Електричний проточний водонагрівач на кранЕлектричний проточний водонагрівач на кран

Цілодобова тепла вода з крана – це вже норма нашого життя. На жаль, не завжди і не скрізь системи централізованого опалення та водопостачання подають в квартири цілодобово гарячу воду. А в приватних будинках і на дачах ця проблема стоїть особливо гостро.

Нагрівання води може забезпечити безліч видів пристроїв – це можуть бути накопичувальні і проточні електричні та газові нагрівачі, в південних регіонах в теплу пору року все частіше стали використовуватися сонячні батареї або сонячні колектори, які в регіонах з великою кількістю сонячних днів швидко окупаються. Але найчастіше для нагріву невеликої кількості води, або в дачних умовах використовується проточний водонагрівач електричний для дачі або квартири. Як вибрати проточний водонагрівач електричний, на що звертати увагу при виборі та купівлі – ми розглянемо в цій статті.

Перш ніж вирішити, який купити обігрівач – проточний або накопичувальний, вам варто порівняти обидва рішення і вибрати саме той варіант, який краще підходить для ваших потреб. Якщо ви любите довго приймати ванну, то кращим буде вибір ємнісного водонагрівача. Бойлери ємнісні можуть нагріти воду для однієї точки або декількох точок споживання в домашніх умовах. У першому випадку це може бути бак без тиску, у другому – з тиском.

У ситуації, коли у вас мало місця, і ви не хочете виділяти спеціальне приміщення для котла, варто встановити невеликий проточний водонагрівач над або під раковиною.

Електричний проточний водонагрівач на кран – особливості

Проточний водонагрівач електричнийНагрівачі проточні можуть бути встановлені безпосередньо поруч з точкою розбору. Вони не займають багато місця, так як вони компактні і, отже, підходять для ситуацій, коли існує потреба в невеликій кількості води через невеликі проміжки часу.

Вибираючи нагрівач, слід керуватися ефективністю, яка залежить від потужності пристрою, температури надходить холодної води в неї і необхідної кінцевої температури гарячої води. Ефективність нагрівача тим менше, чим більше різниця температур на вході води в нагрівач і виході. Ефективність роботи нагрівача також залежить від напруги в мережі. Однофазні нагрівачі, як правило, мають потужність від 5 до 7 кВт і забезпечують підігрів води близько 3 літрів в хвилину.

Переваги проточного електричного водонагрівача на кран

 • Нагріта вода не зберігається, так що існує менший ризик розвитку шкідливих мікроорганізмів в ній.
 • Пристрої споживають стільки енергії, скільки необхідно, щоб нагріти воду, яка потрібна в даний момент.
 • Вони займають мало місця.

Недоліки проточного нагрівача

Ці прилади також мають свої недоліки:

 • Нагріта вода починає текти з деякою затримкою – затримка тим більше, чим далі від крана нагрівач. Це пов’язано з тим, що спочатку повинна стекти розташована в трубі холодна вода. З цієї причини, рекомендується, щоб кран для води був розташований не далі, ніж в 6 м від пристрою.
 • Пристрій є неефективним, якщо воно працює на більш ніж дві точки розбору води.
 • Не слід використовувати такий варіант в будинках, де живе багато людей – тоді пристрій не забезпечує навіть мінімального комфорту, якщо ви не встановите кілька незалежних пристроїв, але це означає набагато більш високі витрати.
 • Для того щоб прилад увімкнувся, необхідно забезпечити мінімальний тиск надходить в нього води. Воно може бути різним для різних пристроїв, тому перед покупкою слід перевірити, що напір води відповідає необхідному значенню.

Проточний водонагрівач електричний – характеристика

Основною відмінною рисою проточних водонагрівачів є ізольовані і неізольовані нагрівальні елементи. • Ізольований нагрівальний елемент обшитий склом або порцеляною. Він не має прямого контакту з водою. Однак на такому нагрівальному елементі в процесі роботи відкладається осад або накип, що зменшує потужність нагріву пристрою.
 • Нагрівальний елемент неізольований занурений у воду, яка нагрівається за рахунок струму, що протікає через нього. Він занурений в воду, якої передає тепло. Під час нагрівання води він розширюється і стискається при охолодженні. Це дозволяє уникнути осадження на ньому накипу. Нагрівачі цього типу особливо рекомендуються в будинках, де вода жорстка.

Регулювання температури води, яка витікає з нагрівача, може бути:

 • Гідравлічної – чим більше потік води, тим нижча температура і навпаки.
 • Об’ємна дворівнева або трирівнева: при низькому напорі прилад вмикається на половину потужності, при великому – на всю.
 • Електронна – на сучасних приладах електроніка дозволяє відрегулювати температуру нагрітої води з точністю до одного градуса. Це найкраще, але і найдорожче рішення.

Механізм нагріву води в проточному нагрівачі включається, коли відкривається кран, і вода починає текти через пристрій, після нагрівання він автоматично вимикається.

Проточний водонагрівач електричнийТакі пристрої досить дешеві, але майте на увазі, що комфорт від їх використання не дуже великий – температура води залежить від розміру і потужності приладу і низьке енергоспоживання дорівнює меншому нагріванню води. Ви можете купити пристрій з більшою потужністю, а на нагрівачі встановити термостатичнийзмішувач – він захищає від опіків, коли раптово може витікати занадто гаряча водопровідна вода.

У нагрівачів з гідравлічним регулюванням температури, які обслуговують кілька точок розбору води, максимальна продуктивність і тиск може бути досягнуто тільки тоді, коли гаряча вода використовується однією людиною. В іншому випадку, вода буде текти більш холодна і з меншим напором.
В якості альтернативи вибирають електричний нагрівач води з електронним контролем температури. Незважаючи на те, що такі конструкції дорожчі, вони можуть дуже точно програмувати температуру води. Використання такого нагрівача з одного боку, дозволяє економити до 20% від вартості нагріву гарячої води, а з іншого – забезпечує більший комфорт.

Проточний водонагрівач електричнийЗалежно від потужності, водонагрівачі можуть бути одно- або багатоточкові. Пристрої з низьким енергоспоживанням або одноточкові мають низьку продуктивність – вони можуть нагріти тільки невелика кількість води, що проходить через них. Їх встановлюють в безпосередній близькості від крана.

Це часто дуже невеликий пристрій, який може бути встановлено безпосередньо над або під раковиною. Такий нагрівач може бути ідеальним рішенням, наприклад, в туалеті, який знаходиться далеко від інших санітарно-побутових приміщень.

Нагрівачі багатоточкові мають потужність набагато вище, ніж одноточкові. Вони можуть нагрівати воду, яка буде використовуватися в декількох точках водозабору.

Скільки точок можна встановити без шкоди для комфорту залежить, перш за все, від потужності пристрою, а також від способу регулювання температури – гідравлічний або електронний.

Ці прилади можуть бути настільки малі, що ви можете приховати їх у шафі під раковиною, при цьому вони займають не більше місця, ніж сифон.

Електричний проточний водонагрівач на кран

Якщо у вас є проточний водонагрівач електричний, відгуки про нього можна залишити нижче у вигляді коментарів.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *