Догляд за помідорами після висадки в теплицюДосвідчені дачники знають, що розраховувати на хороший урожай помідорів доводиться тільки в тому випадку, якщо їм протягом усього вегетаційного періоду виявляється належний догляд. Їм необхідно сонечко, достаток вологи, підгодівля, підв’язка, обрізка і розпушування грунту. Вирощування томатів під укриттям і на відкритій ділянці значно відрізняється. Розглянемо, як забезпечити належний догляд за помідорами після висадки в теплицю.

Правила здійснення висадки розсади під укриття

Отримати вражаючий своїм обсягом і якістю урожай помідорів в теплиці навіть при ідеальному догляді буде неможливо, якщо розсада не відповідає таким вимогам: • 20-сантиметрова висота, • почалося цвітіння, • на кожній рослині не менше 8 листя, • листя насиченого кольору, • добре розвинені коріння.

Розташовуйте лунки для висадки рослин на відстані 40-60 см. Більш густа посадка призведе до затінення рослин і виникнення усіляких хвороб. Створення більш довгих дистанцій – це нераціональне використання площі теплиці.

Догляд за помідорами після висадки в теплицю
Чи не висаджуйте розсаду в теплиці занадто густо

Читайте також: Помідори для теплиці з полікарбонату: як вибрати

Правильні умови для розсади помідор в теплиці

Відразу ж після висадки розсади в теплицю уважно стежте за дотриманням відповідних для неї умов. Особливо важливо приділити увагу таким моментам: • температурний режим, • полив і вологість повітря, • поживні речовини, • підв’язка і пасинкування.

Дотримання температурного і світлового режиму

Помідори потребують постійного доступу сонячного світла. Зважаючи на це теплицю слід розташовувати на відкритій ділянці без затінення. Слідкуйте, щоб денна температура всередині теплиці перебувала в межах 20-28 С, а нічна коливалася від 15 до 17ºС. Температура грунту не менш важлива, ніж температура повітря. 17-22ºС – це ідеальний показник для зростання помідорів. Не допускайте великих відхилень як у велику, так і в меншу сторону.

Догляд за помідорами після висадки в теплицю
Помідорів дуже потрібне сонце

Полив і вологість повітря

Полити розсаду під час посадки потрібно обов’язково. У перший час молоді саджанці потребують частого зволоження, так як не можуть дотягнутися корінням до глибоких шарів грунту. Вода не повинна бути значно холодніше землі, в якій ростуть помідори. Бадилля поливати не потрібно. Найбільш оптимальний – крапельний полив. Він підтримує постійну помірну вологість грунту і запобігає утворенню на ній сухої кірки. Якщо такий метод зволоження грунту вам не доступний, доведеться часто рихлити верхній шар ґрунту.Догляд за помідорами після висадки в теплицю
Найбільш оптимальний крапельний полив

Допустима вологість повітря в теплиці – 65%. Підвищена вогкість негативно позначається на стані томатів, може спричинити розвиток гнильних процесів. Провітрюйте теплицю з помідорами якомога частіше, щоб оновити повітря. Але врахуйте, що протягів томати також не люблять, тому правильний догляд повинен бути спрямований на їх уникнення. Відкриваючи отвори для проходження повітря в теплицю влітку, ви не тільки знижуєте вологість повітря, але і впускаєте запилюють комах. Якщо цього не робити, доведеться запилювати помідори вручну.

Поставка поживних речовин

Підживлення необхідна помідорам для активного росту і гарною врожайністю. Перш за все, молоді рослини потребують таких макроелементів: • Азот. Перегній, гній, курячий послід, компост – все це постачальники азоту. Ці органічні добрива рекомендується вносити в землю в період до плодоношення томатів. Пам’ятайте, перенасичення азотом позначиться негативно на тепличних помідорах. • Калій. Широко поширеним джерелом калію є зола. Особливо цінний продукт згоряння берези, сосни і соломи. Нею присипають грунт в теплиці з томатами в період дозрівання плодів. • Фосфор. Суперфосфат вносять в грунт майже відразу після того, як розсада вкорениться.

Догляд за помідорами після висадки в теплицю
Підживлення – важлива частина догляду

Після висадки в теплицю ви можете використовувати як органічні добрива, так і мінеральні, що містять весь комплекс речовин, необхідних томатам.

Необхідна підв’язування і пасинкування

Закріплення розлогих кустов- важливий захід по догляду за томатами. Існує два способи підперти розлогі кущі в теплиці: 1. З північного боку кожного кущика вбивають в землю кілочок, а потім мотузками з натуральних ниток акуратно прив’язують до нього ствол в декількох місцях. 2. На бруси, вкопані по краях грядок, натягують дріт. Прив’язані до неї мотузки використовують для закріплення кожного куща.

Догляд за помідорами після висадки в теплицю
Помідори потребують підв’язки

Належний догляду за помідорами не може бути без такої процедури, як пасинкування. Це обрізка нижніх гілок рослини, які перебувають під основними. Пасинки необхідний видаляти протягом усього періоду вегетації. Такий захід по догляду значно підвищує врожайність.

Описані стандарти, за якими здійснюється догляд за помідорами після висадки в теплицю, допомагають домогтися гарних результатів. Томати неодмінно дадуть високою врожайністю на уважний догляд і трепетну турботу.

Догляд за помідорами після висадки в теплицюЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *