Двері на рейках міжкімнатніДвері на рейках міжкімнатні

Для того щоб повісити розсувні двері на стіну, потрібно монтаж направляючої. Якщо ж рейки заховати в стіні з гіпсокартону, то напрямні будуть невидимі. Однак, розсувні міжкімнатні двері на рейках і роликах з прихованою конструкцією є складними і трудомісткими в монтажі. Набагато більш простий спосіб – це монтаж всієї конструкції до стіни з цегляної перегородки або до стіни з гіпсокартону.

Коли ставлять розсувні двері на рейках міжкімнатні?

Розсувні міжкімнатні двері на рейках і роликах, як правило, використовуються тоді, коли ширина отвору перевищує розміри стандартних дверних стулок (більше 90 см), або якщо звичайні двері перешкоджають облаштування кімнати, наприклад, в разі її невеликих розмірів. Часто їх ставлять там, де хочуть об’єднати дві кімнати в одну (наприклад, кухню і вітальню або вітальню і кабінет), забезпечуючи при цьому зручну можливість поділу.

Розсувні міжкімнатні двері на рейках

Що таке рейки і як рухається стулка двері?

Більшість систем міжкімнатних розсувних дверей мають верхній монтажний рейок, до якого на роликах підвішені стулки. Стулка в цьому випадку не знаходиться в контакті з підлогою, так що ви можете обробити підлогу, як захочете.

Розсувні двері можуть закриватися двома способами:

 • Односторонні – це єдино можливе рішення, якщо місце для входження стулки можна зробити тільки на одній стороні стіни (наприклад, коли з іншого боку знаходиться кут кімнати або інша перешкода). Односторонні моделі можуть бути:
 • одинарними,
 • подвійними і потрійними телескопічними – вимагають установки двухпутной або трехпутной рейки.

Одинарні, подвійні і потрійні двері на рейках міжкімнатні – фото

Одинарні, подвійні і потрійні двері на рейках міжкімнатні - фото

Одинарні, подвійні і потрійні двері на рейках міжкімнатні - фото

 • Двосторонні – якщо обидві сторони дверного отвору мають достатньо місця для розміщення в них або біля них дверних стулок.

Двосторонні міжкімнатні двері на рейках і роликах – фото

Двосторонні міжкімнатні двері на рейках і роликах - фото

Розсувні двері на стіні або в стіні?

Розсувні двері можуть бути встановлені двома способами:

 • Моделі на рейках, закріплених нагорі стіни – це рішення має два недоліки:
 • по-перше – моделі, встановлені на зовнішній стороні, не дозволяють встановлювати в безпосередній близькості від них меблі;
 • по-друге – незалежно від того, відкриті вони чи закриті, їх завжди буде видно.Моделі на рейках, закріплених нагорі стіни
 • на рейках, вбудованих в стіну – вони зручніше і після відкриття невидимі (стулка зникає в стіні).Двері на рейках, вбудованих в стіну
 • З чого складаються розсувні двері?

  Виробники пропонують готові елементи. Велика пропозиція на ринку дозволяє виконувати установку моделей з різною вагою і шириною. До складу таких наборів входять:

  • Одно- або дворівневі рейки – як правило, вони виготовляються з алюмінієвого сплаву, або інших металів. Їх кріплять до стіни, або безпосередньо, або за допомогою куточків. Від товщини і жорсткості профілю рейки залежить допустима вага дверних стулок.
  • Ролики – дозволяють переміщати стулку по рейці. Кожна стулка кріпиться до двох роликам за допомогою регульованих кронштейнів. Ролики можуть бути виготовлені у вигляді пластикових коліщат з шарикопідшипником або у вигляді простого ролика. Звичайний ролик використовується для важких стулок.ролики ролики
  • Дверні стулки – зазвичай монолітні. Можуть бути виготовлені з різних матеріалів, наприклад:
  • з ламінату, у вигляді рамної конструкції;
  • з дерев’яних панелей;
  • скло;
  • забарвлених панелей;
  • дзеркал.

  Деякі виробники пропонують такий варіант обробки стулок, щоб двері після закриття не відрізнялася від поверхні стіни. По краях стулок прикріплюють гнучкі накладки, що обмежують шум при закритті і запобігають випадкову правму пальців.

  • Обмежувачі нахилу і довільного відкриття.
  • Перші, встановлюють в підлозі, їх також називають напрямними, тримають стулку в вертикальному положенні.
  • Другі обмежувачі, які називаються також доводчиками, забезпечують м’яке уповільнення стулок в кінці відкриття і закриття, завдяки пружині і спеціальному механізму.

  Монтаж розсувних дверей на рейках

  Напрямна повинна бути в два рази довше, ніж ширина стулки (або рівній ширині полотна, помноженої на чотири, якщо вони подвійні і будуть розкриватися в обох напрямках). При цьому добре, якщо ви залишите додатковий запас в кілька сантиметрів. Напрямна кріпиться до стіни на висоті 10-15 см над отвором. Залежно від системи вона прикручується до стіни, або безпосередньо, або за допомогою утримувачів з регулюванням положення рейки. Останнє рішення краще, так як забезпечує точне вирівнювання рейки за рівнем.  Увага! Напрямна повинна бути прикріплена до стіни дуже міцно, тому що динамічні навантаження при закритті (вібрації, удари) можуть привести до ослаблення кріплень.

  На рейці встановлюються ролики, а потім прикручується полотно. На підлозі – за межами дверного отвору – встановлюються обмежувачі відхилення. Потім встановлюються обмежувачі відкриття. Після регулювання положення стулок слід перевірити функціонування двері, потім можна приступити до створення захисної стінки.

  Увага! Всі з’єднання повинні бути затягнуті до створення зовнішньої стіни. Надалі доступ до елементів буде утруднений і навіть неможливий.

  Захисна стіна, як правило, виконується у вигляді каркасної конструкції зі сталевими профілями і покривають їх листами гіпсокартону. З естетичних причин, захисна стінка будується по всій довжині стіни, незалежно від ширини необхідної, щоб приховати дверне полотно. Ширина зазору між захисною стінкою і стіною повинна відповідати ширині рейки, зазвичай це близько 5 см. На підготовлений профіль кріпиться гіпсокартон, шпаклюються з’єднання, після чого виконується обробка цієї стіни, а також інших стін в кімнаті.

  Увага! Деякі виробники пропонують готові системи для створення навісних стін, в тому числі картридж, який буде приховувати дверне полотно. Це зручне рішення, так як всі елементи, необхідні для створення захисної стінки, можна купити з дверима на рейках в наборі.

  Розсувні двері в дизайні інтер’єру

  Розсувні двері ідеально підходять для сучасних інтер’єрів. Останнім часом дуже популярна досить проста система, що складається з рейки і профілю, що підтримує стулку. Обидва компоненти виконані з алюмінію і підійдуть до сучасного інтер’єру. Оздоблення дверного полотна може бути шпонированной або мати інший варіант.

  Розсувні двері в дизайні інтер'єру

  Стіна з розсувних дверей є хорошим рішенням для невеликих інтер’єрів. На наступному фото представлена ​​система з маскувальним карнизом. Пропонована система складається з рейки, карниза в кольорі дверної стулки, круглої ручки в кольорі срібла або золота.

  Розсувні двері в дизайні інтер'єру

  Розсувні скляні двері є більш поширеними в офісах, але і в сучасних інтер’єрах будинків і квартир можуть стати оригінальною прикрасою.

  Розсувні двері в дизайні інтер'єру

  Розсувні двері, заховані в стіні, дозволяють забезпечити максимальну економію простору, яке в цьому випадку буде використовуватися дуже раціонально.

  Розсувні двері в дизайні інтер'єру

  Дизайн маленького інтер’єру доцільно облаштовувати з використанням розсувних дверей, прихованих в стіні. При цьому в невеликих приміщеннях ви не будете мати проблеми з установкою меблів по сусідству з дверима.

  Розсувні двері в дизайні інтер'єру

  Розсувні міжкімнатні двері на рейках мають багато переваг, тому з кожним роком вони стають все більш і більш популярними в наших будинках і квартирах. Їх оцінять власники просторих квартир і будинків, де таке рішення використовується в якості поділу кімнати на зони, наприклад, щоб відокремити їдальню від вітальні. Чи не менше переваг дає таке рішення власникам невеликих квартир, які отримають додатковий простір і можливість встановити ще один предмет меблів або побутової техніки.  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *