Добрива для грунту восени – що використовувати?Ось і настала осінь … Весь урожай зібраний, всі дерева і чагарники підготовлені до зими, але як бути з грунтом? За сезон він встиг віддати все найцінніше, тому для отримання рясного врожаю в новому році необхідно подбати про якісну і живильної підгодівлі. Чим удобрювати грунт восени, і як це правильно робити? Відповідь на це питання ми дізнаємося з цієї статті.

Добрива для грунту восени - що використовувати?
Чим удобрювати грунт восени?

Чим удобрювати грунт – види якісних підгодівлі

Що найчастіше використовують дачники для добрива грунту? Перший відповідь на таке питання напрошується сам собою, – гній. Звичайно, рішення відмінне, але до недорогих НЕ віднести, та й його придбання і доставка на ділянку доступні далеко не кожному. Друга відповідь – хімічні добрива. Вже саме слово «хімічні» у більшості дачників викликається священний жах.

Добрива для грунту восени - що використовувати?
натуральні добрива

Тому останнім часом все більш популярним стає третій спосіб – застосування сидератів. Везти нічого не треба, добриво спочатку зростає на потрібному місці, а ефективність його висока. Користь сидератів переоцінити неможливо. Скошені і перекопані, вони поступово розкладаються в грунті, даючи харчування черв’якам, грунтові комахою і мікроорганізмам, а в результаті утворюється гумус, що дає землі родючість.

Добрива для грунту восени - що використовувати?
Мінеральні добрива

Ще великий плюс сидератів в тому, що їх коріння глибоко проникають в грунт, тим самим покращуючи його структуру: він стає пухким, насиченим повітрям, а поживні речовини і мікроелементи виявляються в при поверхневому шарі. Наприклад, коренева система найпоширеніших рослин-сидератів йде на глибину від 80 сантиметрів у хрестоцвітних до 2,5 метрів у бобових.Добрива для грунту восени - що використовувати?
сидерати

Дуже популярна висадка зелених добрив, які належать родинам бобових, злакових і хрестоцвітних. Вони всі хороші і в умовах середньої смуги, і для південних регіонів.

Сидерати – правила внесення

Якщо ви вирішите скористатися сидератами, вам потрібно врахувати кілька рекомендацій:

  • Висівати сидерати слід в міру звільнення грядок. Ранні культури встигають до середини червня, а то й раніше, і в ці терміни зазвичай садять бобові, рапс, гірчицю. Головні умови для їх швидкого зростання – пухка земля і добре зволоження, як під час посадки, так і в перші тижні зростання.
  • Перша декада вересня – час висівання озимих сидератів – це злакових і ріпаку. Сходи з’являються досить швидко, до холодів коренева система встигає добре розвинутися і зміцніти. Коли навесні зійде сніг, їх підживлюють азотними добривами (аміачна селітра, близько 15 г / кв. М). Зелена маса озимих сидератів наросте швидко, потрібно тільки простежити, щоб вона не переросла.
  • Як правило, сидератів не потрібно давати виростати більш ніж на 40 сантиметрів у висоту. Кращі строки для їх скошування і закладення в грунт – поява перших бутонів. Рослини в більш старшому віці будуть гірше розкладатися і дадуть грунті менше азоту. Їх краще вже використовувати для компосту.

Добрива для грунту восени - що використовувати?

Навесні, як тільки зійде сніг, зазвичай висівають білу гірчицю, використовується вона на ділянках під теплолюбні культури. До кінця травня її скошують (в південних регіонах це робиться раніше) і закладають в грунт. До термінів висадки розсади вона вже встигає перегнити.

Добрива для грунту восени - що використовувати?

Отже, тепер ви знаєте, чим удобрювати грунт восени. Сподіваємося, що наші поради виявляться для вас корисними.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *