Хороший урожай малини – правила доглядуМалина – це вид чагарникових ягід, які вимагають своєчасного та повноцінного догляду протягом усього року. Тільки так можна добитися отримання повноцінного врожаю смачних ягід. Обов’язковими є заходи щодо поливу, підгодівлі, обрізки та боротьбі з шкідниками, нападниками на цей чагарник. Як доглядати за малиною навесні, щоб був хороший урожай? Пропонуємо вам розглянути відповідь на це питання в статті.

Хороший урожай малини - правила догляду
Як доглядати за малиною навесні, щоб був хороший урожай?

Догляд за малиною навесні – з чого починати?

Фахівці рекомендують у весняний період обов’язково проводити обрізку малини. Найчастіше її проводять в три етапи:

Етап 1. В першу чергу потрібно обрізати молоді, старі і пошкоджені пагони. Словом, все ті, на яких годі було очікувати появи ягід. Вирізати їх потрібно під самий корінь, в тому ж випадку, якщо спостерігається часткове ураження втечі, обрізати його потрібно до здорової частини.

Хороший урожай малини - правила догляду

етап 2. По-друге, потрібно обов’язково обрізати верхівки малини. Як правило, їх вкорочують на довжину в десять – п’ятнадцять сантиметрів. Ця процедура необхідна для того щоб провести свого роду стимуляцію чагарнику, яка дозволить запустити процес зростання бічних пагонів.

Хороший урожай малини - правила догляду

етап 3. Наступним заходом, яке важливо провести в весняний період, буде підв’язування кущів малини. Ця процедура допомагає паросткам утримати дозрілий урожай ягід, і запобігає опускання гілок під їхньою вагою до землі, тим самим полегшуючи збір майбутнього врожаю.

Хороший урожай малини - правила догляду

Виділяють два методи підв’язування малини:

Кущовий метод: його суттю є установка опори в центрі кількох пагонів і підв’язування до неї кущів. Важливо залишити між ними дистанцію в півметра. Можна встановлювати таку опору по обидва боки пагонів, що дозволить прив’язати всі пагони по колу. Для того щоб не сталося затінення більш низьких пагонів, підв’язувати кущі потрібно на різній висоті по відношенню один до одного.

Хороший урожай малини - правила доглядуШпалерний метод: підходить для кущів малини, висаджених рядами. Від одного до іншого їх кінця натягується дріт між укопаними стовпами, до якої і підв’язують кущі. Важливо підв’язувати пагони з отстояния на десять сантиметрів.

Хороший урожай малини - правила догляду

Не слід забувати про обов’язкове весняному розпушуванні грунту між кущами малини. При цьому слід заглиблюватися не менше ніж на п’ятнадцять сантиметрів і обов’язково видаляти все зустрічаються бур’яни. Тут важливо не допускати занадто сильного заглиблення в грунт, щоб не допустити пошкодження кореневої системи малини, яка зазвичай розташовується досить близько до поверхні землі. Після проведення цієї процедури має сенс злегка замульчувати грунт тирсою або сіном між кущами, для збереження в ній вологи.

Захист від шкідників – гарантія гарного врожаю

Навесні потрібно обов’язково обробити малину від шкідників і найбільш поширених хвороб, дотримуючись кілька основних правил:

  • Проводити таку обробку потрібно під час вегетаційного періоду малини.
  • Під час її висаджування доцільно опускати кожен втечу в розчин марганцю, щоб уникнути ряду захворювань.
  • Якщо малини виявляється ураженої почковой міллю, потрібно обробити її карбофосом або бордоською рідиною. Але проводити цю процедуру потрібно до того моменту, як на пагонах розпустяться бруньки.
  • Важливо по весні провести підгодівлю малини шляхом внесення своїми руками ряду добрив. В першу чергу, потрібно внести в грунт сечовину, яка допоможе культурі оговтатися після зими і почати активне зростання. Ближче до травня, малину підгодовують настояним в воді коров’яком, розведеним водою в пропорції 1: 5. Під час активного зав’язування ягід, не зайвою буде підживлення малини речовинами, які містять магній, кальцій, сірку. Дуже хороші результати дає підживлення ґрунту, в якому росте малина, розведеним водою курячим послідом.

Хороший урожай малини - правила догляду

Тепер ви знаєте, як доглядати за малиною навесні, щоб був хороший урожай. Слід зазначити, що своєчасно проведений весняний догляд за малиною, дозволяє цьому чагарнику прокинутися від зими і набратися сил для народження великих і соковитих ягід.

Дивіться також відео:

Догляд за малиною. Як вирощувати і доглядати за малиною навесні

https://youtube.com/watch?v=mec43DHzUBEЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *