Хризантема в горщику відцвіла. Що робити?Незрівнянна краса хризантеми користується великою популярністю у багатьох садівників. Але останнім часом все більш частим стає її вирощування в домашніх умовах. Для таких випадків були виведені навіть спеціальні сорти рослини, який вирощують в розсадниках. Звичайно, догляд за кімнатної хризантемою вимагає трохи більше сил, ніж за тією, яка росте на відкритому грунті. Але зусилля варті результату – ви отримаєте яскраво квітучі, красиві квіти, довго прикрашають ваші вікна.

Хризантема в горщику відцвіла. Що робити?

Деякі вважають, що хризантема – одноразове рослина, і після того, як воно отцвело, його залишається тільки викинути. Насправді, квітка може роками радувати вас, тому, коли хризантема в горщику відцвіла, необхідно зробити наступні дії.

Хризантема в горщику відцвіла. Що робити?

Читайте також: Хризантема кущова садові багаторічна: посадка і догляд.

Хризантема в горщику відцвіла: перші кроки

Хризантема в домашніх умовах зазвичай починає цвісти наприкінці осені і може достояти до ранньої весни. Після цього, вона починає скидати не тільки квіти, а й листя. Якщо у вас є дачна ділянка, то вирішення проблеми буде дуже простим – вам досить пересадити її у відкритий грунт, де вона зможе набратися сил, а восени знову перенести на підвіконня.

Хризантема в горщику відцвіла. Що робити?

Якщо ж такої можливості немає, тоді необхідно створити для квітки умови спокою. Після того, як хризантема відцвіла, її кущ потрібно зрізати до самого заснування і знайти для неї відповідне місце. Рослині потрібен відпочинок в прохолодних умовах. Якщо на вулиці зима, то горщик з хризантемою можна виставити на балкон або ж опустити в льох. Оптимальна температура для відпочинку становить від -4 до +1 градуса. Якщо не створювати сприятливі умови для спокою, квітка може сильно витягнуться і перестати цвісти.Хризантема в горщику відцвіла. Що робити?

Зазвичай вже на початку весни хризантема почне прокидатися і давати нові паростки. Тепер саме час пересадити її на нове місце, використовуючи поживний грунт. Для цього можна придбати спеціальний грунт або ж змішати його своїми руками: торф, пісок і перегній. Коли на вулиці наступити теплу пору року, горщик з хризантемою краще винести на свіже повітря, де їй буде тепло і затишно.

Хризантема в горщику відцвіла. Що робити?

Основні умови догляду за кімнатної хризантемою

Квітка не байдужий до прохолодних температур, тому краще не залишати рослина під прямими ультрафіолетовими променями. Занадто висока температура або підвищена вологість негативно позначаться на зовнішньому вигляді хризантеми: на листках з’являться жовті плями, а бутони почнуть в’янути.

Хризантема в горщику відцвіла. Що робити?

Хризантема любить рясний полив і погано переносить посуху, тому для квітникаря, що займається розведенням цієї квітки, основним завданням є дотримання режиму поливу. Але і тут важлива помірність, інакше коренева система може постраждати від сильного перезволоження і почати гніть.Немаловажно правильне харчування, для якого підійде використання мінеральних або органічних добрив. Внесення харчування слід проводити один раз в два місяці.

Хризантема в горщику відцвіла. Що робити?

Як бачимо, зовсім необов’язково викидати хризантему, яка відцвіла. Ця рослина, хоч і трохи відрізняється від того, що висаджується в відкритому грунті, але також здатне довго радувати око свого господаря, але тільки при правильному догляді.

Хризантема в горщику відцвіла. Що робити?Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *