Ігровий будиночок для дітей на дачі – фото та ідеїЛіто – ідеальний час повеселитися дітлахам на дитячому майданчику, в саду. Гарний, просторий, доглянутий сад – головна причина, по якій люди вважають за краще купувати або будувати будинок. Власний ділянку землі дає безліч можливостей.

Приватний будинок – місце, де можна працювати, вирощувати овочі, рослини, відпочивати. Бажано створити зону, дружню всім членам сім’ї, де можна проводити дозвілля разом.

Як спонукати дитину проводити дозвілля на свіжому повітрі, а не за комп’ютером, телевізором, іншими гаджетами? Існує спосіб надати дітям привабливе місце для гри – розвиваючий ігровий дитячий будиночок для дачі, де дитина зі своїми братами, сестрами, сусідами зможе реалізувати різні ігрові сценарії.

Традиційний дитячий будиночок, фото

Найпростіші моделі – барвисті споруди, оснащені вікнами дверима, які діти використовують для розваги, ігор.

Конструкції повинні бути:

 • безпечними,
 • цікавими,
 • дозволяти реалізувати різні ігрові сценарії,
 • барвистими, привабливими.

Перед покупкою слід упевнитися, що краю вікон, дверей адекватно закруглені, щоб діти не порвали одяг, не поранилися. Будиночки можна використовувати в саду, всередині будинку. Практичні моделі легко, швидко складаються, що не займають велику площу при зберіганні, їх використовують, навіть якщо недостатньо простору.

Фото. Яскравий, барвистий пластиковий будиночок пожвавить ділянку

З ігровим майданчиком

Дитячий пластиковий будиночок з ігровим майданчиком, що має додаткові елементи, розширює можливості гри. наприклад:

 • сходи;
 • гірка, встановлена ​​на даху;
 • тунель.

Можливості широкі. Ігровий будиночок може використовуватися дітьми з 18-місячного віку, але він повинен бути сертифікований для забезпечення безпеки. Модель підходить для внутрішнього і зовнішнього використання.

Безпека

Навіть найкрасивіша іграшка не принесе радість, якщо гра може становити небезпеку. На що звертати увагу?

 1. Перш за все, слід подивитися, чи сертифіковане виріб сертифікатом CE. Він дійсний Європейському Союзі, означає можливість безпечного використання. Іграшки повинні мати сертифікат безпеки – MG PROJEKT. Бажано використовувати продукти відомих компаній, виробників.
 2. Важливо правильно вибрати розмір, міцність, профіль будиночка до віку дитини. Слід прочитати етикетки, уточнити, для якої вікової категорії призначена іграшка.
 3. Багато батьків сумніваються в міцності, безпеки пластикових виробів. Чи небезпечний пластик? Не обов’язково. Відомі виробники іграшок гарантують, що пластикові кабіни стійкі до атмосферних впливів (дощ, сонячне світло), краї закруглені, знижуючи ризик травм.
 4. Ігрове обладнання купується для установки на дитячих майданчиках, в дитячих садах має мати набагато більшу міцність – його використовує набагато більшу кількість дітей.

Розташування дитячого майданчика

Важливо правильно вибрати, підготувати місце розміщення будиночка. Правил кілька:

 1. Конструкція повинна бути встановлена ​​на рівній, твердій поверхні, наприклад, частина плоского газону.
 2. Слід переконатися, що майданчик знаходиться не надто близько до ставка, басейну. В азарті забави малюки забувають про небезпеки, можуть впасти в басейн, тому близькість таких споруд – небажана.
 3. Бажано підшукати розташування в частковій тіні – під деревом.

Що краще: дерево або пластик?

Садові будиночки роблять:

 • дерев’яні;
 • пластикові.

Моделі мають переваги і недоліки. Розглянемо плюси і мінуси кожного варіанту.

Дерев’яні котеджі

Варті уваги вироби з натурального матеріалу – дерева.

Фото. Дерев’яний котедж – власна хатина юних бешкетників.

Переваги і недоліки

 • Ціна. Дерев’яний котедж – недешева іграшка. Вартість залежить від розміру, обладнання моделі.
 • Безпека. Використання дерев’яного виробу безпечно, але, якщо поверхня неякісно оброблена, іноді доведеться діставати скалки. На щастя, скалку зазвичай легко витягти самостійно без втручання лікаря. Дерев’яні котеджі досить важкі, тому ризик перекидання невеликий, що підвищує безпеку використання.

Привабливість, гармонія з ландшафтом

Дерев’яні котеджі особливо привабливі для дошкільнят, дітей 5-10 років. За дизайном вони нагадують звичайні житлові будівлі, гра виходить весела, реалістична.

Батьки, гості, відпочиваючі в саду, оцінять прекрасне поєднання дерев’яного будиночка з іншими елементами садової архітектури. Наприклад, варто оформити їх під колір дерев’яного паркану. Якщо вже присутні інші дерев’яні господарські споруди на присадибній ділянці, міні-котедж може стати мініатюрою великого будови?

Природна деревина гармонійно поєднується з більшістю садів, не руйнує атмосферу ландшафту, що оцінять всі люди, які доклали багато зусиль до створення зовнішнього вигляду саду.

Дерев’яний будиночок прекрасно прикрасить ділянку, гармонійно вписується в ландшафтний дизайн.

Обслуговування дерев’яного котеджу

Підтримувати привабливий вигляд деревини допоможе регулярне обслуговування:

 1. прибирання котеджу;
 2. просочування деревини;
 3. через певний термін – фарбування.

Технічне обслуговування залежить від типу деревини. При покупці потрібно довідатися, яка порода використана для виготовлення виробу, як деревину підтримувати, захищати. Варто записати інструкції, через кілька років невживана інформація нерідко вилітає з голови.

Обслуговування дерев’яного виробу трохи клопітно, але безсумнівна перевага дерев’яних моделей – стабільність, довговічність. Дерев’яна іграшка прослужить довго, навіть підросли діти зможуть в неї грати.

Цікаві моделі дерев’яних дитячих котеджів з терасою, гіркою, сходами, фото


Дерев’яну модель можна розширити додатковими стінами, модулями, гойдалками. Деревину можна пофарбувати, перефарбувати будь-яким кольором, вибраним дітьми.

Дерев’яна модель не рекомендується людям, часто переїжджають. Її важко переносити, транспортувати. Тому варто відразу знайти постійне, безпечне, зручне місце. Слід також подбати про галявині.Будиночок з дерева для ігор можна зробити самостійно.

Як зробити дерев’яний будиночок своїми руками – відео


Пластикові моделі

Яскраві, привабливі пластикові будиночки вельми популярні. Модель має також плюси і мінуси.

Переваги

 1. Ціна. Пластикові вироби коштують недорого, дешевше дерев’яних. Продаються пластикові моделі і за досить високими цінами – все залежить від:
  • обробки;
  • виробника;
  • розміру вироби;
  • додатково обладнання.
  • Безпека. Якісні моделі безпечні. Пластикові деталі досить добре амортизують. Пластичність матеріалу дозволяє виробникам легко закруглити кути, краї, підвищуючи безпеку.
  • Дизайн. Пластик характеризується інтенсивними, яскравими квітами, казковими формами, значно підвищуючи привабливість в очах дітей, особливо маленьких. Увага! Кольоровий пластик рідко гармонує з натуралістичним садом.
  • Обслуговування. Не вимагають багато турбот, дорогого технічного обслуговування. Зрідка потрібно почистити іграшку.
  • Невелика вага. Пластикові моделі легкі, просто транспортуються. Існує можливість легко змінити розташування ігрового майданчика на ділянці.
  • Широкий асортимент.

  Недоліки

  1. Сприйнятливість до пошкоджень.
  2. Ремонт пошкоджень досить складний, в деяких випадках неможливий. Єдине рішення – купити новий будиночок.
  3. Швидкий нагрів пластика – на сонце виріб може стати гарячим.
  4. Вікові обмеження. Зазвичай пластикові котеджі призначені для дітей молодшого віку – з 1 року. Верхня вікова межа зазвичай становить 5 років. Обмеження пов’язані з невеликими розмірами виробів.

  Вибір моделі – ідеї

  Садові будиночки відрізняються матеріалом, конструкцією. Способів створення цікавого споруди для творчої гри багато. Розглянемо популярні рішення.

  Дерев’яний будиночок окремий

  Іграшковий будинок найбільш реалістично імітує реальне житловий будинок. Це цікава будова для дітей будь-якого віку, включаючи малюків. Деякі моделі включають терасу, що дає додаткове ігрове поле.

  Котедж на стовпах

  Батьки рідко створюють хатини на деревах з міркувань безпеки дітей. Також не хочеться травмувати дерева. Будиночок на стовпах – хороший компроміс, що забезпечує дітям задоволення. Вхід доступний з невеликою сходи. Перевага вироби – простір під ним можна вільно використовувати:

  • розмістити простору пісочницю,
  • організувати місце зберігання вуличних іграшок, велосипедів, самокатів, м’ячів.

  З міркувань безпеки будиночок на стовпах не рекомендується для юних користувачів. Важливо забезпечити дітям відчуття безпеки при вході і спуску з висоти – діти не повинні штовхатися, бігати по сходах.

  Замок принцеси для дівчинки

  Багато пластикові ігрові будиночки не схожі на традиційні, нагадують казковий замок принцеси, мають фантастичні, цікаві форми, захоплюють юних леді. Казкове шале, замок допоможуть дівчинці «перебратися» в улюблену країну казкових фей, принцес.

  Милий, романтичний замок юної принцеси, фото

  Модульний будиночок

  Модульні моделі коштують набагато дорожче. Але модульна іграшка «росте з дитиною», додаючи різні елементи:

  • гірку;
  • гойдалки;
  • скелелазіння.

  Можна збільшити площу котеджу. Це практично, коли підростають сестри, брати, грають кілька дітей.

  Будиночок з мезоніном

  Мезонін – особливий простір. Сон у власному садовому будиночку може стати справжнім святковим пригодою, випробуванням дитячої незалежності. Варто влаштувати затишну літню спальню на невеликому мезоніні – матраці, м’яких подушках, м’якому ковдрі. Будівля потрібно проектувати і будувати з урахуванням потреб дітей, повністю адаптувавши до дитячих потреб.

  Будиночок з мезоніном своїми руками – креслення, схема

  Що слід враховувати?

  1. Необхідний простір. Слід залишити вільний простір навколо будиночка, що дозволяє вільно розширювати його в наступні сезони.
  2. Розміри. Розмір залежить від віку дітей. Малюкам досить приміщення розміром 100 см х 100 см х 100 см. Великий будиночок безпечніше, особливо якщо грати будуть кілька людей. Слід подумати про модель площею кілька квадратних метрів.
  3. Привабливий варіант – поєднання котеджу з іншими садовими задоволеннями – пісочницею, стіною для скелелазіння, гойдалками, гірками.

  А може намет?

  Власне притулок дає дітям відчуття безпеки, зону відповідальності, конфіденційності. Діти, кількох годин живуть у власних «оселях», стають матерями, батьками, принцесами, королями власного царства. Щоб задовольнити мрію дітей, виробники створили цілий ряд продуктів для зовнішнього використання. Ігрові вироби поділяють на 2 групи:

  1. намети,
  2. будиночки.

  Що вибрати: намет або будиночок? Перш ніж запитати дитину, давайте розглянемо кілька моментів.

  Дитячі садові намети

  переваги:

  • вартість виробу невисока;
  • намети барвисті, чудово виглядають;
  • у вироби багато форм – індіанські типи, каюти, грибки, цирковий намет, автогараж, магазину кондитерських виробів;
  • легко зібрати.
  • легкі,
  • мобільні, розкладні,
  • дитина розтягне намет самостійно.

  недоліки:

  • Вироби зроблені з поліестеру, коли світить сонце, всередині стає жарко, душно. Ситуацію вирівнює легкий вітерець зовні, «відкрита» двері.
  • Більшість наметів не захищене від вологи – зверху і знизу. Тривалий дощ промочить наскрізь.
  • Це не туристичні НЕ намети, а іграшки. Рама гнучка, не вистачає кріплень.
  • Дешеві моделі після декількох сезонів втрачають вигляд – ультрафіолетові промені, пташиний послід, органічна грязь виконують роботу – матеріал блякне, руйнується.

  Не всі пропоновані моделі можна використовувати, як садові намети. Чудовий асортимент красивих, мереживних, кольорових виробів з бавовни, коли сухо, сонячно можна використовувати на вулиці, але коли трохи волого, затишний бавовна поглинає вологу. Надувний матрац, дозволить комфортно відпочити в наметі.

  Чим краще будиночок?

  Вибір дозволяє розгулятися уяві. Пропозиція включає:

  • прості котеджі,
  • піратські хатини,
  • казкові пряникові будиночки,
  • палаци.

  Правильно обраний варіант (особливо дерев’яний) послужить довго дітям двох поколінь. Коли сонце нагріває повітря, в середині з’являється приємна тінь, мокра деревина поглинає вологу і повертає її, висихаючи. Конструкції прекрасно справляються з дощем, вітром. Але ця пропозиція для заможних батьків. Дерев’яні будиночки встановлюються стаціонарно – їх важко переносити взимку в будівлю. Дерево потрібно захищати, обробляти. Пропозиція дитячих котеджів менше, ніж наметів.

  висновок

  Насолоджуватися садом допоможе затишний дитячий куточок. Дітвора не терпить нудьгу, їй швидко набридне просто гойдатися в гамаку, на гойдалці. Відмінна ідея заохотити дітей грати в саду – залучити їх до чогось цікавого, що дає масу задоволення. Відмінна ідея – садовий ігровий будиночок. Яскраві кольори, розширені можливості роблять дітей щасливими, заохочують проводити літо на свіжому повітрі, а батьки можуть спокійно спостерігати за радістю веселощів.

  Дитина повинна отримувати задоволення від будиночка. Тому перед покупкою потрібно вибрати кілька варіантів і запропонувати дитині зробити вибір самостійно. Попередньо потрібно обмежити групу продуктів варіантами, обраними батьками заздалегідь з урахуванням фінансових можливостей, якості виготовлення. Ми уникнемо бентежачих ситуацій та дитячих сліз.  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *