Фарба для стін у ванній кімнаті та кухні: яка краще фарба латексна або акрилова



Фарба для стін у ванній кімнаті та кухні: яка краще фарба латексна або акрилова

Покриття для стін кухні та ванної кімнати має бути вологостійким. Існує кілька рішень цього питання, часто стіни від підлоги до стелі обробляють керамічною плиткою, але якщо таке рішення добре підходить для ванної, то для кухні така обробка не дуже актуальна. Тому в місцях, віддалених від раковини і плити, в обідній зоні цілком можна поклеїти шпалери, обробити стіни декоративною штукатуркою або пофарбувати.


Як правильно фарбувати стіни валиком

Як правильно фарбувати стіни валиком

Забарвлення стін на кухні та у ванній є однією з найскладніших завдань в ремонті. Чи буде вона в кінцевому підсумку вирішена успішно, в значній мірі визначає правильний вибір фарб та інструментів.

Кухня може накопичувати жирні пари, які часто викликають небажані плями. Крім того, в цій кімнаті на стіни можуть потрапляти забруднення від харчових продуктів і побутової хімії. У разі, якщо вентиляція недостатня, тут може конденсуватися вода, яка призводить до зростання цвілі. Тому покриття стін для повинно бути вибрано дуже ретельно.

Найбільш поширеною є латексна фарба, але також може бути використана і акрилова. Який фарбою пофарбувати стіни у ванній кімнаті, щоб покриття було довговічним? Чим пофарбувати стелю, і яка вологостійка фарба для ванної кімнати краще? Ми обговоримо, в чому відмінності між оздоблювальними матеріалами, і як правильно їх вибирати для різних поверхонь і умов.

Фарба для стін у ванній кімнаті та кухні

Кухні і ванні кімнати – це приміщення з високою вологістю, часто зберігається протягом тривалого часу. Звичайні акрилові фарби для стін у ванній кімнаті можуть швидко почати відшаровуватися, після чого покриття відпадає. Точно так само поводяться і латексні фарби з низьким рівнем якості. Тому дуже важливо підібрати матеріали з потрібними параметрами і хорошої якості.

Основною проблемою є опір фарби впливу вологи і її механічна міцність. Для вологих приміщень рекомендується використовувати тільки товари першого класу.

Вологостійка фарба для кухні – класи

  • фарба першого класу стійка до стирання і вологого прибирання;
  • покриття другого класу можуть бути тільки обережно промиті;
  • третього класу стійкі тільки до сухого чищення.

Багато виробників вказують на упаковці, для яких саме приміщень призначений товар. Часто так і пишуть, наприклад, що це фарба для ванної та кухні латексна. Такі покриття доступні з глянсовою і матовою поверхнею.

Глянцевий або матова фарба для кухні та ванної?

Існують покриття як з відображає світло, так і з матовим ефектом. Однак, їх застосування і ефект, який вони виробляють на стінах, також має ряд особливостей, про які варто знати. У більшості випадків, глянцева фарба характеризується значно більш високу стійкість до стирання, ніж матова, але не завжди це якість має принципове значення. У сучасних кухнях прямо над плитою рідко залишають просто пофарбовані стіни. Найбільш поширеним фартухом для кухні є варіант з керамічної плитки, популярний також скляний фартух і інші види обробки, які дозволяють без особливих зусиль проводити очистку цієї ділянки стіни. Тому зовсім не практично такі місця фарбувати.

матова фарба для ванної

Якщо у вас дуже маленька кухня, слід розглянути аспект поширення світла, відбитого від стін. У разі глянцевих покриттів з блиском світло сильніше відбивається від поверхні стін, що створює враження кращого освітлення в кухні та оптично її збільшує.

На жаль, недоліком глянцевому фарби є необхідність дуже точної підготовки поверхні. Так як таке покриття підкреслить навіть найдрібніші подряпини або тріщини в поверхні стіни. Крім того, її важко наносити. Матові латексні фарби і хорошої якості акрилові легко наносяться валиком. Глянцеві наносяться таким же чином, але відсутність досвіду може в кінцевому підсумку залишити видимі сліди ролика на готовій поверхні.



Яка краще фарба – латексна або акрилова?

Всупереч поширеній думці, багато латексні фарби для стін не містять в своєму складі латексу та інших «гумових» з’єднань, де вони утворюють на стіні дуже щільний гумовий шар. Чим же тоді обумовлена ​​їх стійкість до стирання?

Вони включають до складу особливі смоли, завдяки яким мають велику механічну міцність, водостійкість і дозволяють проводити більш інтенсивну очистку, ніж акрилові.

Дуже часто зустрічається думка, що латексні покриття не дозволяють стінам дихати. Концепція «дихаючих» стін, через які проходять частинки повітря і парів води в останні роки все частіше стає маркетинговим ходом. Хороший мікроклімат в квартирі або будинку створює ефективна вентиляція, а не штукатурка або покриття стін. Тому не слід боятися використовувати латексний варіант покриття, який трохи дорожче, але більш міцний.

Тим не менш, це не завжди необхідно. У цьому не мають потреби приміщення, в яких немає частого і тривалого надлишку вологості, гарячої пари, жиру та інших видів «важких» забруднень. Якщо в приміщенні досить сухо і хороша вентиляція, то може бути використана і високоякісна акрилова фарба для ванної кімнати, яка коштує набагато дешевше латексної. Дорожчі фарби варто вибрати для тих місць, де існує реальна проблема сильних забруднень і є необхідність частого очищення стін.

Кожна вологостійка фарба для кухні та ванної підходить?

Найбільш поширені продукти на ринку характеризуються, як відповідні для ванної кімнати або кухні, як правило, володіють механічною міцністю першого класу. Ми знаходимо серед цих пропозицій як акрил, так і латекс.

Проте варто добре вивчити опису таких товарів, тому що продукти хорошої якості характеризуються, крім вологостійкості і механічної міцності, високу стійкість до впливу хімічних речовин, що використовуються в кухнях і ванних.

Для фарбування важкодоступних місць в кутах і на стелі корисна буде телескопічна палиця

Для фарбування важкодоступних місць в кутах і на стелі корисна буде телескопічна палиця

При покупці інтер’єрних фарб варто добре проаналізувати умови вологості, що переважають в кімнаті, і постаратися передбачити інтенсивність забруднень. Для кухонь і ванних кімнат треба вибирати спеціальні продукти, але не обов’язково з глянцевою поверхнею, яка не завжди буде добре вписується в планований інтер’єр.

Іноді для фарбування стін в цих приміщеннях рекомендуються емульсії, що містять наночастинки срібла або титану, частки кварцу, які пригнічують ріст цвілі. Також добре покажуть себе покриття з тефлоном. Тефлоновий склад утворює поверхні з високою стійкістю до забруднень, за рахунок того, що бруд не прилипає до цього матеріалу.

Вплив на готове покриття надає також вибір інструментів і структура поверхні. Для забарвлення найчастіше використовують валики або високоякісні кисті. Якщо ви фарбуєте поверхню в перший раз, буде корисною широка кисть. При використанні емульсійних фарб на водній основі, варто застосовувати ролики з штучними щетинками. У разі необхідності закладення швів під фарбування використовують акрилові герметики, силіконові не підходять для цих цілей.

валик з довгим ворсом для шорстких поверхоньПри покупці валика, варто звернути увагу на кількість щетинок і якість їх кріплення. Їх має бути багато і вони не повинні випадати.

Ролик з короткими щетинками (4-13 мм) ми використовуємо, коли стіни гладкі. Для поверхонь з шорсткою структурою краще працюють валики з довгим ворсом (13-22 мм), який буде також краще працювати, якщо ми вибирає густі фарби.



Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *