Форми і розміри піддонів для душових кабін (низьких і високих)При виборі піддону важливо враховувати не тільки матеріал, з якого він зроблений, але також його форму, розміри та інші параметри. Дуже важливі дизайн і якість продукту. На що потрібно звертати увагу при виборі, які бувають піддони для душової кабіни, форми і розміри різних моделей, який матеріал вибрати – цим питанням присвячена ця стаття.

Яку вибрати форму – квадратну, круглу, трикутну?

Заміна піддону зазвичай асоціюється з невеликим ремонтом ванній або заміною всієї душової кабіни. Щоб все підходило, поєднувалося, краще вибирати продукцію однієї компанії. Це особливо важливо при виборі напівкруглих душових піддонів, так як його радіус повинен відповідати радіусу кабіни. Як правило, при оформленні ванної кімнати купують готові комплекти: умивальник з шафою, тропічний душ, об’єднаний з душовою кабінкою, кабіна з піддоном. Якщо необхідно купити кожен з елементів окремо, існує ризик, що нічого не буде відповідати. Як уникнути помилок при покупці сантехніки?

Розмірковуючи про форму, перш за все, важливо подумати про простір, яке займе сподобався піддон з кабіною.

Вибір досить великий:

 • квадратні;
 • круглі;
 • овальні;
 • п’ятикутні;
 • неправильної форми.

форми піддону

В першу чергу треба розглянути квадратні і прямокутні лотки, вони мають стандартні габарити, добре поєднуються з іншими меблями для ванної кімнати, утворюючи з інтер’єром єдине ціле. Квадратні і прямокутні моделі вважаються універсальними ще тому, що займають найменшу кількість простору, на відміну від напівкруглих.

Часто вибирають кутові напівкруглі моделі кабіни, які візуально краще вписуються в невеликі ванні кімнати. Якщо ванна кімната невелика, потрібно подбати про економію простору, доцільно вибирати кутову модель – напівкруглу або квадратну.

кутові піддони

При покупці напівкруглої моделі треба переконатися, що її радіус відповідає радіусу душової кабіни.

Більше простору і вільне купання забезпечують нам прямокутні моделі.

прямокутні моделі

Існують також нестандартні кабінки, які можна використовувати при облаштуванні ванних кімнат великих розмірів. Незвичайні моделі відмінно підходять для створення унікального інтер’єру, їх виготовляють на замовлення. Душова кабіна не обов’язково повинна обмежуватися розмірами душового піддону. Габарити і кольору душових кабін дають повну свободу при облаштуванні інтер’єру ванної кімнати.

нестандартні форми

Розміри піддона

Стандартні розміри складають, см:

 • 80 × 80;
 • 90 × 90;
 • 100 × 100.

На ринку присутні моделі з розмірами значно ширше стандартних – шириною до 180 см. Найменші мають розміри 70 × 70 см, але купання в них не буде комфортним. Маленькі піддони прийнятно виконують своє завдання у ванній кімнаті, якщо використовуються час від часу, наприклад, для гостей. Іноді варто витратити додаткові 10 см простору, щоб підвищити комфорт, особливо якщо душем користуються люди великого зростання.

Більшою ванній кімнаті доцільно змонтувати прямокутну модель. Можна вибрати такі розміри, см:

 • 100 × 80;
 • 100 × 90;
 • 120 × 80.

Це простір дасть більше свободи руху, а також дозволяє купатися разом двом людям.

Підганяючи піддон до розмірів душової кабіни, беруть до уваги перш за все два параметри:

 • радіус підстави,
 • висоту краю.

Перевірка першого важлива для правильної комбінації елементів – щоб гарантувати герметичність, виключити ризик розбризкування води на підлогу під час купання. Що стосується другого параметра, необхідно перевірити, чи не перевищить піддон з кабінкою висоту приміщення після установки.

Деякі виробники пропонують також виготовлення піддонів на замовлення під конкретні розміри. Це ідеальне рішення обійдеться дорожче, ніж готові вироби з магазину.

Розмір такого піддону відрегульований так, щоб людина відчувала себе особливо комфортно. Можливість ідеально адаптувати його за габаритами до потреб домочадців, розмірами ванній дозволяє створити унікальний душ.

pd1

Такі вироби виготовляють з сучасного композиту і інших міцних матеріалів: кориан, старон. Особливо цікаві моделі нестандартних форм з поділом на суху і вологу зону, настінними облицовками, монолітними полками з кориана.

Монолітний виріб вирішує проблеми з естетикою, гігієною, витоками. Також монолітна кабінка дозволить використовувати ніші, нерівні стіни, дерев’яні підлоги в старих будівлях.

Яку вибрати глибину – низьку або високу?

Однією з найбільш важливих особливостей є глибина лотків. Цей параметр особливо важливий з практичної точки зору. Лотки бувають низькими і глибокими. Стандартна глибина становить 5-15 см. Виробники перевершують один одного в нових рішеннях, пропозиція збагачується все більш дрібними моделями. Дрібними моделями особливо зручно користуватися літнім людям. Лотки глибиною 3 см добре поєднуються з сучасним інтер’єром, в якому дизайн і безчасовість визначаються економічністю.Останнім часом користуються великою популярністю зовсім дрібні моделі, які відрізняються цікавим дизайном, надають інтер’єру сучасний вигляд, оптично збільшують ванну кімнату. Дрібні піддони можуть виступати трохи вище площині підлоги або розташовуватися врівень з підлогою.

Розміри кабін з низьким піддоном

Низькі піддони часто мають 3 см висоти від підлоги, що виглядає дуже елегантно. Такі варіанти практичні, мають невелику площу прибирання, досить великий стік води (діаметром 90 мм), щоб вода швидше йшла. Існують цікаві рішення кабін без піддону, що стають все більш популярними. Ці моделі є вибором людей, що цінують сучасний, витончений дизайн, модні рішення.

Розміри душових з дрібним лотком розрізняються. Їх глибина 3-3,5 см, висота – 5-10 см. Доступні також моделі глибиною всього 1,1-1,3 см і заввишки 3-3,5 см. Дрібні піддони можна встановити на підлозі або змонтувати в підлозі. Вироби, призначені для установки на підлозі, також виробляються в версії з інтегрованим корпусом. Це рішення робить установку швидкої, легкої, що не вимагає брудних, мокрих робіт. Виглядають ці рішення сучасно, ефектно.

Дрібні лотки відмінно проявлять себе в маленькій і великій ванній кімнаті. Вони дозволяють створювати безступінчатий вхід. Цей варіант слід вибирати на етапі ремонту, перш ніж зробити підлогу. Пол повинен бути придатним по товщині, щоб приховувати сифон або зливну систему.

Розмір душових кабін з високим піддоном

високий піддонГлибокі лотки мають перевагу у використанні для багатьох інших цілей. Їх вибирають сім’ї з дітьми, так як їх додатково можна використовувати в якості ванни для дітей. У них також можна прати вручну.

Додатковою перевагою глибокого лотка стане кут з сидінням. Це полегшує прийняття ванни для дітей, літніх людей. Проте, це рішення зменшує простір для купання.

Перевага глибоких лотків складається в більшій функціональності, вони особливо актуальні, коли в будинку маленькі діти. Розміри кабінок до них також різні. Стандартні лотки мають глибину 5-15 см, хоча існують моделі глибиною до 30 см. Глибина вимірюється від нижньої частини піддону до верхнього краю.

Прийнявши рішення про глибокому варіанті, треба пам’ятати, що така конструкція не завжди зручна для деяких літніх людей, людей з обмеженими фізичними можливостями – вхід і вихід можуть викликати чимало незручностей. У такому випадку корисно на стіні прикріпити ручку або перила, які дозволять спиратися на ручку при переміщенні.

Такі моделі часто мають інтегрований корпус з пластмаси (зазвичай білий), таким чином, після установки вони відразу готові до використання. Деякі варіанти включають полістироловий базу, яку можна обробити керамічною плиткою, іншим оздоблювальним матеріалом. У цьому випадку її зовнішній вигляд нескладно пристосувати до дизайну ванної кімнати. Також можна придбати маскувальну панель з акрилу.

Який матеріал вибрати?

Важливо також, щоб придбане сантехнічне обладнання служило довго без поломок. Тому варто добре вибирати матеріал.

 • Акрил. Найчастіше вибирають моделі з акрилу. Акрилові вироби легкі, в разі підкладки з полістиролу додатково приглушені, підтримання чистоти не викликає проблем. Властивості акрилу також дозволяють зберегти блиск і стійкий колір. Найпопулярнішими на нашому ринку є моделі з санітарного акрилу. Акрилові вироби легкі, гладкі, відносно недорогі, їх установка проста, обслуговування не створює проблем. Дрібні подряпини можна затушувати.
 • Кераміка або емальований метал. Менш популярні моделі з листового металу з емаллю і кераміки. Керамічні лотки важкі, стабільні, міцні, характеризуються довговічністю, легко підтримувати чистоту. Проте, ціна керамічних виробів досить висока. Недоліком сталевих лотків є відчуття холоду при контакті з ногами. Метал забарвлений емаллю, чутливої ​​до ударів, але довго зберігає первинний зовнішній вигляд. Слід зазначити привабливу ціну даного рішення.
 • литий мармурмармур. Ще один цікавий матеріал – це литий мармур. Моделі з литого мармуру міцні, стійкі до пошкоджень. Матеріал формується з суміші подрібнених мінералів і полімерних смол. Литтєвий мармур гладкий на дотик, не має мікроскопічних пір, тому не поглинає пил, отже, на його поверхні не розвиваються бактерії, грибки. Крім того, мармур теплий на дотик, тому що підтримує навколишнє його температуру.

На ринку є велика кількість моделей душових кабін, що значно спрощує вибір відповідного варіанту. Однак при виборі кабіни треба пам’ятати про вибір відповідного піддону. Різноманітність моделей може викликати запаморочення. Піддони розрізняються за формою, кольорам, розмірами, матеріалом. Варто витратити трохи часу, щоб вибрати продукт, який відповідає смакам сім’ї. Піддон повинен складати з кабінкою єдине ціле, так що перед покупкою слід уважно розглянути перераховані вище моменти. Щоб обидва елементи поєднувалися абсолютно, краще вибрати моделі від одного виробника.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *