Форзиція – посадка і догляд у відкритому грунтіВсі, хто хоч раз спостерігав за цвітінням форзиції, не могли не захопитися прекрасними, яскравими квітками, які просто заповнюють кожну гілочку рослини. Головною особливістю чагарнику є його раннє пробудження, адже перші квіточки можна спостерігати відразу після танення снігу. Форзиція, посадка і догляд у відкритому грунті вимагають наявності деяких знань. У цій статті ми розглянемо поради, які допоможуть вам виростити на своїй території красива рослина.

Форзиція - посадка і догляд у відкритому грунті
Форзиція, посадка і догляд у відкритому грунті

Форзиція – коли і як починати посадку?

Перш за все, слід зазначити, що форзиція є розлогий чагарник, який може досягати у висоту більше 4 метрів. Він має деяку схожість з оливою і жасмином. Деякі використовують рослину в якості живої огорожі, що створює незвичайну атмосферу в період цвітіння. На початку весни листочки набувають темно-зелене забарвлення, але до осені листя трохи світлішає, стаючи салатового кольору. Форзиція – ідеальний варіант для тих, хто новачок в розмноженні рослин і їх вирощуванні, оскільки чагарник невимогливий у догляді і добре себе почуває на пухких грунтах.

Форзиція - посадка і догляд у відкритому грунті

Як же посадити форзицию? Для цього можна використовувати насіння, живці або відведення. Якщо ви вирішите купувати посадковий матеріал, зверніть увагу на місце покупки – віддавайте перевагу спеціалізованим магазинам, де пропонують якісне насіння. Щоб рослина швидко почало, необхідно дотримуватися певних порад:

  • Місцезнаходження. Оскільки у цього чагарника існує багато різних сортів, то вибір місця буде прямо залежати від виду куща. Але найчастіше необхідно потурбуватись про достатню кількість вільного місця, оскільки форзиція непогано розвиває свою крону. Рослина не любить затемнені місця, тому не рекомендується садити її під деревом або чагарником. Також важливо подбати про відсутність протягів. Що стосується сусідства, то форзиція може рости біля будь-якого рослини.

Форзиція - посадка і догляд у відкритому грунті

  • Грунт. Коренева система рослини досить слабка, тому вимагає наявності пухкої, живильної землі. Можна змішати в рівних пропорціях наступні елементи: листову землю, пісок і перегній. Також врахуйте кислотність грунту. Якщо цей показник трохи перебільшений, скористайтеся золою для нормального стану.

Форзиція - посадка і догляд у відкритому грунті  • Лунка. Викопати слід глибоку ямку, в яку вільно поміститься коренева система форзиції. На дно потрібно покласти невелику дренажну систему з керамзиту або крупного щебеню. Це необхідно для того, щоб вода не застоювалася в грунті і ставала причиною гниття кореневої системи.

Форзиція - посадка і догляд у відкритому грунті

  • Полив. При посадці поливається тільки лунка. Після можна накрити ділянку поліетиленовою плівкою, яку можна буде зняти після появи перших сходів.

Форзиція - посадка і догляд у відкритому грунті

Коли найкраще садити форзицию? Фахівці кажуть, що найкращим часом для цього буде рання осінь, до настання перших заморозків. За зимовий час рослина трохи зміцніє, забереться сил і стане більш стійким до різних суворих умов.

Также интересно почитать: Фото оформлення клумб у дворі

Правила догляду за форзиція

Догляд за кущами – важливий етап для його гарного росту і розвитку. Ми пропонуємо вам розглянути найважливіші аспекти:

  • Добриво. Оскільки сьогодні не залишилося місць з ідеально гарною землею, грунт необхідно регулярно удобрювати. Робити це можна як за допомогою мінеральних, так і за допомогою органічних добрив. Таке харчування сприятиме рясному цвітінню, зміцненню крони і здоровому зовнішньому вигляду листочків.

Форзиція - посадка і догляд у відкритому грунті

  • Прополка. Щоб коренева система отримувала кисень, землю біля кущів необхідно ретельно прополювати, видаляючи всі бур’яни. Робити це можна за допомогою сапи або іншого інструменту.
  • Обрізання. Форзиція вимагає періодичного обрізання. Без цього кущ перетвориться в хаотично квітучий чагарник. Перші роки молоді рослина не обрізаються зовсім. Лише на третій або четвертий рік можна приступити до видалення непотрібних або загиблих гілок. Обрізання краще проводити влітку, після закінчення цвітіння.

Форзиція - посадка і догляд у відкритому грунті

  • Полив. Чагарник потребує регулярного, але не рясного поливу. Слідкуйте за погодою або змінюйте кількість води, враховуючи погодні умови і вологість.

Отже, форзиція – посадка і догляд у відкритому грунті не складні і будуть під силу навіть недосвідченим майстрам. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам виростити на своїй дачній ділянці красивий чагарник з яскравими жовтими квітками.

Форзиція - посадка і догляд у відкритому грунтіЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *