Як дешево побудувати будинок і облаштувати дачну або заміську ділянкуВ наш час багато хто стикається з такими подіями як поїздка до батьків у село, відпочинок на дачі або навіть проживання на ній, де є ділянка і будинок. Для кожної людини такі місця виконують особливу роль: хтось їздить відпочивати до батьків, бабусь і дідусів, хтось придбав такі дачні ділянки для ведення сільського господарства і садівництва, для кого-то такі ділянки є рідною домівкою, але, так чи інакше , кожен бажає зробити ці місця затишними і красивими, використовуючи при цьому доступні засоби.

Тут ми дамо поради і рекомендації, що необхідно зробити на дачній ділянці, як можна його облаштувати недорого і при цьому щоб на ньому було комфортно і затишно проживати.

Споруда дачного будинку та основних споруд

Щоб заощадити, будинок або дачу найкраще будувати самостійно, використовуючи допомогу родичів і друзів, що мають досвід в цій справі. Але якщо таких немає, то наймати будівельників, які будуть працювати під чуйним і узгодженим керівництвом господаря майбутнього будинку. Так само є варіант супроводу об'єкта будівництва професійним інженером-будівельником, який ми вам можемо запропонувати. Наприклад, ви робите самі, а професіонал вам вказує, що і як робити, а що і як не робити. Або здійснює разом з вами контроль над об'єктом, на якому трудяться робітники. Все спілкування відбувається віддалено, по скайпу.

Так само самостійно можна побудувати будинок і споруди з саману або гліночуркі, технології робіт можна освоїти покопавшись в Мережі і почитати в одній з наших статей. Такі будинки відрізняються особливим чарівним шармом, а матеріальні витрати на будівництво мінімальні, потрібно тільки час.

Як дешево побудувати будинок і облаштувати свій дачний або заміський ділянку

Необхідні роботи з облаштування дачної ділянки

До основних робіт по облаштуванню дачної ділянки або присадибної будинку відносяться наступні.

Забезпечення водопостачання

Буріння свердловини, колодязя або підключення до центрального водопостачання. У цьому питанні найголовніше зрозуміти, що буде прийнятно для даної ділянки. Якщо, наприклад, центральне водопостачання на даній території не відповідає якості та непридатне для вживання, то краще замовити буріння свердловини або копати криницю самостійно. Так само можна встановити систему фільтрації на центральне водопостачання, але якщо пити таку воду не можна, то потрібно подумати про автономне водопостачання.

На ринку представлений такий варіант як абиссинская свердловина – це неглибока свердловина, порядку 7-12 м на пісок. Це, практично, той же колодязь, але шириною з 1,5-дюймову трубу. Дебет таких колодязів – близько 2 м3 води на годину, що в повній мірі достатньо для дачі та комфортного проживання на ній, а вартість таких установок в 2-3 рази нижче колодязів. У абиссинской свердловини є одне «але» – її можна зробити в 70% випадках, так що, викликаючи фахівців або роблячи свердловину самостійно, будьте готові віддати просто так 5-6 тисяч за розвідувальне буріння або витратити час на те, щоб зрозуміти, що вона у вас не вийде при самостійному бурінні. Замовляючи абіссінську свердловину проконсультуйтеся про можливість її пристрою в вашому регіоні з декількома фірмами.

Рекомендую: Укладання ламінату, як укладати ламінат своїми руками

До водопостачання відноситься не тільки видобуток води з надр або підведення її від водопроводу, воду потрібно ще розвести по ділянці, по дому і по будівлям (лазня, душ). Водопостачання з свердловини описано у нас в одній зі статей, рекомендуємо ознайомитися. Так само є стаття про будову пластикового водопроводу на дачі. Якщо щось не зрозуміло, питайте, ми підкажемо.

Як дешево побудувати будинок і облаштувати свій дачний або заміський ділянку

Каналізація та водовідведення

Якщо ви плануєте пристрій теплого санвузла в будинку, то необхідний септик або вигрібна яма. Септик можна зливати в каналізацію, якщо вона є і до неї є доступ, а якщо немає, доведеться робити ще одну вигрібну яму для септика або дренажну систему для скидання води по ділянці. Вигрібну яму доведеться викачувати асенізаторської машиною близько одного разу на місяць. Все ж ми рекомендуємо влаштувати септик, коштує він недорого, близько 20-30 тис. Руб. без урахування монтажу.Гаряча вода

Для дачі або заміського для забезпечення затишку і комфорту необхідна гаряча вода. Для сім'ї з 5-6 чоловік цілком достатньо буде встановити електричний накопичувальний водонагрівач і вивести гарячу воду в раковину на кухні, і на душ і раковину в санвузлі. Такого нагрівача цілком вистачить щоб приймати душ, мити руки і посуд.

Як дешево побудувати будинок і облаштувати свій дачний або заміський ділянку

Установка парканів і різних перегородок між сусідськими ділянками

Залежно від сусідів і необхідності, захисні споруди встановлюються на дачній ділянці з метою забезпечення збереження майна, городів і іншого приладдя. Забір від загальної території можна робити з метою збереження майна від проникнення зловмисників, його можна зробити на замовлення у фірми або самостійно. Про те, як робити паркани своїми руками у нас є безліч статей: про будівництво паркану, цегляний паркан, дерев'яний, з пронастіла, з сіткою Рабица.

Вибираючи огорожу між сусідськими ділянками, якщо у вас хороші стосунки з сусідами, не потрібно їх псувати і бити капітальний паркан. Можливо, досить зробити зелену огорожу або декоративну огорожу, на якому можна вирощувати в'юнкі рослини. Тут підійдуть туї – високі декоративні хвойні дерева, а так само декоративний тин з тонких і довгих гілок, наприклад, ліщини, який можна зробити самостійно.

Електропостачання дачної ділянки

До цього питання краще підійти ґрунтовно і зробити все через послуги енергетиків і електриків, що гарантуватиме вищий рівень безпеки майбутнього проживання в будинку, але будьте готові віддати пристойні гроші. Самостійний пристрій електропостачання можливе за умови що у вас є необхідні знання та певний опеньків в цій справі, в іншому випадку, краще замовити роботи фахівцям або попросити знайомих, які розбираються.

Мінімальні вимоги для внутрішнього облаштування електропостачання на ділянці – це вступний двополюсний автомат від загального проводу (щитка), вступної автомат в будинку або в розподільному щитку будинку (якщо такий є). Далі, від нього автомати на кілька груп, наприклад один на кухню, один на кімнати, один на баню. Там, де є контакт побутових приладів з водою / вологою, наприклад в приміщеннях, де встановлені водонагрівачі, в лазні, на такі групи необхідно встановити диференціальні автомати, які захистять від ураження ел. струмом, миттєво знеструмлюючи мережу при виявленні витоку струму.

Як дешево побудувати будинок і облаштувати свій дачний або заміський ділянку

Опалення будинку

Якщо в будинку проживати взимку не планується, то і в пічному опаленні необхідності немає. Для літнього проживання можна використовувати електричний обігрівач. Якщо планується проживання взимку або продовження дачного сезону з березня по листопад-грудень, то необхідно непогане утеплення будинку і дров'яна піч. Дров'яну піч можна побудувати з цегли самостійно або купити металеву з функцією тривалого горіння. Непогані моделі є у російської компанії "Термофор", печі називаються "Вогонь-батарея". Не забудьте про правила установки димоходу.

Як дешево побудувати будинок і облаштувати свій дачний або заміський ділянку

Вирівнювання ділянки під газон і / або обробіток землі під сільське господарство

Тут все залежить від прямого призначення дачної ділянки. Якщо буде проводитися сільське господарство, то необхідно подумати про обробіток землі, добривах, видаленні коренів і каміння. Але, а якщо ця земля буде зоною відпочинку, то можна зайнятися посадкою газону. Зараз широке поширення має галька, для створення декоративних доріжок. Для вуличних меблів або веранди можна використовувати залишилися після великих робіт будівельні піддони, вони легко і зручно використовуються замінюючи дивани, столи і стільці, що також заощадить гроші витрачені на покупку меблів і час на її доставку до дачі. Так само рекомендуємо статтю 4 найпростіших лавки для дачі.

Рекомендую: Як і яку систему опалення вибрати для приватного, заміського будинку або котеджу

Залежно від того як буде використовуватися ділянку і будинок, власник повинен все ретельно продумати. Як бачите, витрати на затишне облаштування і будівництво будинку, а так же дворових будівель при грамотному хазяйському підході можуть бути мінімальні і вписуватися в будь-який бюджет.

Залишайте ваші поради та коментарі нижче. Підписуйтесь на розсилку новин. Успіхів вам, і добра вашій родині!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *