Як боротися з кульбабами на садовій ділянці?Багато дачники, відводячи під сад частину належної їм землі, прагнуть, щоб він виглядав красиво і доглянуто. Для цього вони нерідко засівають простір між деревами та чагарниками газонної травою або просто регулярно скошують довільно ростуть на ділянці рослини. Однак деякі бур’яни здатні сильно докучати садівникам. Ми поговоримо про те, як боротися з кульбабами на садовій ділянці.

Але навіщо боротися з кульбабами – вони адже гарні? Так, ці ніжні весняні квіти здатні подарувати радість, але вони також здатні швидко розмножуватися, завдяки своїм літаючим насінням, і створювати таким чином цілі колонії. А це виглядає вже не так естетично, особливо якщо сад засіяний газонної травою. Так як же з ними боротися?

Як боротися з кульбабами на садовій ділянці?

Механічні способи боротьби з кульбабами

Механічне видалення – це не найлегший спосіб позбутися від кульбаби на своїй садовій ділянці. Але все ж більшість садівників віддають перевагу саме йому. Можна піти двома шляхами:

1. Викопувати рослина разом з коренем. Завдання це непросте, тому що корінь кульбаби довгий і крихкий. Витягти його в повному обсязі буде важко, а якщо залишити в землі хоча б сантиметр, то в наступному році він проросте знову. У продажу є спеціальні пристосування для видалення з землі довгих коренів, так що можна вдатися до їх допомоги.

2. Регулярно зрізати кульбаби. Квітки можна поступово видалити, зрізуючи їх щотижня. Після п’яти прийомів корінь, швидше за все, пропаде. Важлива умова – видалення зрізаної частини рослини з ділянки. Це необхідно робити для того, щоб лежачи на землі, квіти не дозріли і не розсипали навколо своє насіння.

Як боротися з кульбабами на садовій ділянці?

Читати також: Чому жовтіє листя на яблуні? Основні причини і лікуванняОчищення садової ділянки від кульбаб народними способами

Досить часто з кульбабами борються народними способами. Вони цілком безпечні і не позначаються ні на стані грунту, ні на які ростуть поруч культурних рослинах. Отже, позбутися кульбаб на садовій ділянці можуть допомогти такі кошти:

  • Кухонна сіль. Це недорогий засіб є досить ефективним. Сіллю посипають середину куща кульбаби або, якщо він зривається, присипають коріння. Обсяг солі, необхідний для знищення однієї рослини – одна столова ложка.
  • Оцет. Боротьба з кульбабами за допомогою оцту на садовій ділянці також дає непогані результати. Кожен кущик необхідно обприскати з розпилювача 9% оцтом, після чого засіб проникне в корінь і знищить його. Кращий час для проведення такого обприскування – осінь.
  • Окріп. Кульбаба загине, якщо його рясно полити крутим окропом (3-4 літри на один кущ). Для більшої впевненості в воді можна розчинити кухонну сіль.

Як боротися з кульбабами на садовій ділянці?

Гербіциди в боротьбі з кульбабами в саду

Боротися з кульбабами таким способом не так безпечно, як попередніми методами, а тому допустимо тільки при гострій потребі. Застосовуються гербіциди двох видів:

  • Загальної дії. Підходять в тих випадках, якщо планується очищення ділянки від всіх бур’янів. До таких гербіцидів відносяться: «Торнадо», «Раундал», «лонтрел 300».
  • Вибіркової дії. Ця категорія хімічних препаратів призначена для обробки окремих бур’янів. До неї зараховують: «Кіллекс», «Лінтур», «Снайпер».

Як боротися з кульбабами на садовій ділянці?

Як видно, питання «Як боротися з кульбабами на садовій ділянці?» має кілька відповідей.

Якщо кульбаб не надто багато, можна вибрати найбільш трудомісткий механічний спосіб або одне з ефективних народних засобів. При виникненні великих колоній цих рослин на садовій ділянці часто використовують гербіциди. Тепер ви знаєте, що мати чистий від кульбаб ділянку – це не тільки мрія.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *