Двері роликові розсувні і розсувні міжкімнатні двері приховані в стіні, їх установкаДвері роликові розсувні і розсувні міжкімнатні двері приховані в стіні, їх установка

Розсувні двері стають все більш популярними. Їх головна перевага в тому, що вони займають набагато менше місця, ніж звичайні, які традиційно відкриті більшу частину часу. Коли вони встановлені на стіні, простір можна використовувати більш раціонально.

Розсувні двері підходять скрізь, де немає простору, щоб відкривати їх в традиційній манері. Їх стулки після відкриття не заважають проходу, вони також можуть мати будь-яку ширину і висоту, на відміну від стандартних, що особливо важливо в разі нестачі місця. Ви можете вибрати між двома типами:

  • розсувні міжкімнатні двері приховані в стіні,
  • двері роликові розсувні, які монтуються на стіну.

Варіант, при якому розсувні двері приховані в стіні є більш практичним, тому що на стіні, яка її приховує, ви можете повісити полки або картини, або обставити її меблями, інакше кажучи, простір використовується по максимуму.

Роликовий механізм для розсувних дверей

Готовий комплект для роликових розсувних дверей складається з алюмінієвої направляючої (одинарної або подвійної), роликів, полотна і блокуючих елементів, які дозволять забезпечити стабільність конструкції. Рейки (також її називають напрямна), як правило, кріпиться до поперечини безпосередньо на стіні. Кутові кріплення дозволяють регулювати положення рейки і її точне вирівнювання. Довжина напрямної повинна бути дорівнює подвійній ширині полотна (цей розмір необхідно ще збільшити в два рази, коли полотно подвійне), варто додати кілька сантиметрів запасу, щоб отримати можливість для маневру.

Ролики для розсувних міжкімнатних дверей (їх як правило, два, рідко чотири – для полотна з великою вагою і шириною) використовуються для переміщення полотна по направляючої. Вони мають роликовий або кульковий механізм, останній краще підходить для полотна великої ваги. Полотно розсувних дверей, як правило, виготовлено з тих же матеріалів, що і звичайне. Таким чином, ви можете вибрати полотно з ламінованих плит, деревинно-шаруватих пластиків, лакованого МДФ або загартованого скла (оформленого чи ні). Деякі виробники пропонують розсувні роликові двері, які є частиною серії традиційних моделей.

Двері роликові розсувні, приховані в стінах

Установка кожної системи включає в себе рейки (так звані напрямні), ролики і дверне полотно.Установка розсувних дверей в стіну

Установку цієї системи краще доручити професіоналам. Металеві краю касет можна побачити тільки в процесі побудови. В кінцевому підсумку вони будуть заховані.

Як встановити розсувні двері

Коли полотно не встановлюється в готові касети, але ховається в стіні, трохи зменшується метраж, а на стіні з’являються виїмки. Блокуючі елементи конструкції дозволяють забезпечити стабільність і служать для запобігання розгойдування і самовільного закриття або відкриття стулок. Блокуючі елементи встановлені в підлозі використовуються для утримання полотна в вертикальному напрямку. Коли полотно підвішено на рейці, щоб приховати його треба побудувати захисну стіну – зазвичай на всю довжину стіни, незалежно від ширини. Захисну стіну роблять з гіпсокартону, який монтується за допомогою сталевих профілів.

Установка розсувних дверей на гіпсокартонну стіну вимагає пристрою такий фальш стіни. Для цього зазвичай використовуються профілі CW 50, тим самим мінімізують її товщину. Оскільки непрозора зовнішня стіна не несе ніякого навантаження, і не служить для обробки керамічною плиткою, підвішування на неї важкого телевізора або елементів меблів, її конструкція дуже проста і легка.

Недолік такої прихованої роликового системи для розсувних дверей – це подальше відсутність доступу до рейці, і в разі будь-якого пошкодження, необхідно демонтувати стіну. Крім того, хоча товщина всієї конструкції не велика – ширина рейки (яка може складати від 3 до 9 см) плюс 5 см на монтаж установки, така стіна забере від 8 до 14 см простору кімнати.

Касети для розсувних дверей

Касети для розсувних дверей

Повне використання простору і полегшення установки і обслуговування забезпечують механізми, які ховаються в спеціальній касеті або картриджі. Вони продаються в комплекті з усім, що потрібно, щоб встановити захисну стіну. Ви можете купити два види касет для розсувних дверей:

  • призначені для установки в стінах з гіпсокартону,
  • для цегляних стін.

Варто пам’ятати, що касетні пристрої є економічно ефективними, оскільки дозволяють в майбутньому уникнути несподіваних поломок, наприклад, відпадання верхньої рейки направляючої. Це передбачає необхідність розбирати стіну, так як в варіантах без касети немає доступу до рейці. У касетах можна легко замінити полотно в разі його поломки. Дуже легко демонтувати рейки при заміні полотна при поломці, зрушуючи верхній замок.

Такі системи часто використовую в приміщеннях, де треба заощадити місце, вони є елементом правильної ергономіки кухні та інших невеликих приміщень. Значна економія простору підвищує комфорт в приміщенні і дає можливість розмістити додаткову меблі, що має велике значення особливо в невеликих типових квартирах в багатоповерхівках старого зразка.

Такі системи можуть мати скляні або пластикові двері, особливо добре вони покажуть себе, коли планується дизайн відкритої кухні. У такому випадку іноді виникає необхідність розділити приміщення – вітальню від кухні, в цьому допоможуть такі розсувні системи, які можуть бути заховані в стіну і закриватися лише іноді, коли виникає в цьому необхідність. Наприклад, при приготуванні їжі з великим виділенням пара або специфічними запахами, коли навіть витяжка не до кінця справляється з їх видаленням. Крім того, такі конструкції мають чудові декоративні властивості, особливо коли зроблені з використанням загартованого скла з декоративними елементами. При цьому за рахунок різних принтів можна створювати різні стилізації від класики, до модерну і хай-тек.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *