Як доглядати за агрусом після збору врожаю?Чи любите ви агрус? Тоді вам буде цікаво дізнатися, що саме осінній догляд є вирішальним фактором в отриманні врожаю на наступний рік. Хоча існують такі дачники, що не додаю і зовсім ніяких зусиль для отримання великих, соковитих ягід, деякі вимоги виконати все-таки рекомендується. Тема цієї статті – агрус: догляд після збору врожаю. У ній ми обговоримо основні моменти, які не повинні вислизнути при наближенні зими.

Як доглядати за агрусом після збору врожаю?

Агрус – осінній догляд

Чому важливо не забувати про рослину після збору врожаю? Вся справа в тому, що воно також як і ми – люди, потребує підготовки до холодів. Чагарник агрусу досить погано переносить заморозки і низькі температури, тому необхідно постаратися максимально зберегти його плодоносні здібності. Отже, з чого починати?

Як доглядати за агрусом після збору врожаю?

Щоб отримати хороші ягідки навесні, варто подбати ще влітку, після збору врожаю, про регулярному, повноцінному поливі. Якщо чагарник спорожнів, це зовсім не означає, що не потребує у волозі. Не роблячи цього можна привести кореневу систему рослини до повного знищення.

Як доглядати за агрусом після збору врожаю?

З чого складається осінній догляд? Ось лише основні моменти:

  • Видалення всіх бур’янів.
  • Очищення чагарників від опалого листя.
  • Обприскування спеціальними препаратами, які захистять агрус від докучливих шкідників, інфекцій і хвороб.
  • Рясний полив. Перестаратися також не варто, оскільки це негативно позначиться на кореневій системі, яка може почати гнити.
  • Розпушування грунту. Для чого робиться ця процедура? Головна її мета – доставити кисень до коріння і очистити грунт від небезпечних бур’янів.
  • Внесення мінеральних і органічних добрив.
  • Обрізка сухих і поламаних гілок.
  • Мульчування на зиму.

Як доглядати за агрусом після збору врожаю?Давайте розглянемо все по порядку. По-перше, вам потрібно ретельно прибрати всі бур’яни біля чагарника. Чому це важливо? Коли восени листя буде опадати з рослини, її потрібно збирати і спалювати, інакше в ній розлучаться шкідники і небезпечні паразити. Також необхідно перекопати землю навколо кущів, створивши, таким чином, спеціальну подушку для захисту від інфекцій. Саму грунт рекомендується також обробити хімічними препаратами від іржі або антракноза.

Як доглядати за агрусом після збору врожаю?

Коли вносити добриво? В процесі перекопування можна внести частину органічних добрив, кількість яких слід ретельно зважити. Краще не користуватися свіжим гноєм або коров’яком, оскільки через них найчастіше заносяться такі небезпечні шкідники, як капустянка або павутинний кліщ. Після органічних добавок, можна подбати про внесення мінеральних, зокрема калію, фосфору й азоту.

Як доглядати за агрусом після збору врожаю?

Щоб рослина змогло успішно перезимувати і навесні порадувати вас своїм урожаєм, необхідно спонукати коневую систему до посиленого росту. Як це зробити? За допомогою рясного поливу. Біля кущів прокопується невелика траншея по периметру крони, в яку і подається вода. Не варто забувати також і про обрізання агрусу – важливого етапу у формуванні майбутніх пагонів. Видаляти можна тільки старі, пошкоджені або неплодоносних гілки. Скільки потрібно залишити гілок після збору врожаю? Досить 5 або 6. Саме вони будуть активно рости в новій сезоні і радувати вас своїм урожаєм.

Як доглядати за агрусом після збору врожаю?

Отже, щоб насолоджуватися смачними і солодкими ягодами, важливо виконання деяких умов, а саме: поливу, внесення добрив, обрізки. Ці прості, але важливо дії збережуть рослина і допоможуть йому рясно плодоносити в майбутньому році. Агрус, догляд після збору врожаю за яким нескладний, – улюблені ласощі багатьох дітей і дорослих, без якого неможливо обійтися!

Як доглядати за агрусом після збору врожаю?Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *