Гумове покриття для двору приватного будинкуГумове покриття для двору приватного будинку

Кожна тераса або двір приватного будинку піддаються впливу різних погодних умов і коливань температури в різний час доби і року. Сухість, вологість або мороз також впливають на матеріал і структуру поверхні двору або тераси. Приймаючи рішення про те, чим покрити двір або відкритий балкон, крім міцності покриття слід враховувати додаткові чинники, такі як поступове руйнування або розтягнення термічного матеріалу, що утворює поверхню.

Традиційна керамічна плитка, яка приклеюється безпосередньо до тераси, з плином часу може зруйнуватися, а доріжки з тротуарної плитки взимку можуть бути слизькими. У зв’язку зі зміною погодних умов в холодну пору року, на бетонній поверхні іноді з’являються тріщини, в які може проникнути волога і пошкодити матеріал зсередини. В даний час з’явилися альтернативні варіанти і багато людей вирішуються купити гумове покриття для двору приватного будинку. Чим характеризуються гумові плити для двору і як їх правильно укладати – про це піде мова в даній статті.

Сучасне гумове покриття для двору приватного будинку

Щоб уникнути пошкодження гумові плити для доріжок, тераси або балкона повинні бути правильно укладені. Структурні шари поверхні повинні бути відокремлені один від одного механічно. На практиці це досить просто, необхідно переконатися, що окремі шари не жорстко з’єднані один з одним.

Гумове покриття для двору приватного будинку

Гумові плити для дачі є оптимальним рішенням для реконструкції тераси або балкона і є сучасним відповіддю на питання, чим покрити двір приватного будинку недорого. Покриття може бути змонтовано безпосередньо на будь-якій поверхні і несучої підкладці.

  • У разі відсутності міцної поверхні рекомендується перед укладанням гумового покриття для двору розмістити подожку з шарів ущільненого гравію або щебеню.
  • У разі підкладки з бетону, асфальту, плитки, листового металу або бітуму, жорсткої піни, металевої решітки або дощок – гумові плити для дитячих майданчиків або двору ви можете укладати безпосередньо на наявну поверхню.
  • Сипучі матеріали, такі як пісок або круглий гравій не є добрим вибором для стабільного фундаменту, так як з часом ці матеріали можуть ковзати під встановленим гумовим покриттям.

При наявності не дуже великих навичок, ви можете швидко відремонтувати терасу або покрити двір приватного будинку гумовим покриттям своїми руками. Широкий вибір різних типів гумових плит дозволить підібрати їх за кольором до дизайну будинку і присадибної ділянки. Ви можете вибрати один з варіантів різної товщини, таких як 18, 30 або 40 мм, а також різної маси – від 14 до 32 кг на квадратний метр.

Гумове покриття для двору приватного будинку

Гумове покриття для двору з вбудованою дренажною системою

Існують гумові плити, які мають дренажну систему, вони проникні для води і мають системою антиковзання по всій поверхні. Таким чином, це ідеальний вибір, якщо у вашому дворі є басейн або водойму. У нижній частині плити вбудована дренажна система. Залежно від інтенсивності опадів, вода проникає повністю або частково через мікроканали, розташовані в структурі гумового грануляту. В результаті, на плитах і під ними не скупчуються калюжі, а поверхня швидко висихає. У тому випадку, коли покриття розташоване на проникному фундаменті, така система дозволяє також вільно проходити повітрю.

Фото. Верхня і нижня сторона плити з дренажем і з'єднанням язичком
Фото. Верхня і нижня сторона плити з дренажем і з’єднанням язичком

Як проводиться гумове покриття для двору, доріжок і дитячих майданчиків?

Гумове покриття складається з гумового грануляту, пов’язаного поліуретановим сполучною. Частинки міцних гумових гранул (з довжиною ребра 3 мм) скріплюються поліуретаном. Потім матеріал розташовують в спеціальних прес-формах, що нагадують вафельницу, і «запікають» для формування пластин різних розмірів.

Пластини, отримані з перероблених шин не підходять для тераси, тераси на даху, балкона або доріжки, так як якість гумовий гранулят з шин NR / SBR не стійкий до УФ-випромінювання. Якщо ж плити виготовлені з високоякісного грануляту EPDM, який стійкий до УФ-випромінювання і більш стабільний, то вони можуть бути використані практично в будь-яких умовах.

гумове покриття для дворуБагато якості гумового покриття обумовлені відповідним вибором сировини. Таким чином, параметри покриття, такі як твердість, еластичність, ступінь ізоляції, УФ-стійкість, горючість, і проникність для води можуть бути підібрані відповідно до вимог і передбачуваним використанням поверхні.

Гумове покриття, стійке до морозу

Покриття, незалежно від того, де воно розташоване – на порозі, доріжках, біля басейну або у гаража обов’язково має бути абсолютно стійко до морозу. Гумовий гранулят і поліуретановий клей, які використовуються у виробництві плит є еластичними матеріалами. Тому таке покриття характеризується високою еластичністю. В результаті, волога, яка може замерзнути всередині або на поверхні покриття, не може пошкодити його, що є гарантією довговічності таких доріжок. Однак слід пам’ятати про те, що плита не повинна лежати в воді, тобто в місцях, де постійно накопичуються калюжі.

Придбаний матеріал також повинен відповідати класу горючості і бути продуктом з низькою пожежонебезпекою.

Ізоляція від звуку, холоду і перегріву

Гумове покриття ізолює не тільки від холоду і спеки, а й є дуже хорошим захистом від вібрації і шуму. Цей тип підлогового покриття допоможе зменшити звуки від падаючих предметів – наприклад, при дитячих забавах, іграх з м’ячем. У порівнянні з іншими дорожніми покриттями гумові плити володіють відмінною здатністю поглинати шум.

Ізоляція від звуку, холоду і перегріву

Крім того, гумовий гранулят забезпечує термічну ізоляцію. Ходьба босоніж по таким доріжках приємна і легка, завдяки ефекту пружності, її можна порівняти з ходьбою по лісовій підстилці або килимовому покриттю. І дорослі, і діти можуть насолоджуватися поверхнею двору, сидячи на ньому, виконуючи вправи або тренуючись в своєму виді спорту. Під впливом сонячного світла плити сильно не нагріваються.

Надзвичайно міцні і стійкі

Гумове покриття є дуже міцним і стабільним. Ви можете встановити на нього меблі, горщики з квітами, їздити на велосипедах і самокатах, ходити на високих підборах.

гумове покриття

гумове покриття

гумове покриття

Деякі види покриття є особливо міцними і стійкими, він можуть бути встановлені в громадських місцях і ідеально підходять для ремонту дорожнього покриття.

Легкий догляд і самоочищення

Гумове покриття для двору легко чистити і обслуговувати. Будь-яка пилок, частинки пилу або бруду можуть бути очищені за допомогою швабри і води. Забруднення також автоматично видаляються в результаті дощу. Стійка бруд, листя, або грудки землі з саду можуть бути видалені за допомогою мийки високого тиску. З цих та інших причин багато людей вибирають гумове покриття для двору приватного будинку, ціна якого, а також вартість догляду та обслуговування поверхні відносно невисокі.

Збирання гумового покриття

Збирання настільки проста, що ви можете зробити це своїми руками, використовуючи докладний опис і керівництво з інструкції.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *