Гіацинт відцвіли – що робити з цибулиною?Гіацинт – цибулинних весняна квітка. Він одним з перших стає прикрасою саду або дачі і цвіте довше за інших. Отримати приємні емоції можна і не виходячи з дому, якщо посадити його в горщик. Але коли гіацинт відцвіли, що робити з цибулиною? Це найбільш часто задається питання, що стосується вирощування цієї квітки. Пора дізнатися правильну відповідь.

Що робити з цибулинами гіацинта у відкритому грунті

Після того як гіацинт відцвіли, всі заходи повинні бути спрямовані на зміцнення його підземної частини. Що для цього можна зробити:

  • Необхідно відразу ж зрізати всі квітконоси, щоб рослина не витрачала сил на освіту насіння. Листя видаляти не варто, а краще дочекатися, поки вони зів’януть природним способом;
  • Якщо після цвітіння гіацинта на двір стоїть посушлива погода, необхідно поливати міжряддя, щоб бульби не пропали;
  • Бажано провести підгодівлю калійними і фосфорними добривами. Досить лише одного разу, так як надлишок цих макроелементів спричинить за собою погану схоронність цибулин. Підживлення можна лити в суху землю, інакше можна спалити коріння;
  • Від літньої спеки залишилася в землі частина квітки захистить підгортання. Земля не повинна покривати точку росту рослини;
  • Викопують бульби після того, як все листя пожовтіє.

Як зберігати цибулини до посадки

Цибулини гіацинта знову поміщають у відкритий грунт у вересні. А що робити з ними до цього періоду?

• Бульби просушують на свіжому повітрі до тієї пори, поки все листя повністю не усохнуть. • Обробку від хвороб роблять або занурюючи їх у спеціальний розчин, або обприскуючи з пульверизатора тим же складом. • Добре відокремлюються дітки від’єднують для розмноження. • Для зберігання потрібно використовувати спеціальну сітку, розвісивши їх у темному і прохолодному місці. Великі цибулини рідше піддаються хворобам, тому їх краще зберігати окремо від інших.Гіацинт відцвіли - що робити з цибулиною?
Великі цибулини краще зберігати окремо

Цікаво! Цибулини гіацинта не обов’язково викопувати щорічно. Це можна робити через один або два роки. Але тоді існує ризик, що квіти стануть дрібніше. До того ж викопування дозволяє стежити за станом бульб і при необхідності вчасно втрутитися.

Читайте також: Як зберегти цибулини калл взимку?

Гіацинт відцвіли в горщику – що робити

Після весняного цвітіння гіацинта в домашніх умовах, з ним варто вчинити так:

1. Зрізати квітконоси і продовжити звичайне залицяння до повного в’янення листя. 2. Вилучити і просушити цибулини. 3. Помістити їх в нижній відсік холодильника на зберігання. 4. Посадити у відкритий грунт у вересні.

Порада! Не намагайтеся два роки поспіль вирощувати одну і ту ж цибулину гіацинта в горщику. Спробуйте чергування: рік – в домашніх умовах, рік – під відкритим небом.

Гіацинт відцвіли - що робити з цибулиною?
Не варто два роки поспіль вирощувати цибулину гіацинта в домашніх умовах

Якщо гіацинт відцвіли в домашніх умовах восени, то потрібно зробити наступні кроки:

1. З моменту, коли квітка відцвіли, до повного засихання листя поступово зменшувати полив. 2. Як тільки листя опаде, помістити горщик в темне прохолодне місце. 3. Навесні разом із земляною грудкою цибулину пересадити у відкритий грунт.

Порада! Ніколи не висаджуйте гіацинт в сад раніше вересня. Тепла погода посприяє тому, що рослина почне бурхливо розвиватися, а перші заморозки його просто знищать.

Гіацинт відцвіли - що робити з цибулиною?
Краса гіацинта піднімає дух

Гіацинт відцвіли, що робити з цибулиною? Тепер ви знаєте відповідь на це питання і можете давати консультації по цій темі. Застосовуючи перераховані поради, ви оточіть себе справжньою красою, що піднімає дух.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *