Доріжка в саду з підручних матеріалівДоріжка в саду з підручних матеріалів

Територія саду повинна бути не тільки красивою, але і зручною. Доріжки дозволяють легко потрапити в будинок, а також в інші частини садиби. Вони повинні відповідати стилю саду і будівлі. Ви можете зробити дешеві доріжки в саду або дорогі, набуваючи красиву бетонну плитку, але в будь-якому випадку покриття повинне бути практичним і естетичним.

Доріжка в саду з підручних матеріалів

Доріжки в саду можуть бути виконані з різних матеріалів – від гравію і гілок, до дощок, великих плит з натурального каменю і навіть металевих елементів. Часто також об’єднують кілька типів матеріалів, наприклад, огорожі з дерева, каменю та металеві квітники. Якщо ваші рослини правильно організовані – це значно полегшує догляд і доступ до них.

Підручні матеріали, що використовуються для створення доріжок в саду, додадуть характер і цікавий дизайн вашої ділянки. Вони дозволяють зробити дизайн унікальним і вносять в нього природні елементи, створюючи гармонійну атмосферу. При виконанні доріжок можуть використовуватися різні матеріали, а не тільки бетонні плити і плитка.

Доріжка в саду з підручних матеріалів

Існує безліч рішень, як облаштувати доріжки з підручних матеріалів, які широко доступні, наприклад, з щебеню і дерева, щоб вони були практичними і естетичними. Все частіше, щоб зробити доріжки в саду використовують камінь, клінкер, гравій або компоненти деревини. Якщо ви вибираєте гравій, варто мати на увазі, що він легко заростає бур’янами і тому потребує регулярного догляду. При правильному виборі матеріалу і проектуванні навіть недорогі доріжки на дачі своїми руками виконані, будуть служити вам довго і з користю.

При проектуванні садових доріжок, треба враховувати характер саду і його план, а також зручність їх використання. У садах геометричного стилю, краще виглядають доріжки з м’якими вигинами різної ширини.

Доріжки в саду повинні бути міцними, морозостійкими і не слизькими. Нижче ми представимо декілька цікавих ідей з фотографіями, як зробити гарні доріжки в саду.

Доріжка з кам’яних плит

Доріжка з кам’яних плит – це дуже практичне рішення. Простір між плитами можна засипати дрібної корою дерев. Не обов’язково купувати для цієї мети декоративну кольорову кору, ви можете зробити її самостійно.

Доріжка з кам'яних плит

Дуже гармонійно, зливаючись з природою, буде виглядати стежка з натурального каменю.

Доріжка з кам'яних плит

Ви можете використовувати будь-які різновиди – граніт, базальт, сланець, жорсткий піщаник або вапняк, які доступні у вигляді плит і блоків в різних кольорах і відтінках. Вони можуть вписатися в дизайн саду в будь-якому стилі. Так, наприклад, в сучасній стилізації добре будуть виглядати великі кам’яні плити з простими формами, в піскоструминної обробці (з грубої, але рівною поверхнею) або шорсткою і нерівною. Можна виконати стежку з кам’яного мощення або нерівного пісковика і плит неправильної форми.

Доріжка з кам'яних плит

Вузька стежка з кам’яних плит або плоских каменів, що проходить через газон, красиво поростає травою.

Доріжка з кам'яних плит

Особливий колорит додасть різнокольоровий камінь.

Доріжка з кам'яних плит

Цікавим дизайнерським рішенням буде поєднання великих каменів з дрібними.

Доріжка з кам'яних плит

Доріжка гранітних каменів естетична і міцна, вона гармонує з кам’яною стіною з натурального каменю.Доріжка з кам'яних плит

Зазвичай доріжки виконують з гравію, плитки або бетону для мощення. Використовуючи неординарні матеріали, ви можете добитися цікавих ефектів.

Галька декоративна

Стає популярною галька або польові та річкові камені. Їх можна укладати на розчин, створюючи дивовижні декоративні візерунки.

галька декоративна

Така алея підходить особливо до саду в стилі кантрі. Вона довговічна і не вимагає технічного обслуговування. Однак, проблему може представляти нерівна поверхня – по ній важко ходити, і після дощу вона буде ковзати.

Доріжка з дерев’яних дощок і щебеню

Оригінальне рішення полягає у використанні дерев’яних дощок, які залишилися від великого ящика або старих меблів. Простір між ними заповнений дрібною галькою.

Доріжка з дерев'яних дощок і щебеню

З боків можна посадити рослини в цікавій формі, наприклад, розлогі трави, проміжки між ними можна засипати декоративною кольоровою корою.

Доріжка з дерев'яних дощок і щебеню

Цікава ідея – вимостити стежку дерев’яними очищеними стовбурами різної товщини. Перед використанням деревина повинна бути просякнута захисним просоченням, безпечної для навколишнього середовища. Ця послуга виконується на деяких лісопилках.

Доріжка з дерев'яних дощок і щебеню

На ринку є плити, блоки і ажурні платформи в формі прямокутників або напівкіл, виготовлені з вітчизняного дерева або екзотичних порід. Вони можуть бути пофарбовані водостійкою фарбою. У сучасних садах виглядають добре дошки, встановлені на лагах. Якщо поверхня деревини рифлена, вона буде не слизькою, навіть після дощу. Звичайно це недешевий варіант.

Доріжка з дерев'яних дощок і щебеню

Доріжка з дерев'яних дощок і щебеню

Зі старих цегли або керамічної плитки

Керамічна поверхня дуже практична в саду. На алеї ви можете розмістити залишки старих цегли або плиток, які залишилися після перекриття даху. Адекватна підготовка і підкладка зроблять покриття рівним, по ньому буде досить комфортно ходити.

Зі старих цегли або керамічної плитки

Цегла можна укладати різними способами, змоделювавши різні візерунки, наприклад, ялинкою. Створена поверхня не повинна бути компактною. Простір між окремими елементами може бути заповнене якимось чином:

  • сполучною будівельним розчином;
  • пофарбованим заповнювачем (гравій або пісок);
  • рослинами (мох, трави);
  • або той же цегла, попередньо роздроблений.

Зі старих цегли або керамічної плитки

Хоча приємно чути хрускіт гравію під ногами, але по ньому досить незручно ходити. Маленькі камені можуть прилипати до підошви і падати на землю. Щоб щебінь не розсипався з боку в бік, можна обмежити його, зробивши бордюр з каменю, дерева або кераміки.

Зі старих цегли або керамічної плитки

Стежка-газон

Посів трави на землі є найпростішим рішенням. Стабільність такої стежки буде забезпечена обмежують її бордюрами з каменю, щебеню чи піску. Середину наповнюємо родючою землею і тільки потім засіваємо травою.

Стежка-газон

Виконані з різних підручних матеріалів красиві і зручні доріжки стануть не тільки практичним рішенням, але і красивим прикрасою вашого саду.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *