Еркери – різновиди і типиЕркери - різновиди і типи

Еркери – це виступаючі за поверхню зовнішньої стіни елементи будівлі, що не знаходиться в контакті з землею. Еркером часто називають виступаючі зі стіни елементи першого поверху, але це не узгоджується з термінологією архітектури. Що таке еркер? Він повинен бути на поверсі, встановлюють його в основному на залізобетонній плиті.

Еркери – різновиди і типи, варіанти використання

Винайдений в цілях розширення інтер’єру там, де це не може бути досягнуто іншим шляхом, сьогодні еркер виконує естетичну функцію і впливає на функціональність будинку. Він модифікує будинок, візуально збільшує і робить більш світлим інтер’єр, може підкреслити і розширити привабливий вигляд з вікна, а також надасть корисну площу, щоб насолоджуватися пейзажем. Еркер має багато різновидів і типів.

За формами він різниться на:

 • прямокутний,
 • багатокутний,
 • круглий.

Він може мати вікно, частково або повністю засклені стіни. Еркерні вікна є способом ввести більше світла в інтер’єр. Еркер з вікнами по боками і суцільними стінами в центральній частині є дуже цікавим варіантом, який дозволяє відокремити внутрішню частину кімнати від цікавих поглядів – таким чином можна висвітлити кімнату, і в той же час, цікаві погляди сусідів будуть спрямовані не в приміщення, а побіжно виступ .

Як можна використовувати еркер?

Залежно від розміру і наявності віконних прорізів цей конструктивний елемент може грати різні ролі. Як правило, він дозволяє відокремити і відокремити простору всередині приміщення. Він може бути:

 • вітальня з еркером – він може використовуватися в якості невеликої зони відпочинку;
 • місцем для письмового столу;
 • невеликою їдальнею зі столом;
 • робочої або обідньою зоною в дизайні кухні з еркером;
 • якщо ж вікон він не має, то може стати корисним для облаштування шафи або гардероба, зберігання різних предметів;
 • може стати місцем для виставки, наприклад, вашої колекції;
 • оранжереєю;
 • Ви можете встановити в ньому ліжко.

Дизайн еркера – фото інтер’єрів 

Дизайн еркера - фото інтер'єрів

Дизайн еркера - фото інтер'єрів

Дизайн еркера - фото інтер'єрів

Дизайн еркера - фото інтер'єрів

Дизайн еркера - фото інтер'єрів

Дизайн еркера - фото інтер'єрів

Дизайн еркера - фото інтер'єрів

Дизайн еркера - фото інтер'єрів

Дизайн еркера і його естетична цінність

Еркер як естетичний елемент є дуже корисним інструментом для архітектора.

 • По-перше – він створює опуклість на стіні, диверсифікуючи плоский і іноді нудний фасад.
 • По-друге – він створює цікаві ефекти в будинку, дивовижні ступінчасті стіни, гру світла.

Еркер може мати безліч архітектурних форм і різновидів. • Еркер-вікно. Це рішення часто використовувалося в модерністських будинках минулого століття і до сих пір користується великою популярністю. Такий елемент використовується в основному для підвищення привабливості зовнішньої стіни будівлі. Він красиво додає фасаду пластику і створює гру світлотіні. Не гірше він виконує свої естетичні функції з внутрішньої сторони. Великі вікна збільшують кількість світла, що потрапляє всередину.Еркер-вікно
 • Еркер-стіна. Виступаючі фрагменти стіни є особливо бажаними з точки зору архітектури. Це створює хороший ефект не тільки зовні, але і всередині приміщень. За допомогою цього рішення, ви також можете створити нішу в стіні, а зовні красиво висвітлити її.Еркер-стіна
 • Еркер-веранда. Це щось середнє між верандою і оранжерей, конструкція знаходиться всього в декількох метрах над землею і є відмінним способом для введення великої кількості світла в інтер’єр першого поверху. Вона може бути цікавим доповненням до спальні. М’яке світло, розсіяне через листя рослин, що не буде будити наполегливими яскравими променями рано вранці. Можна також використовувати цю конструкцію як традиційну веранду, поставивши зручне крісло або диван, щоб захопитися улюбленою книгою або музикою. Але тоді вона повинна бути більше, що може негативно вплинути на зовнішній вигляд будинку із зовнішнього боку.Еркер-веранда

Кімната з еркером і її функціональне значення

Цей архітектурний елемент був створений багато століть назад, коли необхідно було збільшити розмір кімнати, висунувши її передню частину вперед за допомогою підтримують колон і опор. Він зберігся до сьогоднішнього дня більше як декоративна деталь, ніж функціональний елемент. Але це не означає, що він не може виконувати важливі функції в архітектурі будинку. Розглянемо ці функції докладніше.

Збільшення поверхні кімнати. Еркер може успішно замінити відсутній метраж в інтер’єрі. Найчастіше в ньому можуть бути розташовані сходи в невеликих будинках, де важко їх помістити в інший спосіб. Такі сходи займають менше місця в коридорі. Крім того, ви можете використовувати еркер в кімнаті, створюючи місце для відпочинку або роботи.

Кімната з еркером і її функціональне значення

Еркер дозволяє створити оригінальне внутрішнє освітлення. Ефект дуже відрізняється від традиційних рішень з вікном. Світло падає не тільки від напрямку, перпендикулярного стіні, але і з боку або зверху. Залежно від розташування по відношенню до сторін світу, його можна використовувати в різний час світлового дня. Наприклад, світло у верхній частині вікна південної експозиції буде рухатися на підлозі кімнати, із зазначенням часу доби, як справжні сонячний годинник.

Конструкція і матеріали

Еркер повинен мати міцну основу. У будинках, побудованих традиційним методом (з монолітною плитою) його ставлять на залізобетонній плиті. Це просто виконати, так як при цьому забезпечуються хороші зв’язки з іншою частиною конструкції будинку (стелю, стіни). Іноді використовуються кронштейни, виготовлені зі сталі або дерев’яних балок. Це рішення є проблематичним через необхідність глибокого закріплення балок на стелі або використання додаткового захисту від провисання, а також в цьому випадку можливі теплові мости.

Відведення води і водостоки

Еркер є мініатюрним елемент в масштабі стіни будівлі, тому сконструйований зі звичайною дренажною системою – з жолобами і водостоками, виглядає не дуже добре. Велика система водостоків виглядає жахливо. Тому в цьому випадку використовують нестандартні рішення, більше витончені, наприклад, труби меншого перетину або приховані труби. Це означає, що доведеться понести дещо вищі витрати, але ефект буде незрівнянно краще.

Помилковий еркер

Помилкові еркер в сучасних будинках зустрічається часто і, як правило, виглядає у вигляді виступаючих трьох стін з повним правом на землі: дві діагональні і одна паралельна до фасаду.

помилковий еркерЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *