Інфрачервоний обігрівач або масляний: який краще, як зробити вибірІнфрачервоний або масляний обігрівач однаково добре підходять для обігріву приміщення. Однак прилади розрізняються параметрами, роботою, ефективністю. Для вибору оптимальної моделі потрібно порівняти ці два види обігрівачів, з’ясувати їх позитивні і негативні якості.

Чим відрізняється інфрачервоний обігрівач від масляного

Загальним в обох видів приладів є тільки призначення. Створені вони для обігріву приміщення. На цьому все схожість закінчується. Навіть сам принцип обігріву відрізняється, так як інфрачервоний і масляний обігрівач по-різному випромінює тепло.

Прилади звичайного і інфрачервоного опалення відрізняється принципом прогріву приміщення

Інфрачервоні обігрівачі відрізняються тим, що вони не обігрівають повітря. Працюючий прилад випромінює інфрачервоні промені. Вони нагрівають поверхню всіх предметів, розташованих в поле дії. Процес ідентичний сонячного світла. Промені теж пронизують повітря, не прогріваючи його. А ось вже нагріті поверхні предметів віддають тепло. Плюс такої дії в тому, що прогрітий повітря не пересушене. Він сприятливіші діє на здоров’я людини.

Інфрачервоний обігрівач або масляний: який краще, як зробити вибір
Інфрачервоні обігрівачі випромінюють інфрачервоні промені, не сушать повітря

Загальна влаштування інфрачервоного приладу обігріву виглядає наступним чином:

 • корпус;
 • нагріваючий елемент;
 • відбивач;
 • регулятор температури;
 • панель управління функціями.

Залежно від моделі, обігрівачі відрізняються пристроєм нагрівального елементу. Інфрачервоні прилади бувають електричні, газові та дизельні. У житлових приміщеннях використовують тільки перші два види. Обігрівачі, що працюють на солярці, бензині, гасі, призначені для обігріву будівельних об’єктів.

Розрізняються прилади, незалежно від використовуваного енергоресурсу, довжиною хвилі:

 1. Довжина короткої хвилі знаходиться в межах 0,74-2,5 мкм, що дозволяє її чітко бачити неозброєним оком. Температура нагріву від випромінювання досягає 900 оС. Короткохвильові інфрачервоні прилади застосовують на виробництві. Вони споживають багато електроенергії, сушать повітря.
 2. Середня хвиля має довжину до 50 мкм. Неозброєним оком можна побачити легке світіння. Температура нагріву від інфрачервоного випромінювання досягає 600 оС. Середньохвильові обігрівачі застосовують в житлових і виробничих приміщеннях.
 3. Довга хвиля має діапазон від 50 до 10000 мкм. Вона не видна для людського зору. Температура нагріву від довгохвильового інфрачервоного випромінювання досягає 250-300 ° С. Прилади застосовують в житлових приміщеннях для обігріву маленьких кімнат.

Інфрачервоні обігрівачі, в залежності від моделі, використовують для облаштування повноцінного опалення або допоміжного обігріву.

Інфрачервоний обігрівач або масляний: який краще, як зробити вибір
Масляний електрообігрівач зовні нагадує секційний радіатор опалення

Масляний обігрівач є повною протилежністю інфрачервоному приладу. Його робота пов’язана з обігрівом повітря, звідси і відчувається в приміщенні сухість. Працює він лише від електрики. Нагрівальним елементом виступає ТЕН.

Загальний пристрій масляного обігрівача виглядає наступним чином:

 • корпус, заповнений маслом;
 • електричний нагрівач – ТЕН;
 • панель управління з регулятором температури і клавішами перемикання режимів;
 • датчики.

Всі масляні прилади поділяються на два види:

 • секційні масляні моделі складаються з окремих пов’язаних між собою секцій і зовні нагадують радіатор опалення;
 • панельні масляні моделі виконані у вигляді цілісного резервуара.

У секційних масляних моделей тепловіддача краще через збільшену робочої поверхні. Панельні електроприлади відрізняються меншою продуктивністю, але вони компактніше.

Принцип роботи будь-якого масляного електрообігрівача однаковий. ТЕН нагріває масло, від якого гріється корпус. Излучающееся тепло від металевої поверхні прогріває повітря. За рахунок конвекції повітряних мас відбувається обігрів всього приміщення.

Важливо! Масляні електрообігрівачі не можна використовувати в якості основного опалення. Прилади призначені для тимчасового обігріву житлових приміщень.

Плюси і мінуси інфрачервоного обігрівача і масляного

Кожен з приладів має свої недоліки і позитивні якості. Ці нюанси потрібно знати, щоб здійснити правильний вибір. Огляд варто почати з найдоступніших і популярних обігрівачів масляного типу.

Інфрачервоний обігрівач або масляний: який краще, як зробити вибір
Популярність масляного обігрівача пояснюється доступною вартістю, швидкої готовністю до роботи

переваги:

 1. Повна пожежобезпечність досягнута за рахунок закритого всередині герметичного корпусу Тена. Робоча поверхня нагрівається до безпечної температури 60 оС.
 2. ККД секційних масляних електрообігрівачів досягає 85%.
 3. За рахунок тривалого охолодження масла обігрів триває навіть після відключення електрики.
 4. Відсутність рухомих елементів забезпечує безшумну роботу. Слабкий шум притаманний тільки моделям з вентилятором.
 5. Масляний електрообігрівач працює в автономному режимі після виставлення корисних властивостей.
 6. Простота конструкції не вимагає виробляти щорічне обслуговування. Термін експлуатації масляних моделей тривалий. Залежно від інтенсивності використання, прилад здатний прослужити більше 10 років.
 7. Легка вага, наявність на секційних моделях коліщаток свідчить про мобільність електроприладу.
 8. Працюючий масляний електрообігрівач не утворює неприємних запахів.

Масляні обігрівачі доступні за вартістю. Для їх використання немає необхідності оформляти дозвільну документацію.

недоліки:

 1. Тривалий нагрів масла не дозволяє миттєво отримати тепло після включення електроприладу. Доводиться чекати близько 20 хвилин.
 2. Через наявність масла всередині корпусу електрообігрівач важкий.
 3. Мінусом вважається велике споживання електроенергії.

Масляні електроприлади не підійдуть для постійного опалення, і це їх величезний мінус.

Доступність інфрачервоних приладів з кожним роком зростає. Їх почали використовувати не тільки в офісах, магазинах, складах, а й для житлових приміщень.Інфрачервоний обігрівач або масляний: який краще, як зробити вибір
Інфрачервоні обігрівачі часто затребувані в торгових точках, складах, а й стали популярні для обігріву житлових приміщень

переваги:

 1. Після включення інфрачервоний прилад швидко прогріває приміщення за рахунок відображення тепла від поверхні предметів, що знаходяться в полі випромінювання.
 2. Інфрачервоне випромінювання дозволяє організувати обігрів окремої ділянки приміщення методом налаштування зони дії.
 3. Електричні моделі без вентилятора працюють безшумно.
 4. Економічність в плані споживання енергоресурсів, при цьому значно високий ККД, що досягає 96%.

Мінусом вважається висока вартість. Простота підключення теж залежить від моделі. Тут виграють тільки електроприлади. Газові, бензинові та дизельні обігрівачі підключати складно, до того ж іноді потрібні дозвільні документи.

Порівняння інфрачервоного обігрівача з масляним

Принцип роботи, переваги і недоліки дають тільки загальне уявлення про обігрівачах. Щоб краще розібратися з вибором, роблять порівняння по параметрах. До того ж враховують простоту монтажу, обслуговування і термін експлуатації.

Який обігрівач економічніше: масляний або інфрачервоний

Інфрачервоні моделі по економічності виграють. Їх ККД досягає 96%. ІК електрообігрівачі споживають на 10-30% менше електроенергії від масляних аналогів. Додаткова економічність виходить шляхом установки відображають пластин з тильного боку нагрівального елементу і термоизоляционного шару. У масляних радіаторів відбивачів немає.

Що краще гріє: масляний радіатор або інфрачервоний

Якщо говорити про швидкість прогрівання, то інфрачервоні моделі і тут виграють. Відразу після включення відчувається тепло. Масляного радіатора потрібен час близько 20 хвилин для прогріву. Однак ІК прилади після відключення відразу остигають, а масляні аналоги продовжують віддавати тепло протягом 10-20 хвилин.

Незалежно від виконання, інфрачервоний прилад швидше прогріває приміщення

Важливо! Чим більше потужність обігрівача, тим він краще гріє. При розрахунку дотримуються співвідношення 100 Вт / 1 м2 приміщення.

Якість обігріву залежить від місця, де встановлено прилад. Інфрачервоному обігрівача потрібен простір, щоб промені максимально охоплювали робочу зону. Масляного радіатора досить невеликих зазорів для забезпечення конвекції повітряних мас.

Що безпечніше: інфрачервоний обігрівач або масляний радіатор

За безпеки у всіх параметрах виграє масляний радіатор. Корпус не розжарюється до небезпечної температури. На нього можуть потрапляти бризки води. Навіть контакт дитини з радіатором безпечний. Загоряння не відбудеться, якщо гарячий електроприлад випадково накриє впала одяг. Автоматика просто відключить ТЕН після досягнення заданого температурного параметра.

Інфрачервоний обігрівач або масляний: який краще, як зробити вибір
Масляні радіатори безпечні для дітей

Інфрачервоні моделі пожежонебезпечні, можуть викликати загоряння легкозаймистих матеріалів, розміщених на відстані 50 см. При попаданні бризок води колба випромінювача виходить з ладу.

Порівняння розмірів

Габарити залежать від виконання моделі. Масляні радіатори випускають настінні і підлогові. Чим могутніше електроприлад, тим він більшого розміру.

Інфрачервоний обігрівач або масляний: який краще, як зробити вибір
Чим могутніше масляний радіатор, тим більше його розмір

Різноманітність інфрачервоних приладів величезна. Випускають підлогові, підвісні стельові, настінні, а також переносні моделі на ніжці. Всі вони розрізняються розмірами. Для порівняння цього параметра потрібно просто порівняти два вподобаних конкретних обігрівачів.

Довговічність і термін експлуатації

За тривалістю експлуатації масляні радіатори виграють. Вони не мають витратних матеріалів, які потребують заміни. Якщо взяти для порівняння інфрачервоні вироби аналогічного цінового сегмента, то їх термін експлуатації обмежений наявністю витратних матеріалів. Згодом доведеться міняти колбу.

Порівняння вартості

За ціною хороші інфрачервоні моделі програють. В однаковій ціновому діапазоні з масляними радіаторами знаходяться тільки інфрачервоні електроприлади з нагрівачем з карбонової нитки. Однак вони мають видиме світіння. Колба боїться бризок води, термін служби рідко перевищує 2 роки. За хороший ІК електроприлад доведеться віддати близько 15 тис. Рублів, а масляний радіатор – 3-4 тис. Рублів.

Як зробити правильний вибір

Обігрівач за параметрами підбирають для кожного конкретного приміщення. Тут враховують висоту стель, теплопровідність стін, вологість, наявність простору і інші нюанси.

Інфрачервоний обігрівач або масляний: який краще, як зробити вибір
Для кожної конкретної кімнати індивідуально підбирають електрообігрівач

Допомогти з правильним вибором здатні професіонали. Самостійно можна орієнтуватися по площі приміщення:

 1. Для житлового приміщення площею до 30 м2 з висотою стель до 3 м перевагу віддають масляного радіатора. Роботі інфрачервоному електрообігрівач заважає тісний обстановка. Потрапляють в поле дії променів близько розташовані предмети будуть пересихати від нагрівання. Всередині приміщення з’явиться неприємний запах.
 2. Якщо стелі вище 3 м, а площа приміщення більше 30 м2, тут однаково добре підійдуть масляні і ІК електрообігрівачі. Вибір залежить від суми, яку господар готовий викласти за опалення.
 3. Для великих нежитлових приміщень підходять тільки інфрачервоні обігрівачі. Причому можна використовувати не тільки електричні, але і моделі, що працюють від інших енергоресурсів. ІК прилад можна використовувати навіть на відкритому балконі, терасі, в альтанці для спрямованого обігріву об’єкту.

Не зайвим при виборі вироби звернути увагу на виробника. Дешева китайська продукція може не відповідати зазначеним параметрам, до того ж немає гарантії безпечного використання.

Висновок

Інфрачервоний або масляний обігрівач бажано купувати від перевіреного виробника. Від цього залежить особиста безпека. Однак за розкручений бренд не потрібно платити зайві гроші. Тут бажано знайти золоту середину по співвідношенню ціна-якість.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *