Фільтри для очищення води – який вибрати?Фільтри для очищення води - який вибрати?

У багатьох містах якість водопровідної води залишає бажати кращого. Тому люди часто замислюються над придбанням системи очищення води. Як вибрати побутовий фільтр для очищення води, які вони бувають і чим відрізняються, на що звертати увагу при виборі – ці та інші питання ми розглянемо в цій статті.

Коли треба встановити фільтр для води?

Багато людей думають, що вони не потребують фільтрах для води, так як вода, яка надходить в наші будинки, очищається постачальником – водопровідними компаніями. Почасти це вірно. Але, перш за все, стандарти якості питної води різні, а по-друге, вони не завжди дотримуються. Не завжди можливо привести якість води в масовому масштабі в відповідність зі строгими стандартами, тому і занижують стандарти.

З іншого боку способи очищення, особливо з точки зору біологічної чистоти, залишають бажати кращого. Широке поширення хлорування води усуває мікроорганізми, але воно також погано впливає на організм людини. Іншою проблемою є водопровідна система. Магістральні труби часто знаходяться в жалюгідному стані – вода під час проходження по ним може досягти значною мірою забруднення. Що ще гірше, в процесі транспортування по трубах вона часто отримує багато дуже шкідливих елементів, які в ній спочатку не присутні. Проте, воду в пункті отримання, в конкретному будинку ніхто не досліджує.

Часто тільки перед лицем хвороби люди шукають будь-які способи, щоб поліпшити своє здоров’я або здоров’я близьких людей. На жаль, іноді буває занадто пізно. Наприклад, камені в нирках є результатом, серед іншого, відкладення кальцію в протягом багатьох років, підвищений рівень якого мають особи, які споживають жорстку воду.

Якщо ви регулярно купуєте воду в пляшках, це, ймовірно, результат вашого невдоволення якістю водопровідної води. Вартість покупки мінеральної води, в кілька разів вище, ніж вартість придбання системи зворотного осмосу або системи фільтрів.

Часто ви можете зустрітися з думкою, що зворотний осмос виробляє дистильовану воду. Серце системи RO (Reverse Osmosis – зворотний осмос) або осмотическая мембрана очищає воду дуже ретельно, видаляючи з неї не тільки забруднення, але і мінерали (але не на 100%). Тому, рекомендується споживання води з системи зворотного осмосу з подальшою її мінералізацією. Більш досконалі системи зворотного осмосу мають сертифіковані мінералізатори. Мінералізатори насичують воду, необхідними для людського тіла мінералами (для цього використовуються природні доломіт). Рівень мінералів у воді з такої системи зворотного осмосу еквівалентний нізкомінералізованной мінеральній воді.

Фільтри для очищення води – який вибрати?

Вибору фільтра має майже завжди передувати тестування води. Лабораторні дослідження можуть виконувати Санепіднадзорние станції, а також різні місцеві лабораторії і інститути (наприклад, університети).

Фільтри для очищення води - який вибратиЗагальне дослідження основних параметрів води, також може бути виконано самостійно, за допомогою простих тестів. Для цього ви можете використовувати набори випробування або тести, доступні в магазинах. Тестери, засновані на активних смугах – це не дуже точний спосіб маркування рівня домішок, присутніх в воді, але вони досить точні, щоб допомогти вам вибрати правильний пристрій.

Крім того, можна спробувати визначити тип забруднюючих речовин, присутніх в воді, заснований на органолептичної оцінки. Характерні симптоми, пов’язані з різними забрудненнями наступні: • каламутність: У воді є велика кількість нерозчинних неорганічних і органічних забруднювачів. Як правило, це бруд і слиз, велика кількість органічних частинок. Іноді підвищена каламутність обумовлена ​​підвищеним вмістом заліза.
 • Білий наліт на кранах (Тобто камінь): це, як правило, наліт, утворений шляхом осадження карбонатів кальцію і магнію. Це типовий симптом так званої жорсткої води.
 • іржа, іржаві плями на кранах: цей наліт, як правило, відбувається через присутність у воді великої кількості розчиненого заліза. Характерний симптом – це супроводжуючий металевий присмак.

Коли у нас вже є інформація про основні параметри якості води, ви повинні відповісти на питання, чи дійсно вам потрібна у всьому будинку ретельно очищена вода, або достатньо подати воду високої якості очищення тільки, наприклад, в кран на кухню.

Забезпечити високу якість очищення по всій квартирі або будинку, включаючи ванну кімнату, як правило, коштує досить дорого. Велике значення також має зручність експлуатації фільтрів. Якщо нам потрібно очищати багато води, нам необхідно знайти більше місця для установки системи фільтрів.

Який потрібен фільтр для води?

Питання, який вибрати фільтр, задають все більше і більше людей, які хочуть звільнити себе від покупки води в пляшках. На ринку існує кілька рішень, починаючи від простих фільтрів-глечиків і закінчуючи фільтрами для води з системою зворотного осмосу, ионизаторами і мінералізаторами.

Фільтр-глечик

Фільтр-глечикЦе основний і самий простий і доступний метод фільтрування, який використовується в 30% домогосподарств.

Переваги фільтра-глечика:

 • низька ціна покупки,
 • немає необхідності в установці,
 • простота у використанні.

недоліки:

 • відносно високі витрати на технічне обслуговування,
 • низька якість фільтрації (вода відчуває невеликий тиск, під силою тяжіння, що робить неможливим застосування якісної механічної фільтрації).

Перевагою також є можливість пом’якшення води, це не заслуга фільтрації, а додаткова опція деяких картриджів для глечика. На жаль, через невеликого обсягу, фільтрувальні глечики мають дуже низьку ємність.

Хорошими результатами ефективності характеризуються глечики Аквафор, які використовують запатентовані картриджі Aqualen.

Фільтри під мийку з окремим краном

Фільтри під мийку з окремим краномЦі пристрої забезпечують постійний доступ до фільтрованої воді, яку отримують використовуючи окремий, невеликий кран. Вони дуже зручні у використанні, і дають високу ефективність (до 8000 л).

Фільтри такого типу, як правило, мають кілька стадій фільтрації:

 • механічна,
 • вуглецева,
 • пом’якшення,
 • Мінераліз.

Також вони можуть містити від одного до чотирьох фільтруючих елементів, що дає дуже високу якість фільтрації. У цьому типі обладнання доступні фільтри з капілярної мембраною (UF) і пом’якшенням води.

Фільтри зворотного осмосу

Фільтри зворотного осмосуНайсучасніша система фільтрації в будинку – це система зворотного осмосу. Якість мембранної фільтрації досягає 0,0005 мікрон. Як вже зазначалося вище, разом із забрудненнями система видаляє частину мінералів з води.

Отже, важливо, щоб вона була оснащена мінералізатором, який вводить мінеральні елементи в воду. Особливою перевагою володіють системи подвійного розщеплення (вода проходить двічі через мінералізатор), при цьому ступінь мінералізації вище.

Системи зворотного осмосу стали дуже популярним, завдяки значному зниженню цін на них в останні роки. Їх перевагою є використання мінералізації, яка, після ретельного очищення, додає у воду ряд цінних елементів (кальцій, калій, магній) в необхідних концентраціях.

Такий фільтр вимагає накопичувача води, так що він зажадає більше місця, ніж звичайний проточний фільтр.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *