шпалери для стін

Декоративне фарбування

Не менш важливим буде вибір фарби, вона повинна бути стійка до миття, тому краще вибирати латексні фарби. В цьому випадку, вибір правильного кольору є вторинним – так як функціональність має найбільш важливе значення.

Декоративне фарбування Декоративне фарбування Декоративне фарбування

Цікавим варіантом обробки може стати магнітно-маркерна фарба, на якій можна малювати крейдою і прикріплювати до неї за допомогою магнітів записки або фотографії. Ми можемо також зберігати на ній написані крейдою повідомлення для інших членів сім’ї, а потім легко їх змити.

Декоративне фарбування

Оздоблення коридору в квартирі панелями

Цікавим варіантом є обробка стін в коридорі панелями. Це може бути:

 • дерев’яна обшивка, яка стане прикрасою для стилів прованс, Шеббі шик, англійського інтер’єру;
 • декоративні пластикові панелі;
 • панелі під цеглу;
 • панелі під бетон;
 • панелі з ефектом 3D, виконані з гіпсу або пластику.

Оздоблення коридору в квартирі панелями Оздоблення коридору в квартирі панелями Оздоблення коридору в квартирі панелями

Цікаві креативні рішення

Стіни в коридорі не повинні викликати нудьгу, бажано, щоб вони були здатні відразу ж викликати посмішку на нашому обличчі. Для цього можуть бути використані різні фотошпалери і наклейки для стін з цікавим малюнком, який буде домінувати в інтер’єрі і привертати увагу. В результаті, нам не знадобляться будь-які інші прикраси в коридорі, тому що стіни самі стануть прикрасою!

Цікаві креативні рішення

Підлогове покриття – варіанти оздоблення коридору в квартирі

При облаштуванні коридору слід приділити особливу увагу вибору підлогового матеріалу. За допомогою підлогових покриттів можна надати чарівність звичайному приміщенню або навпаки, зіпсувати враження навіть від красиво оброблених дорогими матеріалами стін і дизайнерських меблів.

Коридор буває закритим приміщенням або відкритим простором, з яким ми зустрічаємося відразу після входу в квартиру. Часто він межує з передпокою, звідки можуть розноситися далі по підлозі дощова вода і бруд. Таким чином, в коридорі не слід стелити світлі килими або килимові покриття, так як підлогове покриття повинне бути стійким до частого вологого прибирання, і впливу бруду.

Пол в коридорі і в передпокої повинен бути обраний таким чином, щоб на додаток до естетичних якостей він міг чинити опір подряпин і плям від бризок води і бруду, що заносяться з вулиці. Взимку тут також накопичується пісок, а він, як ми знаємо, є найбільшим ворогом лакованого дерев’яної підлоги або ламінату. Тому, найчастіше використовують для покриття підлоги коридору керамічну плитку, керамограніт або натуральний камінь.

Підлогове покриттяПідлогове покриття

Підлогове покриття

Однак, якщо ви віддаєте перевагу більш теплі рішення, то можна вибирати ламінат. У разі, коли вирішено монтувати паркет або ламінат, слід вибирати клас з найбільшою стійкістю до стирання.

Все частіше плитка і панелі імітують натуральні оздоблювальні матеріали, такі як дерево і камінь. Красиво буде виглядати на підлозі керамічна плитка під дерево, дуже правдоподібно імітує текстуру натуральної деревини.

керамічна плитка під дерево керамічна плитка під дерево

Досить популярним рішенням є комбінація двох покриттів, коли в зоні передпокої використовується плитка або натуральний камінь, а в іншій частині коридору, куди не потрапляє бруд, кладуть ламінат або дерев’яні підлоги.

комбінація двох покриттів комбінація двох покриттів

Таким чином, при ухваленні рішення необхідно враховувати особливості експлуатації приміщення, наскільки воно схильне забруднень, тому краще вибирати між матеріалами високої якості, які володіють стійкістю до дії бруду і води.

Гарне освітлення

Рідко коли в квартирах можна зустріти такий коридор, в який надходить природне сонячне світло. Однак недолік природного освітлення не повинен робити коридор похмурим місцем, де існує брак світла. Тут на допомогу приходить штучне світло. Його роль важлива в будь-якому інтер’єрі: оформленому в традиційному стилі або сучасному. Яке освітлення є популярним? Перш за все, стельове, але і, звичайно ж, бічне.

Як правило, в коридорах домінують стельові світильники і вбудовані в меблі. Добре покажуть себе також настінні бра в різних стилях – сучасному або класичному, які можуть підсвічувати дзеркало або картинну галерею, експозицію фото або інший декор приборкує стіни. Стиль освітлення повинен відповідати запланованій обстановці.

гарне освітлення

Так як це приміщення є візитною карткою кожної квартири, ми повинні переконатися, що воно добре освітлено. Гарне освітлення виражається не тільки в кількості відповідних джерел світла, але і в кольорі світла і ступеня його інтенсивності. У коридорі краще використовувати світло теплого жовтого кольору. В результаті, ми отримаємо більш затишний і чарівний інтер’єр. Правильно вибране освітлення вигідно підкреслює деякі елементи простору, надаючи інтер’єру унікальний і атмосферне клімат, особливий характер.

гарне освітлення

гарне освітлення

гарне освітлення

гарне освітлення

гарне освітлення

гарне освітлення

Меблі

Як правило, основна проблема коридорів полягає не тільки в їх невеликій ширині, але і в неправильному підборі меблів. Безумовно, це найбільш очевидно в разі вузьких коридорів, тому що обмежений простір, яке ми маємо, не дає нам багато можливостей для його облаштування і меблювання. Важливо ретельно і вдумливо вибрати меблі, яка буде служити нам місцем для зберігання або експозиції пам’ятних речей, сімейних фотографій.

меблі

меблі

Навіть невеликий коридор, незручний і темний, можна організувати так, що він стане дуже привабливим. Основна меблі для нього це: шафа, вішалка, сидіння, шафа для взуття та дзеркало. Давайте згадаємо, що в маленькі інтер’єри не вибирають занадто велику меблі. Краще вибирати невеликі елементи меблів, які мають подвійну функцію, наприклад, Обувниці з сидінням. Взуттєву шафу може служити в якості консолі. Якщо повісити дзеркало над ним, можна отримати хороший маленький куточок в коридорі.

Елементи обладнання повинні бути зручні у використанні. Тому зростає популярність вбудованих шаф. З ними у нас набагато більше шансів упорядкувати інтер’єр, ніж з традиційними шафами. Вони займають менше місця і в той же час дозволяють ефективно використовувати всі існуюче простір. Вдалим рішенням будуть вбудовані шафи купе зі світлими глянцевими або дзеркальними фасадами, які відображають навколишню обстановку, в результаті чого кімната візуально здається більше.

Якщо в коридорі досить багато місця, безумовно, варто інвестувати в шафу для взуття або додаткові полки. Проте, треба дотримуватися принципу: коридор не повинен перетворитися на склад. Меблювання не повинна обмежувати пересування людей або заважати проходу до дверей.

Оздоблення вузького коридору в квартирі – дизайнерські трюки

Кажуть, що коридор є вітриною кожної квартири, тому його зовнішній вигляд і функціональність повинні бути правильно спроектовані і сплановані заздалегідь, щоб уникнути можливих помилок при організації простору. На жаль, квартири в блокових будинках рідко бувають просторими, не завжди є місце для містких шаф, крісел і унікальних прикрас. Найчастіше ми маємо справу з вузькими, затемненими просторами, які необхідно майстерно облаштувати так, щоб вони стали вітриною нашої квартири. Нижче ми представимо для вас ідеї, як може виглядати оздоблення коридору в маленькій квартирі і як можна візуально розширити простір.

Вузький і похмурий коридор – це недолік більшості квартир. Однак, знаючи основні правила дизайну інтер’єру та деякі хитрі трюки, обробка коридору стане швидше задоволенням, ніж неприємною і проблематичною обов’язком. Незалежно від стилю, в якому ми хочемо прикрасити інтер’єр, ми повинні стежити за тим, щоб не перевантажити і не захаращувати його, залишивши достатній простір для вільного пересування. Що треба знати при організації вузького коридору?

 1. Місця для зберігання. Основою практичного коридору є місткі шафи. Це відмінний спосіб для оформлення порожніх стін і використання відповідного простору, в якому ми можемо зберігати різні предмети, пальто, взуття і т.д. Це може бути величезна шафа під стелю, в якому можна зберігати незліченну кількість предметів. На жаль, такі шафи можуть створити пригнічує ефект, тому, якщо ви їх використовуєте, постарайтеся оформити їх таким чином, щоб вони становили продовження стіни і були оформлені в одному світлому кольорі. В результаті, інтер’єр, здається, акуратним і світлим.Місця для зберігання
 2. Дзеркала. Використання високих дзеркал від підлоги до стелі, створює в просторі глибину, при цьому інтер’єр візуально здається більше. Тому, якщо ви «боретеся» з вузькій прихожій, не забувайте про шафах з великим дзеркалом.Дзеркала
 3. багатофункціональна меблі. У вузькому коридорі важливо враховувати всі функціональні можливості меблів і розумно використовувати простір. Зазвичай тут немає місця для великої громіздких меблів, яка переповнює інтер’єр і займає цінне простір. Сучасний дизайн цінує інтелектуальну, багатофункціональні меблі, яка є цікавим доповненням до дизайну інтер’єру, наприклад:
  • відкидні сидіння;
  • Обувниці з сидінням;
  • модульні системи;
  • вузькі комоди і пристінні столики-консолі.багатофункціональна меблі багатофункціональна меблі багатофункціональна меблі багатофункціональна меблі
  • Горизонтальні або вертикальні смуги – це відмінний спосіб розширити і збільшити вузький коридор. Смуги можуть з’явитися на стінах у вигляді шпалер або пофарбованих фарбою смуг на стіні. Завдяки цьому рішенню можна оптично зробити простір вище або довше. Цей ефект посилить дзеркало, яке додасть стіні, на якій воно розміщене глибину і тривимірність. Смуги можуть бути розташовані, як на стінах, так і на підлозі. Як правильно їх використовувати?
   • горизонтальні смуги зроблять приміщення або забарвлену ними поверхню, візуально ширше, ніж вони є насправді; Смугаста обробка маленького коридору в квартирі - фото Смугаста обробка маленького коридору в квартирі - фотоСмугаста обробка маленького коридору в квартирі – фото
   • вертикальні смуги на стінах візуально вище піднімають стелю, роблять кімнату більш високою, що актуально в приміщеннях з низькою стелею. вертикальні смуги на стінах вертикальні смуги на стінахЯкщо немає бажання застосовувати смужки на стінах, можна придбати модну килимову доріжку в смужку, яка оживить інтер’єрі і зробить його візуально ширше.килимова доріжка в смужку
   • світлі кольори. При проектуванні вузького коридору слід звернути особливу увагу на колір стін і меблів. Світлі кольори меблевих фасадів відбивають світло, висвітлюючи інтер’єр. Це додатковий спосіб для візуального збільшення невеликих інтер’єрів, які не мають об’ємності.світлі кольори світлі кольори світлі кольори світлі кольори

   Всі хочуть, щоб їх квартира зі входу створювала гарне враження. Відвідувач, який ступив на її поріг повинен побачити щось хороше: дзеркало або картину. Часто коридори в наших квартирах закінчуються дверима в туалет. Як відвернути увагу від неї? Можна приклеїти на неї оригінальні фотошпалери або великий аркуш скла. Можна також використовувати цікаві наклейки або фарби в яскравих кольорах, що відповідають інтер’єру.

   фотошпалери фотошпалери

   Часто коридор в квартирі невеликий за розміром, вузький і йому не вистачає вікна. Якщо додати сюди речі, коробки та інші предмети, для яких немає місця в іншій кімнаті квартири – створюється враження хаосу і безладу. Це не створює позитивний настрій у наших гостей і у нас самих, коли ми повертаємося додому після робочого дня. Тому варто подбати про те, щоб цей простір було затишним і функціональним одночасно. Сучасні інтер’єри характеризуються не тільки авангардним стилем і передовими технологіями, сучасність проявляється також у мудрому плануванні простору і його адаптації до потреб сім’ї.   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *