Електрокаміни на воді, парові каміниЕлектричні каміни з ефектом живого вогню і диму (пара) сьогодні стали досить популярними завдяки простоті їх пристрою і монтажу, але в першу чергу штучні каміни, популярні тому, що в квартирі натурального каміна не поставиш, а теплою романтичної атмосфери і затишку хочеш завжди і всюди! І як тут не звернути увагу на таку шикарну річ, як електричний камін з ефектом живого вогню, «диму» у вигляді пари, та ще й звуковими сигналами. Ось і все звертають!

електричний паровой камин

Давайте розберемо як працює такий камін, з чого складається і як його встановити своїми руками, адже це зовсім не складно.

З чого складається паровий камін

Принцип пристрою і роботи парового каміна досить простий. Складається камін з парогенератора, галогенних ламп і полін. Що виробляється пар йде вгору на поліна і підсвічується знизу галогеновими лампами, що створює ефект живого вогню з димом. Саме густа пара біля полін, підсвічений лампами схожий на язики полум'я, а далі він же, трохи розсіюючись стає «димом». Так само лампи дають і тепло, але таке тепло – скоріше імітація, яка просто додає справжності каміна. Так само в складі каміна присутній ємність для заливки «палива» – води, яка і перетворюється на пару під дією високої температури. Генератор розпорошує пар в розсіювач і з нього клуби виходять на поверхню, створюючи рівномірне розпилення.

Галогенові лампи оснащені спеціальним світлофільтром, завдяки якому світіння ламп більше схоже на кольору полум'я.

Переваги та недоліки камінів на воді

Переваги перед справжніми камінами і біокамінів:

 • Немає відкритого полум'я, відповідно, немає ризику обпектися або влаштувати пожежу.
 • Вогонь виглядає досить реалістично і з першого погляду можна подумати, що так воно і є.
 • Ніяких дозволів для введення в експлуатацію, ніяких додаткових повітропроводів – це просто імітація каміна.
 • Проста установка. Збірка каміна відбувається згідно з інструкцією.

недоліки:

 • Як не крути, але вогонь не справжній.
 • споживає електику;
 • Деталі можуть поламатися, лампочки перегоріти, тобто іноді вимагає обслуговування.

Збірка і установка парового каміна своїми руками

Збірка каміна на пару здійснюється згідно з інструкцією, що входить в комплект. Потрібно знати, що такі каміни в основному складаються з двох основних частин:

 • топки (вогнища),
 • декоративного обрамлення – порталу.

Обережно підходьте до використання електрокаміну в будинку зі старою проводкою. Можливо, вона потребує заміні, а про те, як це зробити читайте тут: https://stroydizain.kr.ua/449-jak-zrobiti-elektroprovodku-v-kvartiri.html

Є моделі з відкритим вогнищем, які не передбачають установку порталу. Але все одно, вони на щось (в чомусь) розміщуються і про структуру такого подіуму під електрокамін потрібно буде подбати.

електрокамін с открытым очагом

Що стосується подіуму, то тут хто на що здатний. Головне, щоб всі внутрішні частини були добре встановлені всередині і до них був доступ при потребі (заправити камін, поміняти лампу і т, п.). Система включення і виключення так само повинна бути доступна.Портал електрокаміна на пару

Пристрій порталу під електрокамін своїми руками – завдання особлива і можна просто купити готовий, або спорудити його самостійно. Про це ми розмовляли в → одній зі статей на сайті.

Портали бувають кутові і прямі, виготовляються з різних матеріалів:

 • дерево,
 • камінь, в т.ч цегла та декоративне каміння,
 • гіпс, в т.ч. гіпсокартон з облицюванням.

Фантазія практично безмежна.

портал для паровых каминов портал для паровых каминов портал для паровых каминов

Обігрів за допомогою парового каміна

Імітація камінів може бути просто імітацією вогню, а може одночасно служити нагрівальним приладом, який буде ще й опалювати приміщення. Природно, тепло буде надходити від такого каміна за допомогою електрики, що перетворюється вбудованим в камін нагрівальним елементом в теплову енергію. Таким чином ви отримуєте не просто красивий «вогник», а справжній електричний красивий обігрівач. Потужність такого електрокаміна становить так само як і інших нагрівальних приладів – близько 1,5-2 кВт. Топити таким каміном приміщення іноді накладно, по-цьому подумайте і проведіть невеликі розрахунки. Якщо для вас прийнятно електричне опалення, то замість звичайного калорифера цілком можна поставити електрокамін.

електрокаміни по мимо имитации огня могут служить обогревателем

Електрокаміни крім імітації вогню можуть служити обігрівачем

Режими, функції та управління електричним каміном

Парові електрокаміни з ефектом живого вогню можуть працювати в декількох режимах. За умови, що камін має режим обігріву, він може працювати як просто в режимі імітації полум'я і горіння дров, так і з обігрівом. Потужність обігріву регулюється. Природно, влітку можна включати просто «вогонь», а взимку можна ще й опалення за допомогою нього.

Управління на сучасних моделях здійснюється за допомогою пульта д / у. Простіші моделі мають регулятори на корпусі приладу.

пульт д/у для электрокамина

Пульт д / у для електрокаміна

Так само сучасні моделі оснащені регулюванням «яскравості полум'я», що дозволяє зробити наш «вогонь» більше або менше. Більшість моделей оснащені колонкою і звуковим супроводом – потріскуванням дров при їх горінні.

Слід пам'ятати, що після включення каміна слід трохи почекати, поки він розігріється (як справжній), і після цього можна сповна насолодитися його роботою. Нижче представлено відео роботи одного з вогнищ камінів марки Dimplex, давайте подивимося і уявімо, що він стоїть біля будинку …

Залишайте ваші поради та коментарі нижче. Підписуйтесь на розсилку новин. Успіхів вам, і добра вашій родині![desc]Електричний декоративний камін на воді, паровий камін: з чого складається і як працює, як встановити, переваги / недоліки, функції та режими роботи.[/desc][title]Електрокаміни на воді, парові каміни[/title]Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *