
Поєднання вітальні і кухні походить від нестачі місця. І метою такого суміщення стає збільшення вільного простору. Такі квартири стають все більш популярними. Правда тут є один нюанс, таке суміщення вимагає повного або часткового демонтажу стіни, яка розділяє кухню і вітальню.
Найвдалішим таке поєднання двох різних за функціоналом кімнат вважається тоді, коли інтенсивність експлуатації кухні невелика. Інакше ніяка витяжка не зможе повністю запобігти осіданню кіптяви і жиру на меблях в вітальні.
Питання транспорту зараз набуло особливої актуальності. Тому радимо встановити на телефон додаток Proizd.UA, який допоможе придбати квиток на автобус по Україні.
Розмежування зон
Насамперед треба придумати, як будемо розмежовувати зони кухні і вітальні в межах однієї кімнати. Є кілька способів це зробити:
- Перший спосіб заснований на застосуванні покриття підлоги різного кольору або навіть різного матеріалу для кухні та вітальні. Наприклад, підлогу кухні з плитки, а в вітальні з паркету;
- По-друге, зонувати кімнати можна за допомогою різної обробки стін і стелі. При цьому даний спосіб можна використовувати разом з першим. Як часто і роблять;
- Третій спосіб найбільш поширений. Це поділ за допомогою барной стійки;
- При четвертому способі доведеться робити подіум в одному з приміщень.
- У п’ятому способі зонування приміщення використовуються фальшстени, скляні та пластикові перегородки, стелажі з книгами або живими рослинами.
- У шостому способі використовується меблі. В основному для цього використовують шафи зі скла, пластику або дерева різної висоти. Якщо ви використовуєте англійську інтер’єр, то в цьому випадку прекрасно підійде диван, який ставиться перпендикулярно стіні.
- Останній сьомий спосіб взяв на озброєння освітлення і багаторівневі стелі. Наприклад, над кухнею він буде трохи нижче. Але при цьому освітлення яскравішою.
Колір приміщення
Підбір кольорової гами для суміщеного простору двох кімнат повинен враховувати специфіку кожної кімнати. Крім цього в розрахунок беруться природне світло, кількість і колір майбутньої меблів. її розташування. І взагалі колірна гамма цих двох кімнат не повинна надто відрізнятися. Все повинно бути гармонійно.
Найкраще поверхні які мають велику площу, оформити в світлих тонах. При застосуванні кольору треба пам’ятати про те, якими оптичними особливостями володіє кожний колір. Наприклад:
- Жовтий і блакитний кольори додають простору приміщенню;
- Зелений вважається нейтральним. Тому виробляє заспокійливий ефект;
- Якщо застосовувати синій колір для фарбування стін, то приміщення візуально здасться більш низьким;
- Коричневий, чорний і помаранчевий звужують приміщення з боків;
- А білий навпаки розширює приміщення;
- Сірий колір також відноситься до нейтральних.
Для кухні краще всього вибрати нейтральні кольори. Наприклад, синій – він знижує апетит. Але в цій частині кімнати не варто застосовувати такі кольори як помаранчевий, червоний, чорний і коричневий.
Для оформлення вітальні найбільше підійдуть світлі теплі тони. Але в основному на дизайн вітальні, яка поєднана з кухнею впливає стиль, в якій оформлена кімната. Наприклад, стиль прованс не терпить червоного кольору, а японський стиль оформляється без застосування яскраво-жовтого або оранжевого кольору.
Освітлення суміщеного приміщення
Також грає важливу роль. За допомогою світла можна зробити зонування або ж візуально змінити параметри кімнати. Від ступеня освітлення залежить комфорт.
Та сторона приміщення, де знаходиться кухня, повинна бути освітлена більш яскраво. У ній треба більш широко використовувати зонірованноє освітлення. Чим краще світло на кухні, тим краще і приємніше в ній працювати. Та й розміри кімнати візуально збільшаться.
У вітальні ж світло повинне бути не таким яскравим. Більш м’яким. Застосовується в основному тільки верхнє освещеніе.Но в деяких місцях можна передбачити локальне освітлення: робоче місце у вітальні, місця для читання.
Меблі
Вимоги до меблів в кожну частину кімнати різному, з урахуванням їх функціональності. Єдине що їх має об’єднувати – це поєднання по стилю і кольору. Кухонні меблі повинні бути захищена від вологи, екологічна.
Для меблів в вітальню на першому місці стоїть зручність. Найкраще придбати корпусні і м’які меблі. Меблів не повинно бути занадто багато. Якщо вона буде захаращувати кожен метр вільного простору, то кімната стане нагадувати склад.
Звичайно, такий дизайн віталень суміщених з кухнею недешевий. Але результат того вартий.
Відео дизайну вітальні суміщеної з кухнею для молодої сім’ї