Хвороби винограду – фото і чим лікуватиЯкщо ви не байдуже ставлення винограду, вирощуєте на своїй дачній ділянці багато різних сортів, тоді вас просто потрібно знати про можливі проблеми. Виноград – одне з тих рослин, яке часто піддається активній атаці комах, паразитів та інфекцій. Причиною можуть бути невідповідні умови, недостатній догляд або мінімальну присутність поживних речовин в грунті. які існують хвороби винограду (фото) і чим їх лікувати? Відповіді на ці питання дізнаємося зі статті.

Хвороби винограду - фото і чим лікувати
Хвороби винограду (фото) і чим їх лікувати?

Хвороби винограду – класифікація і небезпека

Інфекційні захворювання досить швидко атакують цілий кущ винограду, особливо якщо цьому сприяють умови: погода, опади або зовнішні збудники. Якщо з цим вчасно не боротися, наслідки можуть бути не найприємнішими: втрата якості і кількості врожаю. Цікаво, що суперечки і бактерії передаються не тільки через грунт або близько посаджених інших рослин, вони інфікують кущ винограду через садовий інвентар, вітер або тваринний. Давайте розглянемо найпоширеніші хвороби винограду і дізнаємося ніж його лікувати.

Борошниста роса (мілдью). Це захворювання – одне з найпоширеніших серед дачників. Причиною може бути несприятливий клімат в період вегетації. Захворювання повністю вражає рослина, ягоди і листя. Інфекція знаходиться в опалому листі або грунті, а на виноград переноситься за допомогою вітру або дощових бризок.

Хвороби винограду - фото і чим лікувати
Борошниста роса (мілдью)

Найсумніше – це те, що грибок швидко розмножується і його може зупинити тільки низьке падіння температури. Як боротися з мілдью? Пропонуємо скористатися наступними порадами:

  • Виноград повинна бути проріджені, не варто допускати сильного близького сусідства гілок.
  • Стежити за довжиною виноградної лози і не допускати, щоб вона опускалася до самого грунту. В обов’язковому порядку повинен бути присутнім просвіт для провітрювання.
  • Відразу очищайте територію від бур’янів або повалених гілок. Найкраще спалювати це на вогні, а не давати гнити на компостній купі.
  • У весняний період відразу обприскати кущ винограду розчином бордоською рідини, але тільки після появи невеликих пагонів.
  • Слідкуйте за ягодами і листям. Якщо помітите поява хвороби, робіть заходи, не чекайте, коли грибок пошириться по іншим кущах.

Хочеться відзначити, що лікування борошнистої роси малоефективно і не дає будь – яких результатів, тому найкраще робити певні профілактичні заходи для того, щоб запобігти розвитку цього захворювання.

Хвороби винограду - фото і чим лікуватибактеріальний рак – найнебезпечніше захворювання не тільки для людини, але і для рослини. Бактерії дуже швидко проникають в саму серцевину, порушуючи обмінні процеси і викликаючи нарости, які згодом блокують попадання поживних речовин до кожної клітинки рослини.

Хвороби винограду - фото і чим лікувати
бактеріальний рак

Поки фахівці ще не розробили певних методів лікування, тому рекомендується лише запобігати появі бактеріального раку. Як це робити?

  • Перед посадкою, уважно огляньте кожен саджанець на наявність горбистих пухлин. Не варто думати, що це пройде, краще відразу ліквідувати такий посадковий матеріал.
  • При виявленні зараженого винограду, відразу викорчовувати рослина і спалюйте в вогні. Інфекція поступово може перейти на інші кущі, тому краще не ризикувати.
  • Обрізаючи рослина у осінній період, знезаражувати інструменти після кожного використання.

Як виникає бактеріальний рак? Причиною може бути заражена грунт, саджанець або інструмент. Не завжди хвороба так просто помітити, тому рекомендується уважно оглядати кожну лозу. Нерівності і пухлини з’являються при високій вологості та підвищеній температурі.

Хвороби винограду - фото і чим лікувати

оїдіум – дуже поширене захворювання, яке періодично присутня на кожному дачній ділянці. Виражається в наявності попелясто – сірого нальоту на ягодах рослини. Хоча його просто змити або стерти, наліт має досить специфічний запах гнилої риби. Опинившись на суцвітті, грибок паралізує подальший розвиток винограду і ягід. Шкірочка останніх стає твердою, оголюючи насіння.

Хвороби винограду - фото і чим лікувати
оїдіум

Де найчастіше з’являється оидиум? Його основне місце проживання – непровітрювані виноградники, де гілки сильно переплетені один з одним. Грибок розмножується у вологих, затхлих місцях, особливо при високій температури повітря. Як позбавиться від оїдіуму? Необхідно виконання наступних дій:

  • Зазвичай оидиум з’являється слідом борошнистої роси, тому рекомендується обприскування препаратами, які не дадуть поширюватися захворювання далі, наприклад: Вектра або Топаз.
  • Навесні видаляти всі уражені кущі, ретельно проріджувати гілки і стежити за помірною кількістю вологи.

Як бачимо, хвороби у винограду присутні і вимагають негайного втручання. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам не допустити розмноження грибків і отримати здоровий, якісний урожай.

Хвороби винограду - фото і чим лікуватиЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *