Дизайн кухні без вікнаДизайн кухні позбавленої вікон – це ситуація, з якої і сьогодні стикаються жителі старих багатоквартирних будинків, а також малогабаритних квартир. Як може виглядати кухня без вікна в квартирі, дизайн, фото цікавих рішень – все це ви знайдете в даній статті.

Крім того, ми розповімо про перевірених трюках для функціонального оформлення такого приміщення, а також про важливі моменти в облаштуванні інтер’єру, які слід обміркувати заздалегідь.

Дизайн кухні без вікна малої площі

Сліпа кухня або кухня без вікон – це, як правило, маленьке і темне приміщення, позбавлене денного світла. Вона зустрічається в старих квартирах, а також іноді з’являється в нових багатоповерхових будинках, де вона сполучена з вітальнею.

В останньому випадку в результаті поділу двох кімнат міжкімнатних перегородкою кухня стає окремим приміщенням без вікон. Розглянемо деякі варіанти, як оформити дизайн кухні без вікна.

Дизайн кухні-вітальні без вікон

Оформляючи кухню без вікна, перш за все, слід розглянути можливість з’єднати її з іншою кімнатою. Одним з найбільш поширених рішень є об’єднання вітальні з кухнею. В цьому випадку, така кухня не буде проблемою, тому що це буде світлий інтер’єр, освітлений світлом з вікон вітальні.

Кухня може бути поєднана з коридором, а також, завдяки знесенню стіни – з вітальні. В отриманому загальному просторі часто кухні виділяється розташування, віддалене від вікна. Хоча це місце повністю не позбавлене природного світла, але до стільниці не надходить достатня кількість світла з вікон. Тому треба дуже ретельно спланувати штучне освітлення.

На прикладі, наведеному нижче, все приміщення висвітлюють три стельових світильника. Для того, щоб людині, яка працює на кухні, було краще видно, в шафу над раковиною були встановлені дві галогенні лампи. Додаткові джерела світла розташовані в витяжці.

Кухня без вікна – дизайн інтер’єру, фото. Кухня розташована між фойє і кімнатою. У центрі розташований високий стіл-бар, який відокремлює зону стільниці з раковиною і плитою.

Настільки ж функціонально вирішена проблема вентиляції. Кухонні запахи і пари не циркулюють по вітальні, тому що їх поглинає витяжка, підключена до окремого воздуховоду.

Однак не у всіх будинках є можливості зносити стіни і об’єднувати дві кімнати. Тоді можна розглянути інші варіанти облаштування кімнати без вікна.

Кухня-ніша без вікна, дизайн

Невелика кухня-ніша без вікна іноді викликає багато клопоту. Як прикрасити невелику площу, щоб вона зберегла свою практичну функцію, і в той же час здавалося більше, ніж є насправді? Перш за все, слід подбати про функціональному аспекті. Саме тут буде відбуватися приготування їжі, миття посуду, проводитися велика частина нашого часу. З іншого боку, ми хочемо оформити приміщення так, щоб простір мало естетичний сучасний дизайн.

Якщо у нас трохи квадратних метрів, і ми хочемо зробити невелику кухню-нішу візуально трохи більше, варто використовувати різні дизайнерські трюки, наприклад:

  • світлі кольори стін і меблів;
  • раціональне багаторівневе освітлення;
  • оптичні трюки з використанням глянцевих поверхонь, дзеркал, фотошпалер і т.д.

Також на допомогу нам прийдуть різні зручні рішення від виробників кухонного меблів, такі як: висувні стільниці, відкидні столи та стільці, інші подібні конструкції, що заощаджують простір і не захаращують невелике приміщення.

Дизайн маленької кухні без вікна: світлі кольори понад усе!

Відомий трюк, який використовують дизайнери інтер’єру при оформленні невеликих і темних кімнат, це світлі кольори! У маленькій і тісній кухні без вікна, доцільно повністю зробити ставку на них. Особливо рекомендуються світлі відтінки пастельних тонів. Білі глянцеві меблеві фасади відмінно вписуються в таке приміщення. Вони виступають в якості додаткового джерела світла, будучи відмінним способом оптичного збільшення простору.

Якщо використовувати в темному маленькому приміщенні темний колір стін і меблів, вийде дуже незатишний і тісний інтер’єр. Принцип відбору пастельних тонів не обмежується кольором стін. Це відноситься також до меблів і підлоги.

Вибираємо меблі

Ще одна ідея для функціональної та естетичної організації такого простору – це світлі кухонні меблі і побутова техніка. Як і стіни, меблі і техніку краще вибирати в світлих і м’яких тонах. Відмінна ідея – це глянсова кухня, полірована поверхня якої буде відбивати світло, додаючи кімнаті обсяг.

Відмінний спосіб прикрасити кухню без вікна – це кухонні шафи зі скляними панелями, які можна дуже ефектно виділити підсвічуванням лід.

Освітлення кухні без вікна – дизайн, фото

Освітлення – це найважливіший аспект оформлення такого приміщення, який ми не можемо ігнорувати. В цьому випадку дуже важливим є вибір ідеального джерела світла і забезпечення оптимального освітлення інтер’єру. Але це не просте завдання, оскільки вона вимагає належного вибору точок розташування світла, вибір кольору світла і світлового насичення.

Необхідно спроектувати кілька різних видів світла:  • основне освітлення;
  • подшкафние лампи і лід підсвічування навісних шаф;
  • декоративне освітлення для окремих областей в інтер’єрі.

Фото. Кухня без вікна, оформлена в світлих тонах, має кілька видів освітлення, включаючи точкове і подшкафное, яке відбиваючись на фасадах меблів, фартусі і кухонної техніки, оптично збільшує простір.

Основне джерело світла необхідно розмістити безпосередньо біля входу. Надалі слід спроектувати точкове освітлення, яке буде рівномірно висвітлювати весь інтер’єр. Хорошим рішенням буде також виділення кухонних меблів світлодіодними смужками, наприклад, в плінтусі.

Цінна порада! Світло в темній кухні повинен мати теплий жовтий колір. Білий світ візуально охолоджує простір.

Деякі трюки в дизайні маленької кухні без вікна, фото

Оформляючи темне і похмуре приміщення, ми можемо спробувати створити вражаючу імітацію вікна. У цій ролі можуть виступати:

  1. фотошпалери із зображенням вигляду з вікна або фотошпалери з перспективою, які створюють відчуття реального простору за зображеним на них вікном. Важливою умовою реалістичного зображення є достатнє освітлення цієї зони.
  2. Дзеркало. У ролі оптичного збільшувача також може виступити невелике дзеркало.

Фото. Тривимірні фотошпалери, що прикрашають стіну на фартусі кухні, які дозволяють оптично збільшити інтер’єр, розширюючи видиму перспективу.

Фото. Кухня без вікон дизайн інтер’єру. Хороше рішення – використовувати акцент, який розширить горизонти і оптично представить перспективу розширення простору. У цій ролі відмінно покажуть себе фотошпалери, що зображують цікавий вид.

Вентиляція

Сьогодні кімната без вікон не є перешкодою для облаштування функціональної кухні. Але таке рішення викликає труднощі з належною вентиляцією. Якщо під час приготування їжі утворюється водяна пара, яка не виходить через вікно, він конденсується на стінах. Щоб запобігти цьому, потрібно встановити хорошу витяжку.

Проте, її можна встановити тільки тоді, коли в кімнаті є два вентиляційних отвори – витяжний і припливно. Якщо є тільки один вентиляційний отвір, можна встановити поглинач і використовувати витяжку в режимі рециркуляції, але це рішення має недоліки. Незважаючи на те, що поглинач видаляє запахи, він не усуває надлишок водяної пари, який буде супроводжувати також кіптява, що утворюється при приготуванні їжі на газовій плиті. Сажа забруднює кімнату, що особливо неприємно у відкритій кухні з вітальні. Для усунення цього явища, варто вибирати електричну плиту.

П’ять варіантів дизайну кухні без вікна

Отже, ми маємо відремонтувати квартиру. Це приміщення без вікон, через яке пролягає шлях з передпокою до вітальні і спальню, отже, кімната має троє дверей – в коридор, в спальню і в вітальню. Площа кімнати складає 12,7 квадратних метрів.

Двері між вітальнею і кухнею має 98 см в ширину. Варто подумати про розширення цього отвору, можливо, до двох метрів, тоді кухня буде більш відкрита для вітальні і вітальня зможе частково виконувати роль їдальні. Як спроектувати таке приміщення, щоб воно було зручним і красивим? Нижче наведено 5 варіантів рішень.

Перший проект – Г-подібна кухня

Найбільша перевага такого варіанту – це набагато краще висвітлення кухні природним освітленням, що надходять через великий дверний проріз з вітальні. Двері, що ведуть з коридору на кухню, була перенесена до кінця стіни, щоб в кімнаті помістилася кутова меблі для кухні у вигляді літери «Г». Стільниця Г-подібної форми дозволяє вільно переміщатися від раковини до плити або холодильника, при цьому забруднюється лише один кут кухні. При такому розташуванні тут також поміститься великий обідній стіл з чотирма стільцями. До нього є вільний доступ з усіх боків.

Другий проект – висока кухонні меблі

Функціональне рішення дуже схоже на перший проект. Меблі тут також розташована в Г-образній формі, а двері до вітальні максимально розширені. Основна відмінність полягає в зміні конфігурації кухонного гарнітура. Високі верхні шафи гарнітура приховують в собі холодильник і морозильник, і в окремій шафі мікрохвильову піч, розташовану в кутку. Таким чином, вони не впадають так сильно в очі. Змінилася форма обіднього столу, встановленого в середині кімнати. Бажано, щоб двері між спальнею і кухнею була наскільки це можливо більш прозорою і містила більше скла. Це забезпечить темної кухні додаткову частину природного світла зі спальні.

Другий проект - висока кухонні меблі

Третій проект – кухня в формі літери П

Це варіант з додатковою стільницею, яка розширює робочу поверхню. Двері у вітальню тут не така широка і на півметра вже, ніж в попередніх концепціях, ширина отвору – 150 см. На стіні між кухнею та кімнатою в конструкції з гіпсокартону приховані розсувні скляні двері. В результаті, в будь-який час можна відокремити кухню від вітальні прозорими дверима, через яку буде надходити природний світло. Кухонні меблі тут розташована в формі П-образного простору. З боку двері в передпокій розміщується барна стійка, де можна поїсти, швидко перекусити або посидіти під час розмови з людиною, що працює на кухні. Для цього тут є стільці, які, коли вони не потрібні, поміщаються під барну стійку і не заважають перехожим людям.

Третій проект - кухня в формі літери П

У цьому інтер’єрі з’являються прості геометричні форми і візерунки pop-art (оптичного мистецтва), в даному випадку барвисті геометричні візерунки на стіні. Розсувні скляні двері дозволяють відокремити вітальню від кухні, наприклад, під час смаження. Стіл біля барної стійки дозволяє отримати додаткову робочу поверхню.

Третій проект - кухня в формі літери П

Четвертий проект – індустріальна концепція

Тут здійснюється розстановка меблів по всій площі кухні під усіма стінами. Проект являє собою тиху, простору і вільну версію дизайну. На цей раз отвір між кухнею і вітальнею знову розширюється до ширини 200 см, при цьому самі двері має ширину 100 см, а решта 100 см були використані для створення стільниці. Тут можна з’їсти сніданок або посидіти за ноутбуком з видом в вітальню.

Четвертий проект - індустріальна концепція

Простір під усіма стінами використано під кухонні шафи. Однак, в тих випадках, коли простору для зберігання досить багато, можна відмовитися від частини верхніх навісних шаф над стільницею, плитою і раковиною. На стіні розміщується тільки витяжка. В результаті, в кімнаті не відчувається нагромадження шаф, а стіна, пофарбована фарбою, створює дуже сучасне настрій. Стіни, вільні від шаф, можуть бути використані в якості прикраси кухні. Два високих вбудовані шафи від підлоги до стелі біля дверей вміщують в себе кухонну техніку і надають простір для зберігання кухонного начиння, а, завдяки забарвленню в світлі тони не виглядають громіздкими.

Четвертий проект - індустріальна концепція

П’ятий проект – гламурна кухня з кухонним островом

Ця версія гламур – блискуча, світла. Завдяки матеріалам тут буде багато світла. Дверні прорізи такі ж, як і в попередній концепції. Лінія кухонних шаф була зрушена і розміщена під однією стіною. В результаті, в кімнаті досить багато місця, щоб тут помістився кухонний острів, підлога під яким оброблений керамічною плиткою, а над ним розміщена сучасна витяжка.

П'ятий проект - гламурна кухня з кухонним островом

Підвісна стеля тут абсолютно необхідний – в нього можна встановити ряд точкових джерел світла, які будуть компенсувати відсутність вікон. Кухонні меблі і техніка розташовані тільки в однієї стіни. Координаційним центром кімнати є кухонний острів. Світла підлога, светоотражающая кухонні меблі і багато точок світла можуть компенсувати відсутність вікон.

П'ятий проект - гламурна кухня з кухонним островом

Стара прислів’я говорить, що кухня є серцем будинку. Вся родина збирається в ній за сніданком, обідом або вечерею, а також тут часто приймають гостей, забігли на чашечку чаю з пирогом. Ось чому так багато уваги приділяється її облаштування та підвищенню естетики і ергономіки використання. Звичайно, особливо багато турбот викликає облаштування приміщення без вікон. Тут треба врахувати безліч технічних моментів, правильно організувати вентиляцію, особливо, якщо це приміщення, обладнане газовими приладами. Але не менш важливими для нас є і естетичні аспекти оформлення. З урахуванням наведених вище порад від професійних дизайнерів інтер’єру, можна оформити навіть таке на перший погляд безглузде приміщення без вікон дуже практично і красиво.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *