Дзеркала в інтер’єрі вітальні для розширення просторуДзеркала в інтер'єрі вітальні для розширення простору

Дзеркало використовується для прикраси кімнат протягом багатьох століть. Багато прикрашені товсті рами в стилі бароко були обов’язковим атрибутом у вітальнях, їдальнях і будуарах дам. Сьогодні, в період дефіциту житлової площі, експерти в галузі дизайну інтер’єру заохочують використання дзеркал для розширення простору невеликих інтер’єрів. Ефект, який створює цей предмет, сильно впливає на наше сприйняття простору.

Використання дзеркала в інтер’єрі вітальні для розширення простору

Використання дзеркала є найпростішим способом візуального розширення простору. З його допомогою ми можемо подовжити короткий коридор, розширити вузьку вітальню. Підвішений до стелі, воно витягує кімнату вгору, в результаті чого вона здається вище, ніж є насправді. Іншими словами, воно може істотно збільшити простір візуально. Дзеркало у вітальні – це дуже ефектне прикраса. Англійці кажуть: «Одне дзеркало краще, ніж ціла галерея портретів предків». Цей вислів від твердо стоять на землі раціоналістів не позбавлене сенсу. Як же ефективно використовувати дзеркала в інтер’єрі для розширення простору?

Дзеркала в інтер'єрі вітальні для розширення простору

Дзеркало у вітальні не обов’язково вішати на стіну. Дуже модне нині рішення – це дзеркало, вільно стоїть біля стіни. Такий дизайн підкреслить сучасний характер інтер’єру. Коли воно встановлюється біля стіни, відбите зображення буде давати можливість помилуватися собою в повний зріст.

Дзеркала в інтер'єрі вітальні для розширення простору

Дзеркала в інтер'єрі вітальні для розширення простору

Вибираємо правильно місце для дзеркала

Те, що цей предмет візуально розширює простір, ймовірно, вже чув кожен. Можливо, багато хто вже розмістили його в тому місці, де, безумовно, воно стане в нагоді: у ванній кімнаті, на шафі або в передпокої. Місце слід вибирати так, щоб воно було доступне для огляду всім. Ми можемо розмістити його в коридорі, вітальні, кабінеті і в спальні. Місце можна вибрати в кутку, на стіні, біля стіни, між вікнами, і навіть на стелі. Можна використовувати дзеркала всюди, де є можливість. Вони, в першу чергу, представляють собою декоративний елемент, який, при правильному розміщенні, зможе виправити неправильні пропорції кімнати і є легким способом збільшення маленького інтер’єру.

Вибираємо правильно місце для дзеркала

У вітальні можна також встановити (якщо ширина дозволяє) шафа з дзеркальними розсувними дверима – це допоможе візуально збільшити її.

Дзеркала в інтер’єрі вітальні над диваном

Якщо головним завданням цього предмета є оптичне розширення маленької вітальні, то краще забути про декоративну рамці. У цьому випадку варто придбати варіант з вузькою облямівкою в кольорах фону стіни або прикріпити його безпосередньо до поверхні стіни. Виберіть місце в вітальні, де воно не буде відволікати вас, і дозволить насолоджуватися красивим видом (вікна, меблі і т.д.). Воно створює враження легкості і свіжості простору, змінює його пропорції, множачи площа, по крайней мере, в два рази. Дзеркала підсилюють ефект глибини, а відбиті від них промені світла освітлюють інтер’єр. Неможливо переоцінити їх декоративне значення.

Дзеркала в інтер'єрі вітальні над диваном

Це предмет інтер’єру в оригінальній і елегантній обстановці відмінно виглядає над каміном або комодом в вітальні, він ефектно маскує глуху стіну, і направляє погляди гостей і домочадців в цю частину кімнати.

Однак слід пам’ятати, що в ньому відбивається кожен елемент інтер’єру, тому може посилитися враження від безладу в маленькій кімнаті. У такому просторі необхідно дотримуватися порядку.

Дзеркала в інтер'єрі вітальні над диваном

Дзеркала в інтер'єрі вітальні над диваном

Дзеркало, яке висить у вітальні на стіні позаду дивана, є класичним варіантом оформлення кімнати. Верхня рама повинна знаходитися на висоті близько 1,5-1,7 м від підлоги. Правильно підібрана форма зможе зробити потрібний нам візуальний ефект.  • Якщо ми хочемо додати кімнаті глибини, варто вибирати широкий, горизонтальний лист.
  • У кімнаті з низькою стелею краще вибрати вертикальну форму і раму. Таке оформлення додасть вітальні висоту.

Дзеркала в інтер'єрі вітальні над диваном

Розташування дзеркала в інтер’єрі та візуальні ефекти

Кращі результати може дати комбінація дзеркала і вікна. У цьому випадку існує два оптичних трюку, які допоможуть домогтися цікавих ефектів:

  1. Якщо ви розмістите дзеркало на вузькій стіні між двома віконними прорізами, в цьому випадку воно буде оптично розширювати приміщення в два рази.
  2. У другому варіанті велике дзеркало поміщається на стіні, перпендикулярній до вікна або розташованої навпроти вікна. Таким чином, ви отримаєте ефект, як якби у нас було ще одне додаткове вікно. Крім того, промені світла будуть відображатися і додатково освітлювати кімнату.

Розташування дзеркала в інтер'єрі та візуальні ефекти

Тут важливо дотримуватися кількох правил:

  • Розташування дзеркала по відношенню до вікна, не так важливо, як правильне використання його в інтер’єрі.
  • Цей предмет повинен підкреслити достоїнства приміщення, відрегулювати співвідношення стін і загальні пропорції кімнати.
  • Важливо передбачити ефект, який ми отримаємо. Наприклад, якщо інтер’єр має форму витягнутого прямокутника з сильно відрізняється співвідношенням сторін, то за допомогою використання дзеркала на маленькому стороні ми можемо оптично розширити її і збалансувати кімнату. У цьому випадку також рекомендується використання підвісного світильника перед дзеркалом, при відображенні світла ви отримаєте в два рази більше ламп, і, таким чином, більше світла.

Розташування дзеркала в інтер'єрі та візуальні ефекти

Дзеркало на стелі

У невеликих кімнатах важко знайти місце для зберігання речей, і в них обов’язково присутній шафа, часто він дуже великий, вбудований по всій висоті стін. Тут, також на допомогу прийде дзеркало, встановлене безпосередньо на стелі.

Дзеркало на стелі

Розміщення його на стелі дозволяє подовжити лінії стін, в результаті чого простір оптично збільшується. Дуже добре виглядає таке рішення в невеликих і низьких приміщеннях, з висотою стель 245-255 см. У великих і високих кімнатах від такого рішення може піти обертом.

Трансформуємо вузький коридор

У коридорі більш ніж достатньо місця для дзеркала. Перед тим як йти на побачення, на роботу, ми не в змозі утриматися від спокуси зайвий раз подивитися на свій зовнішній вигляд. Коридор, як правило, вузький і тісний.

  • Трансформуємо вузький коридор. Щоб продовжити його можна поставити в його кінці вертикальне дзеркало. Хоча довжина коридору залишиться такою ж самою, наші очі будуть дивитися в віртуальну далечінь.
  • Розширюємо вузький коридор. Якщо ж ми хочемо розширити вузький коридор, то уздовж однієї із стін варто розмістити довгасте дзеркало, яке ідеально виконає це завдання. Воно може бути розміщено, наприклад, на двері шафи-купе.

Трансформуємо вузький коридор

Гра світла

Дзеркало дає нам хороші можливості в дизайні невеликого інтер’єру. Воно допоможе отримати нам більше світла і більше простору, навіть якщо це всього лише оптична ілюзія. Розташовані поруч з вікном, дзеркала створюють гру світла і перетворюють невелику кімнату. Вони обманюють око, дублюючи не тільки простір, але і світло, а також дозволяють краще розкрити цікаві деталі інтер’єру.

Гра світла

Дзеркала – можуть бути елементом прикраси або використовуватися для оптичного збільшення невеликого приміщення. Ви знайдете їх в простих, мінімалістських формах або з багатими прикрасами. Круглі, прямокутні, квадратні або нестандартні форми. Вони служать в якості корисного предмета інтер’єру і виконують декоративні функції.

Гра світла

Правильно використані, вони естетично покращують простір і створюють позитивну атмосферу. Проте, якщо ви зробите помилку, гості та жителі вашого будинку будуть дезорієнтовані. Тому слід враховувати основні принципи їх розміщення, щоб створити приємний інтер’єр.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *