Гідроколуни своїми руками: повний опис з кресленнямиВітаю всіх на нашому дачній блозі Dacha-svoimi-rukami.com і сьогодні ми продовжимо серію статей присвячену дроворуби, їх виготовлення будемо розглядати особливості конструкцій і можливості доопрацювання моделей.

Отже, сьогодні розглянемо гідравлічний дровокол з докладними схемами і кресленнями, який люб’язно надав нам український винахідник і Святослав, який вже багато років займається розробкою таких пристроїв як для особистого користування, так і на продаж. Для початку подивіться відео роботи цього пристрою:

Колун гідравлічний для дров своїми руками, відео:

Також читайте: дровокол гідравлічний своїми руками з відео

Огляд гідравлічного дровокола

Дроворуби серії GT-5 призначені, в першу чергу, для заготівлі дров в невеликих обсягах, а саме: для домогосподарств, невеликих підприємств, установ, садів, шкіл тощо. Продуктивність цих машин дозволяє колоти до 20-30 м3 / день.

Дроворуби гідравлічні цієї серії є в двох виконаннях:

 • GT-5E – з електроприводом,
 • GT-5D – з приводом від дизельного двигуна.

Модель колуна з гідравлічним механізмом кілки GT-5E доцільно застосовувати у випадках коли немає необхідності переміщати колун на великі відстані, тобто коли він використовується в межах однієї території (двір) і є можливість підключення до електромережі в декількох точках цієї території або наявність подовжувача. Дровокол гідравлічний GT-5E в електричному виконанні вимагає підключення до трьох-фазної мережі. Саме трьох-фазні двигуни дозволяють, при невеликій потужності, отримати високу швидкість переміщення штовхає поршня при значному зусиллі поколювання, що в свою чергу забезпечує високі показники продуктивності.

модель Гідроколуни GT-5D спеціально сконструйована для роботи в місцях, де немає можливості підключитися до електричної мережі. Саме для цього дровокол створений у вигляді причепа до легкового автомобіля. Торсіонна колісна вісь і зчіпний пристрій з опорним колесом, дозволяють з легкістю доставити і розмістити Ваш дровокол в будь-якому місці, де Ви плануєте заготівлю дров. Надійний дизельний двигун з потужністю 12 к.с. забезпечує високу продуктивність при незначному споживанні дизельного палива. Також, з такою машиною з легкістю можна надавати послуги з заготівлі дров.

При конструюванні дровокола серії GT-5 особлива увага приділялася аспектам максимальної надійності та мінімізації обслуговування. Ми розуміємо, що наші Гідроколуни основному експлуатуються в приватному секторі, де можливість кваліфікованого обслуговування або ремонту практично відсутня. Дуже проста конструкція гідравлічних колуна і в той же час використання якісних матеріалів і досконалої технології зварювання, зводить до мінімуму можливість поломок.

Гідроколуни своїми руками: повний опис з кресленнями
Зовнішній вигляд вже готового Гідроколуни

Повний опис процесу виготовлення колуна своїми руками:

 • Раму колуна виготовляють з круглої труби Ø102х6.

Вона має достатню міцність щоб витримувати навантаження від гідроциліндра і достатню жорсткість, щоб уникнути деформацій під час роботи. Рама складається з двох частин.

Горизонтальна, довга, труба є основною частиною. До неї кріпляться напрямні штовхає поршня, ніж, двигун і опорна стійка. Також в задній частині труби вварено забірний фланець насоса.

Вертикальна, коротка, трубка виконує роль кронштейна гідроциліндра, заливної горловини і монтажного вікна, через яке кріпиться гідравлічний насос.

Обидві частини зварені між собою герметичним швом, адже наша рама виконує одночасно і роль гідравлічного бака ємністю приблизно 10 л. Це дає нам можливість заощадити на виготовленні спеціальної окремої ємності для олії і забезпечити гарне його охолодження, оскільки працюючий двигун направляє потік повітря від власного охолодження уздовж нашої труби-бака. Дуже важливо забезпечити внутрішню чистоту бака, оскільки в системі не використовується гідравлічний фільтр. Для зливу масла, в раму знизу вварено приварной адаптер для зливного рукава. Висота опорної стійки розрахована таким чином, щоб оператор не нахилявся під час роботи і відповідно менше втомлювався. • Штовхає поршень виготовлений з листової сталі товщиною 10 мм.

На тильній стороні робочої плити приварені дві пластини з отворами для кріплення штока гідроциліндра. У його нижній частині є дві кишені, внутрішні поверхні яких покриті антифрикційним пластиком. Завдяки використанню пластику для напрямних штовхає поршня, ми значно підвищуємо термін служби направляючих і зменшуємо негативний силу тертя.

 • Ніж для гідравлічного дровокола – це головний робочий орган дровокола, який грає основну роль в процесі поколювання і сприймає найбільші навантаження.

Сили, які на нього діють, намагаються його зігнути, стерти, затупити, одним словом зламати. Тому – це та деталь Гідроколуни, яка потребує найбільшої уваги при проектуванні.

Від форми ножа залежить як якість розколотих дров, так і навантаження на всі робочі органи машини. адже ножі гідравлічного дровокола, за своїм призначенням, повинні колоти поліно вздовж волокон, а не різати ці волокна під кутом або навіть поперек. Правильної форми ніж, врізавшись між волокнами буквально на кілька міліметрів, призводить до розколювання деревини. Подальше переміщення поліна штовхає поршнем через леза ножа має відбуватися практично без опору. Якщо ж форма ножа не досконала, то це призводить до того, що при проходженні через леза ножа поліно змінює напрямок руху, в результаті ми отримуємо багато стружки (відходи у вигляді численних трісок і сміття), а також значні навантаження на сам ніж для гідравлічного дровокола і інші елементи механізму. Навіть якщо ножі мають ідеальну форму, далеко не кожне поліно, яке ми збираємося розколоти, має ідеальне для колки напрямок волокон. В основному це поліна з сучками або дефектами, які так чи інакше призведуть до згаданих вище втрат зусилля на різання волокон під кутом, великої кількості тріски, небажаних навантажень на деталі гідродровокола і так далі.

Але не все так погано, як виглядає! Тріски, що утворюються при поколювання полін з сучками – це чудовий матеріал для розпалювання. Всі елементи гідродровокола, як уже згадано вище, пристосовані до великих навантажень. Він здатний ідеально розколоти поліно без сучків, і так само бездоганно витримати екстремальні навантаження, що виникають при кілку полін з важкими сучками, при цьому забезпечивши якісну форму отриманих дров.

Це все стає можливим завдяки використанню для виготовлення ножа, стали з надзвичайними можливостями. Зносостійка сталь Hardox 450 дозволяє виготовити ніж для Гідроколуни, на який можна дати довічну гарантію. Ножі для дровоколов зі сталі Hardox 450 НЕ зігнуться, не зламається, а не зітруться і не притупиться. Не вимагаючи ніякої спеціальної підготовки або термообробки, ця сталь прекрасно зварюється і піддається механічній обробці.

Кілька слів про основні покупних комплектуючих:

 • електро двигун 3-х фазний, 4 кВт / 1500 об / хв. (Білорусь)
 • шестіренчастій гидронасос GP-2K10L (Україна)
 • гідроциліндр: поршень Ø63, шток Ø40, хід 400 мм (Україна)
 • гідравлічний розподільник Р40 (Італія)
 • рукава високого тиску: тиск DN8, слив DN12 (Польща)
 • масло 10W40
 • автомат захисту двигуна 25 А (Німеччина)
 • колеса 200х50, вантажопідйомність 200 кг

При бажанні, для виготовлення гідравлічного колуна, Ви можете знайти аналоги ці комплектуючих.

Технічні характеристики:

 • продуктивність до 30 м3 / день
 • споживання ел.енергії 1,2 ÷ 1,5 кВт ∙ год
 • оптимальний діаметр поліна 250 мм *
 • оптимальна довжина поліна 330 мм (макс. 390 мм)
 • час циклу (робочий хід + повернення) 8 сек
 • зусилля поколювання 9 тонн
 • вага 135 кг

Креслення для виготовлення гідро колуна своїми руками:

Гідроколуни своїми руками: повний опис з кресленнями

Гідроколуни своїми руками: повний опис з кресленнями

Гідроколуни своїми руками: повний опис з кресленнямиЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *