Фарба для батарей опалення без запахуФарба для батарей опалення без запаху

Старі, пожовклі і пошкоджені батареї можуть зіпсувати декоративний ефект будь-якого інтер’єру. При цьому буває, що радіатори опалення працюють добре і їх не потрібно міняти, тому їх зовнішній вигляд потребує оновлення.

Фарбування радіаторів не складна, але вимагає підготовки підкладки і відповідних матеріалів.

Яку фарбу для батарей опалення без запаху купити, як правильно підготувати поверхню, чи потрібна грунтовка, чи можна проводити малярні роботи під час опалювального сезону – на ці та інші питання є відповіді в даній статті.

Фарбування батарей опаленняФарбування батарей опалення

Щоб фарбування дало хороший результат на довгі роки, необхідно правильно вибрати, якою фарбою пофарбувати батареї опалення, а також важливо дотримуватися ряду правил і умов. Розглянемо їх докладніше.

підготовка поверхні

При підготовці до фарбування важливо ретельно підготувати поверхню, що підлягає фарбуванню. Найкраще це робити влітку, коли радіатор холодний. Якщо доводиться виконувати фарбування в опалювальний сезон, слід закрити подачу гарячої води і почекати кілька годин, щоб радіатори охололи.

Увага! Максимально допустима температура пофарбованої поверхні не може перевищувати +30 градусів за Цельсієм. При більш високій температурі фарба занадто швидко висохне і не буде міцно триматися.

Фарбування радіатора не є важким завданням, але вимагають використання спеціальних фарб або лаків. Фарба для фарбування батарей опалення без запаху забезпечить не тільки естетичний зовнішній вигляд, але і комфорт при подальшій експлуатації системи опалення. підготовка поверхніТакож необхідно правильно підготувати поверхню, що фарбується і забезпечити умови для сушки. Однак, іноді, навіть якщо використовувалася спеціальна фарба для фарбування батарей опалення, і це був продукт з підвищеною термостійкістю і чудовою адгезією до поверхні, при експлуатації можуть з’явитися тріщини і нерівності.

Чому, незважаючи на використання спеціалізованих продуктів, виникають такі небажані явища? Причиною є неправильна підготовка поверхні.

Старі чавунні чи сталеві радіатори повинні бути ретельно підготовлені перед покриттям новою фарбою. Їх поверхня повинна бути чистою, сухою і гладкою. Тому спочатку слід видалити старе покриття (якщо воно відшаровується), ретельно протерти ребра абразивним папером, витерти і висушити.

Поверхня батареї повинна бути сухою, очищеною від пилу і знежиреної водою з миючим засобом. Старі іржаві покриття і іржу слід видаляти за допомогою дротяної щітки і наждачного паперу. Мідні елементи варто потерти сталевий шерстю для видалення бруду і патини.

Металеві частини радіатора повинні бути заґрунтовані – переважно антикорозійною грунтовкою.Який фарбою фарбувати батареї опалення

Для фарбування радіаторів треба використовувати засоби, спеціально призначені для цієї мети.

Види фарб і їх властивості

Фарба повинна мати ряд характеристик:

 1. підвищену термостійкість;
 2. НЕ жовтіти під впливом тепла;
 3. відмінну адгезію до поверхні.

Сьогодні виробники фарб пропонують продукти, призначені спеціально для фарбування радіаторів. В основному це акрилові водорозчинні фарби, які мають чудові властивості. Це може бути акрилова фарба для батарей опалення без запаху або інша фарба, яка призначена саме для радіаторів і труб опалення, наприклад, Фталатний.

Акрилові лакофарбові матеріали розбавляють водою, вони швидко висихають і не мають інтенсивного запаху, яким відрізняються фталати. Це слід мати на увазі, вибираючи фарбу без запаху. Крім того, фарба повинна мати гарну непрозорість, що дозволить уникнути нанесення безлічі шарів. Чим більше шарів буде нанесено, тим менше тепла буде віддавати радіатор, при цьому може знизитися ефективність опалення.

При виборі кольору варто пам’ятати про те, що радіатори оновлюють досить рідко, тому доцільно вибирати нейтральні кольори, а найкраще білий колір, який буде прекрасно гармоніювати з будь-яким дизайном інтер’єру.

Фарба для батарей опалення без запаху – ціни і характеристики

Хороша фарба повинна добре працювати з металевими радіаторами. Вона також повинна бути стійкою до високих температур і під впливом тепла не жовтіти, а також мати хорошу адгезію до підкладки і відмінні покривають властивості. Отримане покриття повинне бути довговічним і естетичним.

 1. Модифікована акрилова фарба для батарей опалення Снєжка стійка до високих температур, не жовтіє, швидко сохне і має відмінну адгезію до підкладки. Доступні упаковки об’ємом: 400 мл; 750мл. Витрата: одношарове покриття до 10м² / л. Ціна фарби для батарей опалення сніжку становить 450-500 рублів за банку обсягом 750 мл, 400 рублів – 0,4 л.акрилова фарба для батарей опалення Снєжка
 2. Фарба Dulux Master – біла напівглянсова фарба на водній основі, не має різкого запаху. Призначена для радіаторів. Володіє відмінною покривістістю, легко наноситься і швидко висихає, не жовтіє. Термостійкість покриття – до 90 ° С. Ціна – 750 рублів за банку об’ємом 1 л.Фарба Dulux Master
 3. Також хорошим продуктом є швидковисихаючий лак для радіаторів Heizkörperlack – Düfa. Доступні упаковки об’ємом: 375 мл, 750 мл і 2,5 л. Витрата: приблизно 12-14 м² / л, в залежності від характеристик підкладки.лак для радіаторів Heizkörperlack - Düfa
 4. Фарба Beckers Elementfarg-V – це водоемульсійна фарба для труб і радіаторів на акрилатно латексі. Має запах, але не різкий, висихає швидко. Чи не жовтіє. Доступні упаковки об’ємом: 1л, 3 л. Ціна – 1100 рублів за 1 л.Фарба Beckers Elementfarg-V
 5. Силіконова вогнетривка фарба для металу Nobiles. Доступні упаковки об’ємом: 0,5 л, 1 л, 12 л. Витрата: приблизно 12 м² / л.Силіконова вогнетривка фарба для металу Nobiles

Також на ринку доступні спрей-фарби спеціально призначені для фарбування радіаторів. Завдяки ним, ми можемо швидко покрити важкодоступні області зі старими ребрами радіатора і нагрівальними елементами, схильними до впливу високих температур (до 80 градусів за Цельсієм). Цей лак швидко сохне (близько 30 хвилин), тому оновлення старого, неестетичного радіатора можна виконати швидко і просто, а отримане покриття – довговічне і естетично.

Мультіспрей Snowboard від бренду Снєжка стійкий до високих температур і дає чистий білий колір. Це високоякісний лак, який створює гладкі і міцні покриття з підвищеною стійкістю до механічних пошкоджень. Спеціальна формула продукту захищає пофарбовані об’єкти від пожовтіння. Призначений для внутрішнього використання.

Як фарбувати батарею

Фарбування радіаторів опалення найкраще планувати в теплу пору року. Переважно провести роботи до початку опалювального сезону, в іншому випадку буде потрібно тимчасово відключити систему опалення і дочекатися, поки радіатор охолоне до кімнатної температури. Також радіатор не повинен бути занадто холодним, оптимальна температура знаходиться в діапазоні від +10 до + 30 ° C.

 1. Пол і навколишні предмети слід накрити і захистити від бризок – для цього ідеально підходять звичайні газети.
 2. Ретельно перемішайте фарбу до початку роботи.
 3. Покриваємо батарею опалення 2-3 шарами емалі, зберігаючи кожен раз необхідний інтервал часу (зазвичай це близько 4 годин).
 4. Радіатори можуть бути покриті лакофарбовим покриттям, за допомогою спеціальної плоскою м’якої щітки, валика або розпилювача.

Як правило, використовують плоскі щітки з довгою ручкою. Варто купити так звану кисть для фарбування радіатора, яка має ширину від 26 до 63 міліметрів.

плоскі щітки з довгою ручкою

Наносячи фарбу за допомогою валика або кисті, треба стежити за тим, щоб при фарбуванні вони не втрачали щетину. Також важливо уникати патьоків і нерівномірне покриття. Ми можемо включити радіатори після покриття приблизно через 24 години. Винятком є ​​швидковисихаючі лаки.

Причиною незадовільного результату фарбування може бути недотримання умов для сушки емалі. Ризиковано проводити роботи під час опалювального сезону, коли радіатори можуть включатися і нагріватися. Це дуже поширена помилка, яка зазвичай закінчується неестетичного результатом. Високі температури викликають занадто швидке висихання і ослаблення отриманого покриття. Фарбування радіаторів можна здійснювати при кімнатній температурі. Фарби стійкі до температур до 100 градусів Цельсія, однак це не означає, що вони можуть наноситися при таких температурах.

Приховати старі радіатори за важкими фіранками або меблями – це не дуже гарна ідея. Ховаючи їх за шторами, ми обмежуємо потік тепла, знижуючи ефективність опалення. Старі, чавунні чи сталеві радіатори можуть бути досить ефективними, крім того, вони відрізняються довговічністю і надійністю, тому їх заміна не завжди доцільна. Проте, важко їх розглядати як декоративний елемент інтер’єру. Сучасні засоби дозволяють виправити цей недолік – старі радіатори можна пофарбувати. Для того щоб отримати в результаті хороший і довговічний кінцевий результат важливо правильно підготувати поверхню і правильно вибрати, якою фарбою пофарбувати батареї опалення без запаху і з хорошою стійкістю до високих температур.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *