Електричний навісний (підвісний) камін своїми руками: креслення і фотоПідвісні каміни – не новаторське рішення, перші конструкції з’явилися ще в 60-х роках минулого століття на території Франції і називалися Antefocus. Сьогодні їх існує величезна безліч: у вигляді рослини, літаючої тарілки або кулі.

Особливості та різновиди підвісних камінів

За типом використовуваного палива всі ці обігрівальні прилади підрозділяють на наступні групи:

 • дров’яні;
 • біокаміни;
 • електричні.

Перші в обов’язковому порядку обладнані димоходом для відводу продуктів горіння. Він виконаний у вигляді циліндра, конструкції квадратного перетину, прихованої в стіні шахти, конуса. Камін круглий підвісний дров’яної з відкритою топкової камерою підходить тільки для великих приміщень з потужною вентиляційною системою.

Біокаміни – це обігрівальні прилади, що працюють на особливому рідкому паливі, відрізняються невеликою масою (вони рідко важать більше 10 кг), не вимагають наявності димоходу.

Електричні модифікації працюють за допомогою вбудованого обігрівального елементу, виконаного у формі спіралі. Ці каміни більш безпечні і можуть експлуатуватися навіть в міській квартирі.

Електричний навісний (підвісний) камін своїми руками: креслення і фото
Серед підвісних моделей електричні варіанти найпоширеніші і практичні

Переваги та недоліки підвісних камінів

Переваг у підвісних моделей чимало:

 1. Компактні розміри – це робить можливим використання цих пристроїв в невеликих приміщеннях і міських квартирах, причому їх можна закріплювати навіть на конструкціях з невисокою несучу здатність.
 2. Простота в експлуатації – нескладна конструкція дозволяє впоратися з монтажем підвісної каміна власноруч.
 3. Зручність – деякі моделі мають дистанційне керування, що дозволяє відрегулювати яскравість і інтенсивність обігріву, не встаючи з місця.
 4. Універсальність в плані палива – підвісні пристрої можуть працювати на дровах, вугіллі, рідини, і навіть без них (варіанти з електричної вбудованою спіраллю користуються найбільшою популярністю).

Такий камін – оригінальний елемент декору, різноманітність моделей дозволяє використовувати як доповнення до інтер’єру

Однак недоліки у підвісних обігрівальних приладів теж є – це не завжди висока тепловіддача, і відноситься це найбільше до електрокаміни. Вони не можуть забезпечити інтенсивний обігрів, тому в якості основного джерела тепла їх використовувати не вийде. Іноді потужності приладу недостатньо для обігріву навіть однієї кімнати. Також серед мінусів – висока ціна: пристрої коштують набагато більше підлогових варіантів.

Увага! Знизити витрати на придбання підвісного каміна можна, створивши його власними руками.

Матеріали виготовлення навісних камінів

Одним з достоїнств приладів є їх невелика вага, який досягають застосуванням легких, але термостійких матеріалів. Залежно від металу, використовуваного для виготовлення корпусу, підвісні каміни на дровах поділяють на чавунні і конструкції з нержавійки – варіанти відрізняються високою жаростійкістю. Однак у випадку з чавуном, щоб не обтяжувати пристрій, в обробці не використовують декоративні елементи, роблячи ставку на колір і структуру поверхні.

Підвісна піч-камін зазвичай оснащена жароміцним склом – воно надає виробу відчуття легкості і вишуканості, дозволяє милуватися полум’ям і при цьому стежити за процесом горіння.

Як зробити підвісну камін своїми руками

Є кілька способів зробити домашнє вогнище самостійно. Для створення найпростішого підвісного каміна такого типу досить звичайного старого котла (або великого туристичного казанка), який буде грати роль топки. Параметри обчислюють за стандартними таблицями або на основі розмірів казанка – перетинів, площі та об’єму. В боці посудини вирізують отвір для димовідвідної труби, а з іншого боку приварюють грати, що імітує піддавали. Монтують пристрій до стелі за допомогою димоходу. Можна доповнити його ланцюгами, які натягують під гострим кутом (інакше пристрій буде розгойдуватися, що призведе до пошкодження димоходу). Для того щоб прикріпити ланцюга, до стінок казана приварюють металеві петлі. Для теплової ізоляції димоходу використовується базальтова вата або інші утеплювачі.

Електричний навісний (підвісний) камін своїми руками: креслення і фото
Камін з старого котла – найпростіший і найдоступніший варіант

Простим способом є створення підвісної каміна зі шматка труби. Товщина її стінок повинна бути не менше 5 мм, краще використовувати якісну сталь. Залежно від розмірів приміщення розраховують обсяг топливника, параметри димоходу і вікна топки. Як кришки для торців підійдуть прямокутні або квадратні шматки вогнетривкого скла, встановлені в оправу з трьох сталевих куточків, приварених до труби. Всередину монтують грати з тонких металевих прутів (це створить відстань між дровами, яке буде грати роль поддува). Виступ-комір висотою 10-15 см у краю вікна топки дозволить поліпшити тягу (для запобігання вильоту іскор його необхідно закрити сітчастої перегородкою).

Електричний навісний (підвісний) камін своїми руками: креслення і фото
Кріплять підвісний камін до стелі ланцюгами під кутом більше 90 градусів або тільки одним димоходом

Увага! Монтувати пристрій необхідно так, щоб на нього не потрапляв протяг.Найпростіший спосіб облаштувати будинку обігрівальний прилад підвісного типу – монтувати електрокамін. Він працює завдяки нагрівального елементу, який виконують з спіралей для праски (загальною потужністю 2-3 кВт), трубок з кварцового скла і герметика для печей. Кріплять спіраль за допомогою базальтового шнура або іншого термостійкого діелектрика. Кінці трубки заповнюють герметизуючим складом, проткнув його шар з одного боку сірником, що створить канал, за рахунок якого приплив повітря буде розширюватися.

Конструкція корпусу підвісного каміна може бути будь-який, об’ємної або плоскої:

 • зі старого казанка;
 • з труби;
 • з двох металевих дисків.

Як і в двох попередніх випадках, кріплять навісний електрокамін за допомогою одного димоходу або з ланцюгами. Трубки зі спіралями можуть розташовуватися в приладі вертикально або горизонтально.

Електричний навісний (підвісний) камін своїми руками: креслення і фото
Найпопулярніша модель саморобного підвісного каміна – електрична

Особливості експлуатації навісних камінів

Особливу увагу при експлуатації підвісних обігрівальних приладів є забезпечення безпеки. З моделями фабричного виготовлення це робити набагато легше, адже виробники оснастили їх спеціальними додатковими опціями. Однак і саморобний прилад при дотриманні деяких правил стає повністю безпечним.

Основні правила безпеки, яких слід дотримуватися при використанні підвісних камінів прості:

 • всі елементи пристрою повинні бути виконані з вогнетривких матеріалів;
 • кожна підвісна піч-камін повинна бути оснащена захистом від іскор і вугілля, що горить;
 • пристрій потрібно чистити регулярно, видаляючи згорілі вугілля і золу;
 • навісні біокаміни повинні мати вагу не більше 170 кг.

Електричний навісний (підвісний) камін своїми руками: креслення і фото
Креслення підвісного електрокаміна допоможе грамотно сконструювати прилад

Увага! Монтувати конструкцію потрібно в тому місці, де він зможе максимально прогріти всю кімнату, при цьому встановлювати його слід далеко від легкозаймистих предметів (особливо, моделі з відкритою топкою).

Фото підвісних камінів в інтер’єрі

Підвісні каміни в інтер’єрі виглядають дуже красиво – у дров’яних і біомоделей полум’я тріщить і палахкотить, адже воно справжнє. А електричні аналоги можна додатково оснастити динаміками, які відтворюють звуки, характерні для згорають дров: тріск полін і легкий гул полум’я.

Електричний навісний (підвісний) камін своїми руками: креслення і фото
Підвісні каміни надають будинку особливу теплоту і затишок, дозволяють піти від однотипних рішень в інтер’єрі
Електричний навісний (підвісний) камін своїми руками: креслення і фото
Близько такого каміна можна облаштувати зону відпочинку
Електричний навісний (підвісний) камін своїми руками: креслення і фото
Острівний камін стане яскравим акцентом в світлому інтер’єрі
Електричний навісний (підвісний) камін своїми руками: креслення і фото
Навісний камін можна розмістити не тільки в центрі кімнати, а й біля стіни

Висновок

Сучасні підвісні каміни – це рішення, які дозволяють не тільки створити вишуканий і оригінальний інтер’єр, але і вдихають тепло в звичайне приміщення. Завдяки легкості їх можна повісити не тільки в будинку, але і в міській квартирі, створивши неповторну атмосферу. Кожен може знайти для себе відповідне рішення: вогнище на дровах, компактний биокамин або електроприлад, який практично не вимагає зусиль при обслуговуванні.

Відгуки про підвісних камінах

Коростильов Олег, 42 роки, м Іркутськ. Шукав камін для невеликої вітальні. Основною вимогою було те, щоб він вписався в інтер’єр, але при цьому виглядав сучасно і респектабельно. Електричний варіант підійшов для цього ідеально. Для мене це нормально, оскільки спочатку пристрій планувалося як декор, а не для опалення будинку. Знайшов в інтернеті креслення, підібрав матеріали, зробив – все відмінно! Зіміна Марина, 37 років, м Орел. У нас маленька квартира, але дуже хотілося затишку і домашнього тепла. Довго про нього доводилося тільки мріяти, але потім чоловікові на очі потрапила стаття про підвісних пристроях. Ми тут же стали шукати відповідне рішення. Нарешті, підібрали той, що максимально відповідав інтер’єру квартири і був виконаємо своїми руками. Радує, що насолоджуватися цим приладом я зможу і в літню пору, адже якщо включити тільки одну спіраль, він імітує вогонь, не нагріваючи кімнату. Гончаров Ілля, 39 років, м Скопин. Для заміського будинку шукав саме круглий підвісний камін. Після довгих пошуків вибрав модель у вигляді дров’яного вогнища. Тепер це перше, на що звертають увагу при вході в будинок. Він буквально перетворив житло, надав затишку. Вибрав модель не найлегшу, але для мене це і не мало значення. Важливим було – монтаж в центрі кімнати. Мені здається, це оптимальний варіант для того, щоб зробити приміщення просторим і світлим. Головне – я зробив його своїми руками!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *