Як доглядати за крассула в домашніх умовах?Крассула – це один з небагатьох домашніх квітів, який має відразу кілька назв – «толстянка» і «грошове дерево». Саме під ним свого і знають багато квітникарі. Красиві, м’ясисті листя, потужна крона і яскраво – зелений відтінок зелені – все це створює приємні враження і прикрашає приміщення. Цікаво, що в домашніх умовах ця квітка цвіте нечасто, але якщо вам пощастить це побачити, знайте – це велика рідкість.

Як доглядати за крассула в домашніх умовах?
Крассула: догляд в домашніх умовах

Тема цієї статті – крассула: догляд в домашніх умовах. З неї ви дізнаєтеся, який догляд потрібно рослині і як його забезпечити.

Крассула – правила догляду

Перш за все, відзначимо помилку, яку допускають багато квітникарі – розміри горщика. Коренева система крассули знаходиться завжди на поверхні рослини, дуже чутлива до надлишку вологи. Тому рекомендується садити квітка в плоскі, неглибокі ємності, діаметр яких не менше діаметра крони рослини. Щоб вода не накопичувалася в грунті і не ставала причиною гниття коренів, потрібно зробити отвір для відтоку води і укласти на дно невеликої дренажний шар з керамзиту або щебеню. Кожне деревце краще садити в окремий горщик.

Як доглядати за крассула в домашніх умовах?

Який догляд потрібен для крассули? Давайте обговоримо кілька важливих моментів:

  • Освітлення. Грошове дерево дуже позитивно ставиться до великої кількості сонячного світла, тому не варто ставити квітка в тінь. Що буде відбуватися при недостатній кількості ультрафіолету? Листки і гілки рослини почнуть сильно витягуватися, а згодом – навіть опадати. Якщо у вас є балкон або літня тераса, тоді ви можете винести товстянку на свіже повітря, якщо дозволяє погода. Деякі розміщують крассулу на балконі, де вона і росте все літо.

Як доглядати за крассула в домашніх умовах?  • Полив. Як і будь-яке інше рослина, крассула потребує регулярного, але не рясного поливу. Головне правило, яке слід запам’ятати всім квітникарям – вода не повинна потрапляти на листя квітки. Влітку, весною і восени рослина поливається лише тоді, тоді грунт злегка волога, взимку – коли повністю суха.

Як доглядати за крассула в домашніх умовах?

  • Грунт. Крассула не сильно вимоглива до складу грунту, але краще використовувати вже готові субстрати, що продаються в спеціалізованих магазинах. Якщо ви хочете створити ідеальний грунт своїми руками, вам необхідно змішати дернову, листову землю, перегній, торф і пісок.

Як доглядати за крассула в домашніх умовах?

  • Добрива. Грошове дерево не потребує частого підживлення. Досить буде внесення добрив раз в місяць. Можна використовувати мінеральні або органічні підгодівлі. Взимку можна обмежити подачу добрив і звести її до мінімуму.

Як доглядати за крассула в домашніх умовах?

  • Шкідники. Перевага крассули – стійкість до різного роду шкідників. Єдине комаха, яке може принести шкоду – щитівка. Також небезпеку становлять грибкові захворювання і інфекції. Викорінити їх непросто, тому краще не перезволожувати грунт.

Як доглядати за крассула в домашніх умовах?

Чи потрібно пересаджувати грошове дерево? Звичайно! Оптимальний період для цього – весна. Коріння квітки настільки слабкі, що можуть не витримати велику вагу м’ясистих листочків. Тому при пересадці рекомендується застосовувати спеціальні підпірки для кращого зміцнення в судинах.

Як доглядати за крассула в домашніх умовах?

Крассула, догляд в домашніх умовах за якої нескладний, – стане відмінною прикрасою вашого будинку. Чи складно доглядати за нею? Стаття показала, що це під силу навіть початківцям квітникарям.

Як доглядати за крассула в домашніх умовах?Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *