Догляд за смородиною після збору врожаюУ вегетаційний період і під час плодоношення смородина будь-яких сортів потребує ретельного догляду. У нього включається обробка від хвороб і шкідників, підживлення, полив, прополка і вспушіваніе землі. Але що слід робити, коли кущ вже отплодоносивших і процеси в ньому поступово сповільнюються перед холодами? чи потрібен догляд за смородиною після збору врожаю? Поговоримо про це докладніше, адже відповідь повинен знати кожен дачник, який займається вирощуванням цієї цінної культури на своїй ділянці.

Що включає догляд за смородиною після закінчення плодоношення?

Обробка від шкідників і хвороб

Обприскування смородини після збору врожаю дозволяє не тільки знищити вже існуючі проблеми, а й попередити можливі. Залежно від ступеня ураження кущів після збору врожаю застосовують такі способи обробки смородини:

  1. бордосская рідина (1% розчин). Обприскування можна зробити двічі, з інтервалом в пару тижнів. З її допомогою зазвичай проводять профілактику або боротьбу при малому ураженні.
  2. спеціальні препарати. Якщо ви виявите сильна поразка листя або стебла, важливо ідентифікувати шкідника або хвороба, а потім придбати спеціальний засіб для знищення. Плюс обробки після збору врожаю в тому, що мікроорганізми, комахи і їх личинки не зможуть пережити зиму, а значить навесні не будуть атакувати смородину. Інтенсивність весняної обробки можна буде знизити.

Продезінфікованими садовими ножицями видаляють прикореневі, а також старі, зламані і хворі пагони і гілки, зменшуючи густоту куща і надаючи йому акуратний вигляд. Повноцінний догляд за смородиною має на увазі виконання цієї процедури після зняття ягід щорічно. Це дозволить не тільки зручно збирати урожай наступного року, а й мати врожайність в три або чотири рази вище.

Деякі дачники практикують також здійснення прищіпки деяких пагонів, завдяки чому на наступний рік з’являється кілька додаткових плодоносних гілок. Досвідчені садівники радять залишати не більше 7 пагонів на одній рослині. Прищіпку здійснюють відразу після збору врожаю, щоб встигли зародитися нові вузли, з яких в майбутньому з’являться плодоносні гілочки. Обрізку доцільно проводити за пару тижнів до заморозків, коли спостерігається мінімальний оборот соку в стеблі.Догляд за смородиною після збору врожаю
Обрізка і прищіпка смородини збільшують врожайність

Прибирання території

До настання зими необхідно ретельно прибрати з найближчої території опале листя і гілки. Якщо проводиться обробка смородини захисними препаратами, то ними потрібно обробити і землю навколо. Також територію необхідно перекопати, щоб погубити приготувався до зимівлі личинок.

підживлення

Для придбання сил пережити зимові морози, смородина повинна насититися необхідними речовинами. Для цього використовують:

  • мінеральні добрива (суперфосфат, сечовина, сульфат калію, Нітрофоска);
  • органічні добрива (коров’як, пташиний послід, компост).
Догляд за смородиною після збору врожаю
Органічні добрива вносяться як можна пізніше

Читайте також: Чим обробляти смородину навесні від шкідників і хвороб

Органічну підгодівлю при правильному догляді вливаються в зроблені навколо кущів борозни. Пташиний послід і компост правильно розбавляти з водою у співвідношенні 1:10, а коров’як – 1: 4. Під кожен кущ ллють близько відра розчину. До наближенню зими важливо не підвищувати в грунті кількість азоту, так як це буде заважати усиплянню рослини і воно може просто замерзнути взимку. А ось, наприклад, перегній і компост, краще вносити в грунт якомога пізніше. Їх тривалий розщеплення дозволить отримати рослині необхідні речовини як раз перед початком вегетації.

Догляд за смородиною після збору врожаю

Не варто недооцінювати те значення, яке має догляд за смородиною після збору врожаю. У цей період рослина також потребує повноцінної турботи. Хороший догляд допоможе вам мати міцний і стійкий до несприятливих факторів смородиновий кущ, який буде незмінно радувати великою кількістю ягід.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *