Дизайн прямокутної вітальніДизайн прямокутної вітальні

Вітальня займає центральне місце в кожній квартирі – це і зона відпочинку і місце зустрічей з родичами та друзями. Добре мебльована вітальня – це така кімната, в якій ми з задоволенням проводимо час з комфортом, дивимося фільми, приймаємо гостей. Але як виконати дизайн прямокутної вітальні?

Ключем до успіху є правильний вибір колірного рішення і правильне розміщення меблів. Ці два питання безпосередньо пов’язані з розміром і формою приміщення. Одні рішення застосовуються в відкритих або квадратних кімнатах, а інші в довгих і вузьких. Кожне простір має свої власні принципи облаштування, які відмінно покажуть себе в одній кімнаті і будуть неприйнятні в інший.

Поради по дизайну прямокутної вітальні

Дуже часто, як нові, так і старі квартири мають вузькі кімнати, які важко красиво представити і прикрасити через невеликого розміру і подовженої форми. Іноді можна знести стіну або її частину, щоб розширити кімнату і, таким чином, отримати більше можливостей для маневру. Але не завжди це можливо, якщо стіна несуча, то доводиться використовувати те, що маємо.

Дизайн вітальні прямокутної форми

Дизайн вітальні прямокутної форми є досить складним завданням. Але при дотриманні певних принципів і правил незручна, довга і вузька кімната перетвориться в функціональну і красиву кімнату мрії. Як це зробити? Нижче наведені деякі поради.

Організація будь-якого простору повинна починатися з проекту. Для цього треба акуратно виміряти кімнату і звернути увагу на розташування дверей і вікон, які в значній мірі обмежують дизайн. Варто подумати про квіти і способах розміщення меблів.

Роль кольору стін в пропорціях кімнати

Розмір великої кімнати в блоковому будинку, як правило, не перевищує 20 м², а частіше нам належить виконати дизайн прямокутної вітальні 18 м кв. Щоб вона була представницької, треба постаратися оптично її збільшити.

Всупереч видимості, правильний вибір кольору стін – це не просте завдання. При цьому необхідно пам’ятати основний принцип – світлі кольори візуально розширюють кімнату, а темні навпаки. Тому, в разі подовженою вітальні слід вибирати між світлими відтінками.

Роль кольору стін в пропорціях кімнати

Роль кольору стін в пропорціях кімнати

Однак якщо хтось наполягає на тому, щоб використовувати більш темні кольори, то можна трохи пограти контрастами, наприклад, дві стіни пофарбувати в світло-бежевий колір і дві в темно-бежевий. Тоді буде створений цікавий ефект, і він не буде виглядати переважною. Крім того, у нас є широкий вибір різних шпалер і фарб, отже, з їх допомогою можна візуально змінювати пропорції кімнати.

Для більш коротких стін треба вибрати більш темний відтінок фарби або шпалер, що робить кімнату візуально більш квадратної. Можна також ввести горизонтальні смуги на коротких стінах, хоча вони оптично зменшать стелю. Слід пам’ятати, що якщо у вузькій кімнаті пофарбувати довгі стіни темним кольором або поклеїти на них темні або візерункові шпалери, або нанести структурну штукатурку – це справить до негативного ефекту і зробить кімнату ще довше.

Дзеркала для створення візуального ефекту

Гарна ідея полягає в тому, щоб встановити дзеркало на довгій стіні. Воно не тільки зламає довгі прямі лінії в кімнаті, але і візуально збільшить відстань між стінами. 

Дзеркала для створення візуального ефекту

Раціональне зонування прямокутної вітальні

Після того як виконані попередні рекомендації, слід розділити простір на більш дрібні функціональні зони – домашню бібліотеку з книгами, зону дозвілля і розваг, робоче місце і обідню зону, якщо ми виконуємо дизайн прямокутної кухні-вітальні. Послідовність і продуманість дуже важлива в організації такого непростого простору, тут повинна бути продумана кожна дрібниця. Прийняті рішення про конкретний стилі інтер’єру і кольорі, треба буде реалізувати у всіх функціональних зонах. 

Раціональне зонування прямокутної вітальні

Розстановка меблів 

Тепер можна перейти до найважливішої частини дизайну прямокутної вітальні – розстановці меблів. У разі подовженою кімнати доречний принцип мінімалізму: чим менше, тим краще. Це принесе не тільки порядок в інтер’єр, але і відіб’ється на його функціональності. У прямокутної вітальні повинні бути тільки найнеобхідніші речі. Меблі повинні мати світлі кольори і не займає багато місця. Хорошим рішенням є меблі з глянцевими, відбивають світло фасадами.

Розставляти меблі в прямокутної вітальні слід, починаючи з найбільш великих об’єктів – це диван, стіл, стільці і телевізор. Тільки після того, як встановлені основні елементи, можна розглянути питання про введення комода, книжкової шафи або розміщенні полиць. Такі предмети меблів, як диван, крісла і стіл повинні стояти вздовж довших стін, а решта – біля коротких.

Іноді можна почути думку, що меблі в довгастому інтер’єрі обов’язково повинна бути розташована вздовж всієї стіни. Ніщо не може бути далі від істини! Дизайн сучасної прямокутної вітальні повинен бути легким і по максимуму зберігати відчуття більшого простору. Незграбні меблеві стінки вже давно пішли в минуле, і на їх місці з’явилася легка модульні меблі, яка може бути встановлена ​​в різних конфігураціях.

Дизайн прямокутної вітальні 18 кв м – фото

Дизайн прямокутної вітальні 18 кв м - фото

Дизайн прямокутної вітальні 18 кв м - фото

Звичайно, якщо кімната дуже довга і вузька, рекомендується поставити меблі уздовж довгих стін. Проте, якщо прямокутник має більш пропорційну форму, можна сміливо експериментувати з розташуванням меблів. Також варто почитати, як оформити дизайн стіни з телевізором у вітальні.

Дизайн кухні-вітальні прямокутної форми

У нових багатоквартирних будинках дуже часто зустрічаються прямокутні вітальні, суміщені з кухнею. Невеликі квартири набувають завдяки цьому рішенню функціональність, при цьому метраж здається набагато більшим. При такому типі розподілу треба подумати про поділ конкретних областей – на кухню і вітальню. У цьому може допомогти барна стійка, модний кухонний острів, і навіть простий обідній стіл, який візуально відокремлює кухню від вітальні. Щоб зробити кімнату більш послідовної, слід пофарбувати стіни в один і той же колір. Однак, якщо вам хочеться, то можна розділити ці дві зони, вибравши для них різні кольори стін і меблів.

Дизайн кухні-вітальні прямокутної форми

Дизайн кухні-вітальні прямокутної форми

Виконуючи дизайн прямокутної кухні вітальні, диван можна розташувати посередині, а до нього приставити широку барну стійку з обідньою функцією. Тим самим ми поділимо кімнату на дві зони – зону для приготування і вживання їжі, і зону відпочинку.

Дизайн кухні-вітальні прямокутної формиЯкщо кухня маленька, можна успішно організувати їдальню в вітальні зоні. Стильний стіл може бути дуже красивим акцентом! Над ним можна розмістити модну лампу, а на ньому вазу з букетом свіжих квітів. За допомогою виділення в вітальні обідньої зони, дизайн інтер’єру прямокутної вітальні з кухнею придбає сучасний вигляд.

Дизайн кухні-вітальні прямокутної форми

освітлення

Виконуючи дизайн прямокутної кімнати, слід подумати про відповідному освітленні. У довгастої кімнаті освітлення не повинно бути занадто яскравим. Хорошим вибором буде м’яке світло. Дуже хороша ідея полягає в тому, щоб встановити додаткове освітлення LED в плінтусах або між полицями. Це сприяє розслабленню і релаксації. Світлодіодне освітлення набуває останнім часом популярність, тому що воно дозволяє створити приглушене світло і створити сприятливу для відпочинку атмосферу, крім того, це самі економічні освітлювальні прилади.

освітлення

Творчий або робочий куточок

Сьогодні багато людей працюють віддалено. Деякі з них не мають окремого місця для роботи, тому, відмінний варіант – це відокремити простір для роботи в вітальні. Досить лише кілька практичних полиць і стола з висувним ящиком для зберігання книг, альбомів та іншого приладдя. З функціональної меблями і стильними доповненнями простір для роботи може стати стильним прикрасою навіть маленької прямокутної вітальні. 

Творчий або робочий куточок

Декор і аксесуари

Велика кількість прикрас зробить вузьку прямокутну вітальню візуально ще довше і може викликати почуття перевантаженості. Потрібно обмежити будь-які доповнення та звести їх до мінімуму. Що можна зробити?

  • можна повісити над диваном картини або зображення великих розмірів, які привертають увагу відвідувачів;
  • доповнення та аксесуари з натуральних тканин, таких, як льон або бавовна доповнюють весь інтер’єр тонким і елегантним способом; таким чином, інтер’єр придбає унікальний характер, залишаючись при цьому повітряним і відкритим;
  • біла або світла меблі, світла підлога і кремовий килим оптично розширять і прикрасять кімнату;
  • решта меблів (тумби, журнальні столики) повинна мати квадратну або круглу форму;
  • краще, щоб килим мав однорідний колір, але якщо вам не подобається одноманітність і хотілося б постелити килим з візерунками, краще вибрати варіант в смужку; інший вид візерунка не рекомендується.

З точки зору художнього оформлення ми повинні зберегти принцип мінімалізму. Декорації повинні виглядати елегантно. Можна зробити ставку на биокамин або стінові панелі з імітацією цегли, стильний стіл з пня, м’який в’язаний пуф.

Стильні аксесуари в дизайні вітальні прямокутної форми – фото

Стильні аксесуари в дизайні вітальні прямокутної форми - фото

Можна також використовувати декоративні шпалери і декоративну люстру, або інші цікаві рішення.

декоративні шпалери і декоративна люстра

Ці кілька порад допоможуть створити затишну і функціональну вітальню, яка буде задовольняти потреби всіх членів сім’ї.

Дизайн прямокутної вітальні 20 кв м

Інтер’єр з непропорційними розмірами важко організувати. У разі прямокутної вітальні площею 20 кв.м ми повинні правильно розділити простір і ретельно підібрати елементи, які можуть позитивно вплинути на її вид, а також оптично її збільшать.

Дизайн прямокутної вітальні 20 кв м

У цьому проекті були застосовані деякі прийоми, які візуально змінили пропорції інтер’єру. Розглянемо їх докладніше.

Варіант 1. Дизайн прямокутної вітальні 20 кв м, фото

У цій версії, у вікна розміщена зона відпочинку з диваном і телевізором на низькій тумбі. Тут світло і затишно, немає нічого зайвого. А в далекій від вікна частини розміщений робочий куточок з шафою.

Дизайн прямокутної вітальні 20 кв м, фото

Дизайн прямокутної вітальні 20 кв м, фото

Розділяють дві зони двері і прозора етажерка, яка пропускає світло і не захаращує простір, лише делікатно його зонуючи.

Дизайн прямокутної вітальні 20 кв м, фото

Варіант 2. Прямокутна вітальня дизайн, фото 

Тут зони відпочинку і роботи поміняли місцями, розмістивши робочу зону біля вікна, там розміщений великий шафа до самої стелі з дзеркальними дверцятами. Зона відпочинку з великим кутовим диваном розташовується в протилежній частині. Шпалери з горизонтальними смугами також візуально змінили пропорції інтер’єру. Крім того, смугасті шпалери знаходять своє відображення в дзеркальних дверцятах шафи – що ще більше збільшує цю маленьку стіну, і вона здається набагато ширше, ніж її фактичний розмір.

Прямокутна вітальня дизайн, фото

Килим з зигзагоподібними смугами, розташований на протилежному боці кімнати по відношенню до шпалер, візуально розширює іншу половину кімнати. 

Шафа тут зіграв особливу роль, змінивши в двох напрямках вид кімнати:

  • оптично підняв відстань від підлоги до стелі, таким чином, ми не маємо враження низької стелі;
  • дзеркала на дверцятах шафи збільшили простір, на жаль, тільки візуально. 

Прямокутна вітальня дизайн, фото

Білі меблі красиво гармонує з сірими стінами. Прості форми і геометричні візерунки прекрасно відображають атмосферу скандинавського дизайну.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *