Як боротися з хворобами перцю солодкого? фотоВиростити на своєму городі смачний, великий, солодкий або, як його прийнято називати болгарський перець, мріє кожен дачник. Але не завжди це вдається навіть досвідченим садівникам. Основна причина низької врожайності і псування плодів – захворювання рослин. У цій статті ми пропонуємо вам розглянути тему – хвороби перцю солодкого і боротьба з ними. Фото уражених рослин і рекомендації фахівців допоможуть вам уникнути загибелі врожаю.

Як боротися з хворобами перцю солодкого? фото
Блезні перцю солодкого і боротьба з ними. фото

Солодкий перець – боротьба з хворобами

У перцю солодкого, як і інших культур, зустрічаються грибкові, вірусні та бактеріальні хвороби. Найбільш часто можуть бути наступні інфекції:

«Чорна ніжка» вражає молоду розсаду. Поширюється грибкове захворювання через недостатньо знезаражену грунт і насіння. Прогресує хвороба при слабкому освітленні і в умовах зайвої вологості. Симптомами захворювання є стоншення і загнивання стебла в місцях потемніння кореневої шийки. Далі саджанці в’януть і гинуть. «Чорна ніжка» здатна вразити і дорослі рослини, висаджені в теплицю. Сприяти цьому можуть дуже густі посадки перців, погана вентиляція в будові.

Як боротися з хворобами перцю солодкого? фото

Для того щоб уникнути поразки перців, потрібно регулярно оглядати розсаду. При виявленні початкових ознак захворювання, посадки слід полити слабким розчином марганцівки, при необхідності прорідити і видалити сильно уражені паростки. Необхідно не допускати, щоб грунт був занадто сирий, так як вогкість сприяє розвитку хвороби. Краще поливати рідше, але рясно. Для того щоб не було подальшого поширення захворювання, на перці рекомендується розпорошити препарат «Заслін» і обробити грунт розчином мідного купоросу (3%).

Як боротися з хворобами перцю солодкого? фото

Фузаріос або фузаріозне в’янення перців. Це грибкове захворювання, що вражає стебло рослини і викликає закупорку судин, що знаходяться в ньому. В результаті, відбувається погіршення харчування всього рослини, листя скручуються і жовтіють. Якщо сорт перців сприйнятливий до захворювання, то воно зазвичай проявляється в період утворення бутонів і через дві-три тижні рослина гине. Вилікувати фузаріоз неможливо, тому хворі рослини потрібно ліквідувати. Для того щоб стримати розвиток захворювання, рослини потрібно полити «фундазолом» або «Топсин-М» (0,2%).Як боротися з хворобами перцю солодкого? фото

Фітофтороз – це грибкове захворювання, що вражає плоди. Вони покриваються твердими плямами, що переходять на м’якоть. На листі виникають коричневі вогнища ураження. Захворювання здатні викликати нічні похолодання і висока вологість. Найбільш часто фітофтороз проявляється після того, як рослини відцвітуть. Для профілактики, перед цвітінням, рослини можна обприскати засобом «оксихом». Допомагає в боротьбі з хворобою обробка бордоською рідиною, полив рослин препаратами «Заслін» і «Бар’єр», які необхідно взяти в кількості трьох столових ложок і розвести у відрі води.

Як боротися з хворобами перцю солодкого? фото

Вершинна гниль. Цим грибковим захворюванням найчастіше уражаються молоді плоди. На них з’являються чорні плями, зазвичай у верхній області і перці починають гнити. Причиною появи грибка може служити нерівномірний полив, недолік кальцію і надлишок у грунті азоту. В якості профілактики та лікування, необхідно регулярно розпушувати грунт, вчасно поливати рослини. Допомогти може і мульчування грунту. Перці необхідно полити рясно і обприскати кальцієвої селітрою або кальцінітом. Уражені плоди потрібно видаляти.

Як боротися з хворобами перцю солодкого? фото

Плямисте в’янення або бронзовість перців. У молодих рослин змінюється забарвлення листя, і вони стають бронзового відтінку або мутно-фіолетового. З’являються вогнища ураження у вигляді плям коричневого кольору, витягнутих по зростанню листа. Подібні зміни виникають і на черешках, і пагонах. Нерідко можна спостерігати і загибель вершинки кущика. Уражаються і ще незрілі плоди. На поверхні помітні кільця коричневого, зеленого або блідо-жовтого кольору, коричневі смуги в області плодоніжки. Допоможе застосування «фундазолом», а також слід обрізати уражені гілочки і спалити. Але при цьому потрібно припинити полив і зібрати дозрілі плоди.

Як боротися з хворобами перцю солодкого? фото

Отже, хвороби перцю солодкого і боротьба з ними, фото – все це допоможе вам запобігти нападу на свій урожай та його загибель. Сподіваємося, що наші поради стануть вам у пригоді.

Дивіться також відео:

Шкідники і хвороби солодкого перцюЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *