Хороший електрорубанок який вибратиЕлектричний рубанок – один з основних видів обладнання для обробки деревини, використовується як в аматорській деревообробці, так і в професійній столярної роботі.

Який електрорубанок краще: з одним або двома лезами? Які основні, додаткові функції доступні: стругання, прокатка, зняття фаски. Як вибрати електрорубанок, які додаткові зручності дозволять працювати з інструментом більш комфортно, яка потужність оптимальна – про це піде мова в даній статті.

Як працює електричний рубанок?

Вироби з деревини давно популярні серед любителів натуральної сировини. Дерево широко використовується в будівництві (будівельні конструкції, підлоги), в декоративних цілях (меблі, альтанки, різьблені елементи). Широке використання деревини в архітектурі, дизайні обумовлено його фізичними властивостями: блиском, кольором, запахом, відносної теплопровідністю, міцністю, естетичними якостями.

Один з основних інструментів для обробки деревини – електрорубанок. Інструмент використовується для:

 • стругання;
 • чорнової обробки дерев’яних деталей з відносно плоскою, широкої поверхнею.

Робочий елемент електрорубанка – поодинокі вали з 1,2,4 лезами. Кількість лез буває різним, різні моделі мають різну точність, додаткові можливості.

Ріжучий механізм приводить в дію електродвигун потужністю в діапазоні 0,5-1 кВт. Робоча ширина більшості електрорубанків не дозволяє зручно працювати з широкими елементами (поверхня ящиків, меблів), але ідеально підходить для обробки окремих дощок. Більшість доступних на ринку рубанків дозволяють регулювати:

 • товщину стружки від 0,1 до 3 мм,
 • дають можливість гладкого зняття фасок країв до 15 мм.

Робота електрорубанка, відео

Електрорубанок – який вибрати для дому та дачі?

Щоб правильно підібрати рубанок електричний, який краще для дачі, будівництва будинку і виконання різних робіт, слід проаналізувати коло потреб і технічні характеристики інструмента. При цьому враховують:

 • потужність інструменту,
 • швидкість обертів,
 • глибину стругання,
 • інші параметри.

Вибір потужності

Потужність двигуна, що обертає робочий вал – один з найбільш важливих параметрів. Теоретично, чим вище потужність, тим краще:

 • більш потужні стругальне прилади дозволяють працювати комфортніше, швидше з твердими листяними породами деревини;
 • достатня потужність забезпечує тривалий термін служби інструменту.

Збільшення номінальної потужності не завжди виправдано – більш потужні електрорубанки:

 • важче важать,
 • складніше в зверненні,
 • мають більш високу вартість експлуатації, що важливо для любителів.

Неможливо однозначно визначити оптимальну потужність.

 • потужність менше 400 Вт, доступна в деяких бюджетних моделях, не дозволяє приладу бути універсальним,
 • найпотужніші моделі проявлять себе головним чином при професійних столярних, теслярських роботах.

Роблячи вибір електрорубанка для будинку, краще орієнтуватися на моделі з середньою потужністю.

Який електрорубанок краще – однолезвійний, двухлезвійний, четирехлезвійний?

На ринку доступні моделі:

 • однолезвійний;
 • двухлезвійний;
 • четирехлезвійние.

Найчастіше вибирають однолезвійний електрорубанки.

Чому ж популярні моделі, що мають тільки одне стругальне лезо в барабані? Їх переваги такі:

 1. один ніж має менший опір до різання, забезпечує найкращі стругальне якості;
 2. вал краще збалансований, не має так званого, биття;
 3. коли ми потрапляємо на цвях, пошкоджується тільки 1 лезо, що робить систему дешевою в експлуатації;
 4. можлива заміна, калібрування одного леза на ріжучої голівці набагато простіше, ніж двох, які складно встановити ідеально.

Як вибрати інструмент для різних цілей?

 • для хобі. Базовою версією може бути пристрій потужністю 500 Вт, глибиною стругання 1-2 мм, зі швидкістю обертання 15000 об / хв. Модель з такими параметрами дозволить займатися домашнім хобі, пов’язаних з деревообробкою, буде розумним компромісом між якістю і продуктивністю.
 • Для будівництва будинку, хобі. Який електрорубанок вибрати для будівництва будинку, напівпрофесійних робіт? Такий прилад повинен характеризуватися високою точністю в області глибини різання, потужністю вище середньої.
 • Професійний інструмент. У разі професійного застосування найбільш важливий параметр – потужність. Потужність в 1000 Вт не є межею прагнень – чим вона вища, тим швидше, ефективніше робота. Приладом з високою номінальною потужністю досить важко керувати.

Додаткові функції електрорубанка

 1. Фальцювання. Деякі моделі електричних рубанків дозволяють виконати фальцювання – вирізку канавок в дерев’яних елементах. Це зводиться до більш глибокої локальної обробці фрагмента. Такі прилади можуть вирізати поглиблення до 10 мм (в залежності від моделі).
 2. Фаска. Електрорубанком можна скосити краю дошки – зробити фаску. У нижній частині підошви багатьох електрорубанків знаходяться спеціальні V-подібні канавки різної глибини, що використовуються для зняття фаски. Для зняття фаски потрібно помістити рубанок канавкою на край заготовки, направити стругання уздовж неї.
 3. Деякі електрорубанки працюють з бічними напрямними, полегшуючи лінійне проведення інструменту по заготівлі. Завдяки спеціальній кутовий направляючої, можна легко зробити паз. Можна встановити обмежувач глибини, ширини, створюючи необхідні розміри.
 4. Можливість стаціонарної установки – корисна для обробки деревини в деяких випадках. Вона дозволяє швидко підготувати грубу, «заусенцеватую» дошку для подальшої обробки, забезпечуючи гладку поверхню. Важливо точно регулювати глибину стругання за допомогою ручок, розташованих у верхній частині інструменту. Завдяки прикладеним шкалами, настройка глибини дуже точна.

Порада! Щоб виконати більш точне стругання, краще запустити інструмент 2 рази по 1 мм, ніж один раз на 2 мм.Додаткові зручності

 1. Паркувальний черевик – зручне пристосування електричних рубанків. Черевик дозволяє легко відкласти інструмент до того, як вал остаточно зупиниться, запобігаючи пошкодження матеріалу або столу, на який поміщений інструмент. Паркувальний башмак захищає ніж від пошкоджень.
 2. Система видування стружки вельми важлива, адаптер для її вилучення та збору, дозволяє підключити пилосос.
 3. При роботі пристрою утворюється велика кількість стружки, тому багато виробників надають можливість підключення пилососа, мішка для пилу, що дозволяє підтримувати чистоту, порядок на робочому місці. Пилосос має бути адаптований до типу оброблюваного матеріалу. Більш практичні моделі з двостороннім видувом стружки, вони дозволяють зручно, швидко підключити пилосос.

Електричні рубанки настільні

Настільні моделі не потрібно утримувати їх в долоні під час роботи. Характеристики настільного ел рубанка:

 • важчі, великі, потужні, ніж ручний електрорубанок;
 • призначені для роботи в одному місці;
 • надійність конструкції обумовлює довговічність;
 • відрізняються високою продуктивністю.

Рейтинг та огляд моделей

Перед покупкою слід ознайомитися з інформацією про:

 • механізмі дії,
 • оптимальних параметрах обладнання,
 • способах використання,
 • найбільш популярних моделях.

У пропозиціях магазинів можна знайти моделі:

 1. для домашнього використання (міні-електрорубанки),
 2. професійне обладнання, що використовується в деревообробних майстерень.

Перш ніж вибрати кращий електрорубанок для дачі, будинки, слід визначитися, що дійсно потрібно від строгального верстата. Якщо його призначення є виключно домашнім, і немає мети відкрити власну столярну майстерню, базовий електричний стругальний верстат (потужністю 450 Вт, 15000 об / хв з максимальною глибиною стругання 2 мм) відмінно відповідає таким вимогам.

Важливо звернути увагу на зручність пристрою, яке забезпечать:

 • вага не повинна перевищувати 4 кг;
 • вбудована антиковзаюча рукоятка;
 • достатня довжина кабелю (не менше 4 м);
 • спеціальна блокування запобіжить випадковому активацію.

З найбільш популярних моделей цієї категорії на ринку можна відзначити виробників Einhell, Bass.

Якщо планується придбати професійне пристрій (наприклад, AEG, Sparky), доведеться заплатити вищу ціну. Однак поліпшені параметри і висока продуктивність напевно виправдають очікування. На додаток до основних функцій ці електрорубанки включають надзвичайно точний датчик глибини. Поетапне стругання (до 10 позицій) забезпечить кращий контроль, точність. Збільшення потужності двигуна (близько 1500 Вт) знизить тривалість обробки матеріалу.

У комплект з стругальним верстатом можуть входити:

 • змінні ножі,
 • запасні клинові ремені,
 • перехідники для видалення стружки.

Важливо перевірити гарантію виробника. Більшість компаній пропонують привабливі ремонтні пакети, що охоплюють не тільки ремонт пристрою, але і доставку кур’єрською поштою. Поширена гарантія діє 2 роки, більш надійні, дорогі прилади мають гарантію 3 роки.

Модель Джерело живлення Потужність, Вт Ширина стругання максимальна, мм Глибина стругання максимальна, мм BlackDecker KW712KA
електричний 650 82 2,0 Makita KP0800K
електричний 620 82 2,5 Bosch GHO 40-82 C
електричний 850 82 4,0 Makita DKP180Z
акумулятор ємність акумулятора 3,0 А / ч 82 2,0 DEWALT DW680K
електричний 600 82 2,5

Шліфувальна машина, як альтернатива

Стругальний верстат в деяких випадках вважають альтернативою стрічкової шліфувальної машинки. Критерії вибору досить прості, ці пристрої функціонально не є ідеальними аналогами один одного.

Електричний рубанок або шліфувальна машина

характеристика електричний рубанок
шліфувальна машина
Ціна Вище Нижче Необхідний досвід Необхідний хороший досвід При простих роботах досвід не потрібно, при більш складних – необхідний Точність Регульована, доступна різна глибина стругання Висока, але обробляється тільки поверхню, прилад не здатний знімати більш товстий шар деревини Вага, зручність Рубанок трохи менше, ніж шліфовалка, і щодо простіше у використанні за вагою прилад близький до рубанка, але через конструкції, способу роботи зазвичай цим інструментом складніше управляти функції Може мати додаткові функції Тільки фу нкція шліфування

висновок

Електричні рубанки дуже популярні, дозволяють швидко, з мінімальними витратами праці виконати необхідну обробку поверхні дерев’яних виробів. Зручно придбати шліфувальну машину, яка підходить для остаточної чистової обробки виробу. У продажу іноді можна зустріти універсальні пристрої, як на відео нижче.

Відгуки

Перед покупкою важливо також почитати відгуки про обраної моделі. Відгуки про конкретний приладі можна залишити в формі коментарів.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *