Як боротися зі шкідниками розсади томатів?Час, коли розсада вже висаджена у відкритий грунт, дозволяє господареві трохи розслабитися і почекати, поки вона вкорениться і піде в зростання. Однак, не все так райдужно … Якщо стає видно, що розсада перестала життєрадісно підніматися, а листя чорніє, то можна припустити появу шкідників, які і позбавляють томати можливості повноцінного росту і розвитку. Шкідники розсади томатів і методи боротьби – два наболілих питання, які ми розглянемо в цій статті.

Як боротися зі шкідниками розсади томатів?

Шкідники розсади томатів – знай ворога в обличчя

Не варто забувати про те, що шкідники здатні не тільки підірвати сили томатів, які могли бути спрямовані на зростання, але і повністю погубити розсаду. Саме тому так важливо вчасно починати лікування, щоб не допустити погіршення існуючої ситуації.

Найчастіше на розсаду помідорів нападають такі шкідники:

Белокрилка: досить небезпечний шкідник, який здатний повністю погубити розсаду томатів. Основною ознакою ураження томатів називають появу блискучого нальоту на листі цієї культури. Для боротьби з білокрилка застосовують «Конфідор», «Бітоксібакцелін», а також народні методи, такі як настій часнику або кориці.

Колорадський жук: іноді цей жук любить перебратися з картоплі на помідори. Він залишає на листі личинок, а також жуків характерною жовто-чорного забарвлення, які знищують листя культури. Для знищення колорадських жуків можна застосувати «Актара» або «Моспилан». Можна відвернути жуків від томатів за допомогою розкладених по городу шкурок від картоплі.

Як боротися зі шкідниками розсади томатів?

Городня совка: ця метелик особливо любить поїдати молоді пагони томатів. Щоб уникнути її появи на розсаді, потрібно обов’язково прополювати город перед висаджуванням на ньому томатів. Боротися з совкой можна, застосовуючи «Фитоверм» або «Дендробаціллін».

Як боротися зі шкідниками розсади томатів?Баштанна попелиця: здатна привести до засихання листя і стебел томатів. Якщо на городі є мурашники, можна очікувати появи попелиці. Тому важливо своєчасно від них позбавлятися. Можна висадити по периметру городу пряні трави, такі як меліса або коріандр. Окремо можна застосовувати такі засоби, як «Конфідор», «Актара», «Фитоверм».

Як боротися зі шкідниками розсади томатів?

Картопляна блошка: не проти поласувати листям томатів, особливо активної вона стає в жарку погоду.

Як боротися зі шкідниками розсади томатів?

Для боротьби з нею потрібно застосовувати такі методи:

 • обов’язковим є винищення всіх бур’янів на городі;
 • томати можна обприскати цибульним або часниковим розчином;
 • непогано допомагає розпорошення над томатами золи або пилу тютюну.

Павутинний кліщ: здатний привести до того, що листя томатів підсохне і відпаде.

Як боротися зі шкідниками розсади томатів?

Для того щоб винищити їх, можна застосовувати такі методи:

 • обов’язково знищувати рослини на городі, щоб не допустити повторного зараження томатів;
 • по осені потрібно обов’язково перекопувати весь город;
 • теплиці і парники вимагають обов’язкової обробки мідним купоросом;
 • листя томатів можна обприскати сумішшю гасу і мила;
 • непогані результати дає обробка «Карбофос» або «Фосбецідом».

Цибулевий трипс: дізнатися, що томат вражений цим шкідником, можна бачачи підсохлі і викривлені листя, які поступово відпадають.

Як боротися зі шкідниками розсади томатів?

Позбутися від цибульного трипса можна таким шляхом:

 • обов’язково перекопувати город після зняття врожаю по осені;
 • не допускати вирощування квітів поруч з томатами;
 • непогано допомагає оброблення листя томатів соком з висушених суцвіть чорнобривців;
 • хороші результати дає полив томатів настоєм на кульбабах.

Підводячи підсумки, можна відзначити, що шкідники розсади томатів і методи боротьби – це дуже актуальна тема для кожного дачника. Але для того щоб позбутися від них, потрібно починати своєчасну, часом досить копітку роботу. І не в комі разі не нехтувати заходами щодо профілактики.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *