Ірис сибірський: посадка і догляд у відкритому грунтіЩоб жителі північних регіонів мали можливість насолоджуватися пишністю ірисів, селекціонери створили стійкий до подібних умов гібрид. Ці квіточки значно дрібніші, але вони буквально всипають рослина. Дізнавшись, наскільки сибірський ірис простіше в догляді, ніж садовий, багато дачників і садівники загорілися до нього непідробною любов’ю. І число таких шанувальників неухильно зростає. Отже, якщо вас зацікавила можливість виростити на своїй ділянці ірис сибірський, посадка і догляд у відкритому грунті описані нижче саме для вас.

Вибираємо місце для посадки сибірських ірисів

Іриси сибірські стійко витримують вплив різних несприятливих факторів. Але для того щоб вони розкрили свою природну красу в повному обсязі, не варто створювати для них екстремальних умов. Так в чому ж вони потребують?

Світловий режим для сибірських ірисів

У північних регіонах посадку сибірських ірисів слід здійснювати тільки на добре прогрівається сонцем ділянці відкритого грунту. При недоліку освітлення вони будуть цвісти бідно, або цвітіння не почнеться зовсім. Однак в південних регіонах пристосовані до прохолодного літа сибірські іриси можуть не витримати прямих променів сонця. Там, де літо дуже спекотне, для посадки краще вибрати місце, що освітлюється сонцем вранці або ввечері. Варто відзначити, що сибірські іриси не реагують на вітер і протяги.

Ірис сибірський: посадка і догляд у відкритому грунті
Ірис сибірський потрібно ховати від палючого південного сонця

Відповідна для посадки грунт

Найбільш комфортно розглядаються квіточки відчувають себе в щільній суглинистой землі, удобреному перегноєм. У піщаний грунт радиться додавати при перекопуванні органічні добрива і глину. Відповідна для їх зростання грунт не має критичних показників кислотності. Дуже кислу землю рекомендують ощелачивать вапном або деревною золою, а надто лужну – окисляти шляхом додавання торфу або поливу розчином яблучної, лимонної або оцтової кислоти.

Скільки вологи потрібно сибірському ірису

Квітка добре переносить і невеликі підтоплення в низині, і помірну посуху на височини. Але на часто затоплюваних ділянці, обраному під посадку ірису, потрібно облаштувати дренажну систему. При занадто жаркій погоді догляд за квітами повинен включати періодичний полив.

Ірис сибірський: посадка і догляд у відкритому грунті
Сибірський ірис відчуває себе комфортно в щільній суглинистой грунті

Читайте також: Астра альпійська багаторічна: посадка, догляд, фото

Основні правила посадки та догляду

Здійснення посадки квітів проводиться за наступною схемою:

1. Перекопуємо ділянку, ретельно вибираючи коріння бур’янів. 2. Викопуємо ямку за розміром, щоб коріння не загиналися. До поверхні повинно залишатися не менше 3 см. 3. Засипаємо лунку і мульчіруем поверхню торфом, травою або компостом.Порада! Про те, яку відстань необхідно дотримуватися при посадці між окремими екземплярами, треба запитати у продавця. Різні види сибірських ірисів мають різну ступінь розростання.

Ірис сибірський: посадка і догляд у відкритому грунті
Ступінь розростання у різних видів різна

Що стосується догляду за сибірським ірисом, то, як вже зазначалося, можна обійтися і без нього. Але якщо ваша душа жадає воістину великої краси, а руки не проти трохи попрацювати, то постарайтеся забезпечити своїм квітам максимальний комфорт. Отже, ідеальний догляд за ірисами сибірськими у відкритому грунті включає:

• Підживлення. Зміцнити рослина здатна аміачна або калійна селітра. Таке добриво трохи підкисляє ґрунт, що краще защелачивания. Всього підгодівлю вносять двічі в сезон: перший раз ранньою весною, а другий – перед або після цвітіння. • Мульчування. Цей захід по догляду вкрай бажано для забезпечення гарного самопочуття ірисів у відкритому грунті. Так їх коренева система буде зберігатися в умовах відносної прохолоди. • Полив. Час цвітіння – це період, коли не варто допускати сильного пересихання грунту. Сибірські іриси потрібно поливати не часто, але рясно. • Обрізка. Цю процедуру по догляду необхідно проводити двічі. Відразу після цвітіння зрізаються квітконоси, а з настанням холодів – листя. Листя можна обрізати і навесні, перед твором першого підживлення квітів у відкритому грунті.

Ірис сибірський: посадка і догляд у відкритому грунті
Відразу після цвітіння зрізають квітконоси, а після природного всихання і листя.

Як розмножити сибірські іриси на ділянці відкритого грунту

Якщо захоплення від сибірських ірисів пробудив у вас бажання збільшити їх кількість, у вас є лише два шляхи: чекати поки вони розростуться самостійно або ділити кущ. Розподіл виробляють таким чином:

• У період повного спокою, який настає через місяць після цвітіння, але не чекаючи сильних холодів, викопують кореневища ірису. • Гострим ножем або лопатою відрізають частини, в кожній з яких має бути від 3 до 8 віял. • Відразу після поділу всі частини кореневища саджають у відкритий грунт.

Порада! Якщо посадку необхідно відкласти, то коріння просушують, а безпосередньо перед заглибленням у відкритий грунт замочують у воді на кілька годин або навіть діб.

Ірис сибірський: посадка і догляд у відкритому грунті
Посадку краще здійснювати відразу після ділення

Сибірські іриси здатні радувати своїх власників пишним цвітінням десятиліттями. При цьому ніякого омолодження посадки робити не потрібно. Все, що потрібно – це мінімальний догляд і достатня площа для розростання. Тепер ви знаєте практично все про півники сибірські. Посадка і догляд у відкритому грунті, як ви побачили, не завдасть вам особливого клопоту.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *