Проста у виготовленні годівниця для птахів з коробки допоможе пернатим знайти їжу в суворе зимовий час. Вона прикрасить заміський будинок, стежку в парку, прогулянковий майданчик у дитячому садку, будь двір. Виготовлення «лісової їдальні» стане цікавим сімейною розвагою – як в момент роботи, так і при подальшому використанні.
Що потрібно, щоб зробити годівницю для птахів з коробки
Зробити годівницю для птахів стало простіше простого – з появою якісної різноманітної тари, наприклад, пластикових пляшок, пакетів для соків, молока, коробок від цукерок, взуття. Цей предмет сезонний, потреба з’являється з настанням зими і перед випаданням снігу, а пропадає при поверненні перелітних птахів, підгодовувати яких не потрібно, навіть шкідливо. Дешеві матеріали після використання не шкода викинути, вони не принесуть шкоди навколишньому середовищу, а з приходом наступного сезону холодів можна завжди зробити новий виріб.
Перед тим як почати робити годівницю, необхідно визначитися, який саме вона буде:
- Підвісна. Відкриті – найчастіше це сітки, наповнені кормом, або кулі, виготовлені з жирової і зернової суміші. Перевага даного виду в тому, що їх можна встановити в будь-якому місці.
- Лущилки. Різновид підвісних. Найчастіше це пластинки зерна, склеєні за допомогою жиру, або хлібні скибки, які вставляють в решітку.
- Майданчик. Відкриті, не оснащені дахом.
- Лоткова. Коробки, максимально захищені від вітрів, вологи.
- Бункер. Конструкція з ємністю дозатором.
- Будиночок. З похилим, плоским дахом.
Птахи в пошуку корму орієнтуються в основному за допомогою зору. Тому відкритий корм швидше привертає їхню увагу. Але така конструкція має ряд істотних недоліків:
- наповнювач може бути вийдуть вітром;
- корм засипає сніг, заливає дощ, він намокає і швидше псується;
- впав на землю корм привертає хижаків, наприклад, кішок.
Як зробити годівницю для птахів з коробки
У кожному будинку завжди знайдеться непотрібна коробка, папір, пластик. Підійде будь-яка тара і упаковка – за умови, що вона не завдасть шкоди навколишньому середовищу і тваринам.
Порада! Щоб картон коробки прослужив якомога довше, рекомендується проклеїти деталі і краю скотчем.
Щоб зробити найпростішу «лісову їдальню», знадобляться такі інструменти та матеріали:
- коробка (з-під молока, соку, взуття), картон;
- ножиці, канцелярський ніж;
- міцна мотузка, дріт;
- рейки, гілки для жердин і перекладин (при необхідності);
- елементи декорування (за бажанням).
Також слід пам’ятати, що не всі продукти підійдуть для харчування птахам. У дикій природі пернаті самі знаходять їжу, проте, взимку, особливо до кінця сезону (коли всі ягоди, фрукти, зерна вже з’їдені) добути їжу буває проблематично. Для додаткової підгодівлі використовують:
- насіння;
- пшоно;
- білий хліб;
- волоські горіхи, арахіс;
- фрукти та овочі;
- несолоне сало.
Годівниця для птахів з коробки для взуття
Найпростіша у виготовленні конструкція – майданчик. Для елементарної годівниці такого типу досить взяти верхню кришку коробки від взуття і зробити підвіс.
Також легко зробити лоток. Для його виготовлення досить поставити нижню частину коробки для взуття під прямим кутом до кришки.
Варіант «будиночка» з коробки від взуття, коли одна частина служить стільницею, інша – дахом. Такий варіант прекрасно захистить корм від негоди.
Годівниця для птахів з коробки від соку
Упаковка від соку добре підходить для виготовлення годівниць. Для виробництва тетрапак використовують безпечні для екології матеріали, а картон зі шаром фольги прослужить довше, ніж звичайний.
З коробки від соку можна зробити будь-який варіант годівниці.
Для виготовлення такої конструкції необхідно взяти дві коробки. У тій частині, що буде дном – зрізати передню сторону упаковки. Верхню – розрізати навпіл по бічній лінії, не зачіпаючи дно.
У розрізану частину даху помістити нижню коробку; дно обклеїти по периметру скотчем для стійкості. Зверху закріпити підвіси, за допомогою яких годівницю розмістити на дерево. Виготовити можна з дроту або міцної мотузки.
Цей же варіант можна взяти за основу і бункерній годівниці. Таким способом можна дозувати корм, запобігти його розсипання, птахи не зможуть з’їсти все відразу, значить, їжі вистачить на більш тривалий термін.
Ось варіант бункера, який можна зробити зі звичайної упаковки від соку, молока:
- Необхідно взяти коробку від дволітровою пачки соку, а також гілки, палиці, або вузькі рейки, щільний картон, дріт або мотузку. Знадобиться набір необхідних інструментів.
- Від верхнього краю коробки зробити позначку на відстані в 6 см.
- Верхню частину відрізати, тимчасово відкласти.
- Прорізати вікна з відступом від усіх кутів не менше 2-х см.
- З заготовленого заздалегідь картону (підійде також шматок пластикової пластинки) вирізати перегородку шириною рівній коробки, довжиною так, щоб вона увійшла в виріб цілком, не зачіпаючи входи для годування птахів. На нижньому краї перегородки необхідно зробити невеликі виступи, які будуть створювати щілину для засипки зерна. Якщо дану деталь виготовляють з картону, вона прослужить довше після зміцнення її скотчем.
- Перегородку вставити всередину коробки виступами вниз.
- Кронштейни годівниці прикріпити з боків конструкції за допомогою дроту або мотузки.
- Для зручності птахів на дно також можна прикріпити рейки.
- Птахам буде набагато зручніше, якщо жердочки висунути на 3-4 см.
- У готову конструкцію зверху насипати корм.
- Як даху надіти верхню частину коробки від соку.
- Після кріплення до місця монтажу годівниця готова до прильоту птахів.
Годівниця для птахів з коробки від молока
Для виготовлення невеликої годівниці з посадкою для однієї-двох невеликих птахів цілком підійде молочна тара. Тетрапак від молока менш довговічний, ніж інші види картону, але абсолютно екологічний, а виріб зможе самостійно зробити навіть дитина.
Порада! Якщо не відрізати краю отвору, а відігнути їх знизу і зверху, то вийдуть зручні бортики і козирки.
Годівниця для птахів з коробки від цукерок
З цукеркових коробок виходять гарні годівниці: вони практичні, великі, виглядають естетично привабливо.
Це простора, зручна годівниця, її стінки добре захищають корм від снігу та вологи. Як правило, такі упаковки вже мають ручки або мотузки, з їх допомогою конструкцію можна повісити на деревах.
Складнішою буде конструкція з плоскою коробки, однак і на її виготовлення піде не більше 10 хвилин.
Як оформити годівницю для птахів з коробки
Головне для птахів – смачна їжа. Людина прикрашає свій виріб зазвичай для естетики. Адже набагато приємніше бачити красивий будиночок, що висить на дереві, ніж брудну пластикову пляшку з прорізом.
Для художнього оформлення годівниці можна застосовувати:
- Незмивні безпечні фарби, наприклад, акрил.
- Папір, фольгу, кольоровий і безбарвний скотч.
- Дріт, скоби степлера для скріплення частин.
- Канцелярський клей ПВА. Він володіє непоганою стійкістю до вологи, при цьому безпечний для тварин.
Висновок
Годівниця для птахів з коробки, зроблена своїми руками, приверне пернатих – спостереження за ними стане відмінним сімейним розвагою, а також принесе велику користь навколишньому середовищу. Виріб можна виготовити практично з будь-яких підручних матеріалів: упаковки від соку, молока, цукерок, з використанням паличок від морозива, гілок, рейок. Головне – при виготовленні треба пам’ятати про безпеку пернатих: не залишати гострих кромок і деталей, а також ретельно відбирати корм.