Електрична тепла підлога – який краще?Як організувати опалення? Це питання задає собі кожен, хто будує або капітально ремонтує будинок або квартиру. Сьогодні застосовуються нові технології для організації обігріву житлових приміщень. Яку з них вибрати, щоб опалення було дешевшим, ефективним, простим в управлінні, естетичним?

Популярне, сучасне рішення – тепла підлога, що дозволяє при меншій витраті енергії створити комфортний температурний режим в кімнатах і окремих житлових зонах, де вимоги до температури повітря істотно відрізняються від інших приміщень, наприклад, у ванній, передпокої.

Електрична тепла підлога має переваги і недоліки в порівнянні з водяним. Нижче ми розглянемо різні теплі підлоги електричні, як вибрати варіант під плитку або ламінат, особливості їх установки, експлуатації.

Які бувають системи

Найбільш популярні такі види електричної теплої підлоги:

 • електричний кабельний;
 • електричні мати;
 • стрижневий інфрачервоний;
 • інфрачервоний плівковий.

Перш ніж вибрати відповідний до вимог варіант, слід докладніше познайомитися з кожним, вивчити їх характеристики.

електричний кабельний

Кабельний підлога є нагрівальний кабель 2 видів:

 1. одножильний (найдешевший),
 2. двожильний.

Для установки системи обов’язково роблять нову стяжку зі спеціального розчину, в яку укладають кабель, дотримуючись правильне відстань між рядами. При укладанні важливо стежити за відстанню між кабелем, щоб при його експлуатації уникнути холодних зон.

Двожильний кабель створює менше електромагнітне поле при роботі, його простіше укладати, проте коштує він дорожче, ніж одножильний.

Переваги рішення:

 • простий,
 • Найдешевший.

електричні мати

Цей варіант представляють міцну сітку, на якій на правильному відстані закріплений нагрівальний кабель. Кабель буває, як і в попередньому випадку одножильним, двожильним. Мати представляють майже готову систему, забезпечену:

 • датчиками,
 • термостатом,
 • пультом управління.

Укладання теплих матів, запуск системи виконати значно простіше, швидше, ніж з використанням класичного кабелю. Існує багато варіантів теплих матів, забезпечених додатковими матеріалами, що полегшують їх установку, що поліпшують енергоефективність, наприклад, готовим шаром теплоізоляції.

Стрижневий інфрачервоний підлогу

Це сучасне рішення являє собою карбонові стрижні, що випромінюють при проходженні електричного струму інфрачервоне випромінювання. Стрижні закріплені на сітці.

Переваги системи:

 • набагато більш екологічний, ніж простий кабельний, так як не випромінює електромагнітне випромінювання;
 • економічніший;
 • в місцях, де встановлені меблі, стрижні здатні знижувати інфрачервоне випромінювання, допомагаючи запобігти перегріву статі.

Система має істотний недолік – користувачі відзначають низьку надійність стрижнів, досить часто вони виходять з ладу.

Інфрачервоний плівковий електричний підлогу

Це сучасне, популярне рішення являє тонку плівку, здатну випромінювати інфрачервоне випромінювання.

переваги:

 • як і інфрачервоні стрижні, плівка не випромінює шкідливе електромагнітне випромінювання;
 • плівку можна укладати безпосередньо під підлогове покриття, без стяжки, дозволяючи уникнути підйому рівня підлоги;
 • плівку можна постелити під ламінат, навіть під лінолеум, в останньому випадку її накривають ДВП.

Єдиний недолік системи – не дуже велика довговічність приладів контролю (приблизно 7 років), однак для їх заміни не потрібно розкривати стяжку, як в системах описаних вище.

Який вибрати варіант?

Кожен варіант має переваги і недоліки. Що ж краще: плівковий або кабельний, кабельний або стрижневий? Єдиної відповіді немає, все залежить від умов, бюджету. Якщо бюджет дозволяє, доцільно зупинитися на сучасному інфрачервоному плівковому поле. ІК плівковий підлогу дозволяє заощадити на стягуванні, вона не потрібна. Плівку можна постелити прямо під ламінат. Не дуже велика довговічність приладів контролю – невеликий мінус, так як їх заміну виконати нескладно, відносно недорого. Відсутність електромагнітного випромінювання роблять систему екологічною.

Потужність системи

Важливий параметр обладнання – потужність системи опалення. Перед установкою важливо правильно підібрати потужність до:

 • характером, типу приміщення;
 • вимогам електромережі.

Підбір потужності до різних типів приміщень

Нормативи оптимальної температури повітря для різних типів приміщень різняться:

 • для вітальні – 20 ° C;
 • для ванної кімнати – 25 ° C;
 • для коридору – 16 ° C.

Нормативи обумовлюють доцільність вибору різної потужності нагріву. При розрахунках слід враховувати теплові втрати кожного приміщення. В цілому діапазон потужності системи становить 50-160 Вт / м².

У приміщеннях з більш високою температурою важливо збільшити потужність системи опалення. наприклад: • в ванних кімнатах, де теплі підлоги працюють нетривалий час, але для комфорту необхідна висока температура, бажано передбачити потужність нагріву 160 Вт / м²;
 • для інших типів приміщень досить потужності 90 Вт / м².

Виняток з цього правила – ситуації зростаючого попиту на потужність через погану теплоізоляції.

Вимоги до електромережі

Які вимоги висувають до електричної мережі, щоб ефективно, безпечно використовувати теплий електричне поле?

Споживання електроенергії системою електро статі в розрахунку на площу складає 50-160 Вт на 1 м². Необхідно передбачати додаткову потужність, яка використовується нагрівальними елементами. Щоб експлуатація була безпечною, додатковий монтаж електропроводки та пристроїв, що забезпечують додаткове навантаження, слід довіряти кваліфікованим електриком, мережа повинна бути справна, перевірена. Це обов’язкова умова отримання гарантії виробника практично будь-якої системи. Система електричного опалення повинна бути захищена автоматичним вимикачем захисного відключення.

Установка теплих підлог в раніше побудованих будинках

Чи може бути електричні теплі підлоги єдиною системою опалення в будівлі? Безумовно, так, але необхідно ретельно проаналізувати особливості, доцільність такого вибору. Кожна будівля слід розглядати індивідуально, вибору системи повинні передувати:

 1. розрахунок балансу тепла;
 2. оцінка вартості використання системи;
 3. оцінка умов електроживлення.

Використання ел теплої підлоги в якості єдиного джерела тепла, в районах, де часто трапляються перебої в поставках електроенергії, буде проблемним. Електричне опалення особливо добре проявляє переваги при будівництві нового житла, де застосовуються сучасні ізоляційні матеріали.

На ринку можна знайти безліч рішень для пристрою електричної теплої підлоги в побудованих приміщеннях. Таку систему можна встановити під час реконструкції статі. Слід пам’ятати, що підлогове опалення збільшить попит на електрику. Перш ніж зважитися на монтаж слід перевірити:

 1. чи існує можливість збільшення потужності подачі електроенергії в будинку;
 2. чи витримає існуюче електрообладнання додаткове навантаження (особливо в старих будинках).

Переваги в порівнянні з водяним опаленням

Електричне опалення починає гріти відразу після включення. Як працює обігрів підлоги електрикою? Менша інерційність електричної системи полягає в негайному виділенні повної теплової потужності на нагрівальний елемент, безпосередньо після включення живлення. У разі водяної системи, вода повинна пройти шлях від місця розігріву (котел, тепловий насос) до місця опалення (система труб в приміщенні), тому тепло в підлозі відчувається тільки після закінчення деякого часу.

Електричний нагрівальний елемент розміщують прямо під плиткою, в шарі клею. Завдяки цьому швидше прогріваються пластини, так як немає необхідності прогрівати шар бетонної основи підлоги. У системах водяного опалення трубки спочатку розігрівають бетон, потім нагрівається плитка. Ще один фактор, що зменшує інерцію електричного нагріву – висока ефективність нагрівальних елементів, так як кабелі можуть виділяти потужність до 160 Вт на 1 м², що набагато більше, ніж у системи водяного теплої підлоги.

Чим далі нагрівальний елемент знаходиться від джерела тепла, тим довше час очікування на підігрів підлоги і більш високі втрати тепла.

Управління системою

Електричне опалення підлоги виконується окремо в кожному помещеніі.За рівнем прогріву повітря в кімнатах стежать регулятори температури, по одному для кожного приміщення або кожної зони нагріву.

Термостат управляє підтриманням заданої температури з можливістю регулювання:

 • ступеня нагріву повітря;
 • періоду часу, коли слід прогріти конкретну кімнату.

Кожна система незалежна, тому нею можна управляти індивідуально. При необхідності можна організувати управління всіма точками прогріву централізовано.

Залежно від обраного виду контролю можна керувати температурою двома способами:

 1. локально, в кожному приміщенні за допомогою програмованого термостата;
 2. централізовано за допомогою центрального контролера, система дистанційного керування буває дротового або бездротового.

Підключення термостатів в мережу і програмування їх централізовано для кожної кімнати – дуже зручна функція, яка полегшує повсякденне життя, знімаючи з користувача необхідність ручного регулювання кожного опалювального елементу. Такий спосіб контролю дозволяє більш точно контролювати витрати на опалення.

До недавнього часу центральне управління незалежними регуляторами було пов’язано з необхідністю використання додаткових кабелів, що спричиняло додаткові витрати. Сьогодні, завдяки системам централізованого управління в бездротових мережах, організувати центральне управління стало набагато простіше.

Що краще використовувати: датчики температури підлоги або повітря?

Від типу датчиків залежить функціональність електричної системи підігріву підлоги. Тип використовуваних датчиків визначається в залежності від ролі, яку відіграватиме електричне поле в обігріві житла:

 1. якщо це основна система опалення, для належного температурного комфорту необхідно управляти температурою повітря;
 2. якщо теплі підлоги використовуються як додаткове обладнання, для нагріву окремих кімнат, житлових зон, встановлюють датчики, які вимірюють температуру підлоги.

Температуру повітря вимірюють, контролюють за допомогою термостатів. У деяких випадках можна також використовувати регулятори з вимірюванням температури повітря і підлоги – такий варіант також виконує функцію захисту системи від можливого перегріву, особливо в приміщеннях, в яких іноді відбувається різке зниження температури повітря, наприклад, в передпокоях.

Монтаж електричного обігрівається підлоги – відео

Вибір типу стяжки

Який тип стяжки, якої товщини слід застосовувати? Нагрівальні кабелі можуть бути занурені в шар:

 1. клею прямо під плитку,
 2. бетону.

Немає обов’язкових вимог до виду, глибині монтажу кабелів. Переважно застосовувати бетонні стяжки, передбачені для підлогового опалення. Рекомендована товщина стяжки варіює:

 • для системи опалення прямої дії становить 3-5 см,
 • для акумулюючої – 7-10 см.

Чи правда, що при влаштуванні підлоги з підігрівом, слід робити більш широкі шви при укладанні плитки? Для підлог, обладнаних підігрівом, затирка підбирається тільки еластична, призначена для електроопалення. Ширина швів залежить від розміру використовуваної плитки.

Витрата електроенергії

Електроенергія – цінний матеріал тепла. Розглядаючи витрати на експлуатацію електричної системи опалення, слід враховувати не тільки вартість електроенергії. Важливі аргументи:

 • практично нульова вартість обслуговування системи;
 • тривалий термін служби нагрівальних елементів (50 років);
 • загальна доступність електроенергії;
 • безпеку;
 • мала інерційність;
 • електричне поле може відносно недорого опалювати житло вночі, коли електроенергія дешевша (при використанні нічного тарифу), акумулюючи тепло в підлозі, і віддавати його днем.

Оптимізація вартості електричної теплої підлоги, як і інших систем, полягає в економічному використанні опалення, завдяки використанню сучасних програмованих терморегуляторів. Розмір рахунків за електрику можна знизити за допомогою програмування часу нагріву протягом доби. Наприклад, за рахунок:

 1. нічного нагріву;
 2. відключення опалення під час провітрювання;
 3. зниження інтенсивності опалення, коли нікого немає вдома.

Якщо нагрівальні кабелі використовують тільки для отримання ефекту теплої підлоги, наприклад у ванній кімнаті, систему можна запускати тільки на кілька годин – вранці і ввечері, коли ми користуємося ванною кімнатою.

Відгуки

Відгуки власників про особливості експлуатації, переваги, недоліки електро статі можна написати в коментарях.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *