Як доглядати за молочаєм беложильчатая будинку? Поради фахівців, фотоДекоративні кімнатні рослини дуже різноманітні. Серед них вигідно відрізняється молочай – рослина, що не вимагає фантастичного догляду, досить невибаглива, до того ж відрізняється багатою різноманітністю видів. Наприклад, часто в домашніх умовах вирощують визнаний красень – беложильчатая або трикутний, дуже незвичайні – молочай миля або гребінчастий молочай. Тема цієї статті – молочай беложильчатая: Догляд в домашніх умовах. Фото і поради досвідчених квіткарем допоможуть вам виростити своїми руками красиве, квітуча рослина.

Як доглядати за молочаєм беложильчатая будинку? Поради фахівців, фото
Молочай беложильчатая, фото

Молочай беложильчатая – який догляд необхідний?

Зупинимося на одному з найпоширеніших – беложильчатая (беложілковий) молочаї. Він відрізняється товстим ребристим стовбуром, від якого відходять темно-зелене листя. Листя ці витягнуті, овальної форми, на кожному з них є невеликі прожилки білого кольору. Звідси і походить назва молочаю – беложильчатая. Іноді він навіть може давати квітки, втім, вони дрібнуваті і непоказні на вигляд. Як правило, особливу увагу на себе звертають листя цієї рослини, вони ростуть дуже цікавим чином – в нижній частині стовбура відмирають, а у верхній утворюються нові, молоді листочки.

Як доглядати за молочаєм беложильчатая будинку? Поради фахівців, фото

Де варто розташувати молочай? Ця рослина не вимагає занадто спекотного або прохолодного приміщення, не зацікавлене воно і в підвищеному вмісті вологи в повітрі. Загалом, досить невибагливий в побуті молочай, любить світлі приміщення. Може непогано рости і на вікні, за умови, що потрапляють на нього сонячні промені не будуть палючими. Оптимальною температурою повітря для його зростання будуть 17-22 градуси. Якщо на вулиці температура тримається біля позначки в 15 градусів, то цілком можна винести рослина на свіже повітря. Але при зниженні температури, слід відразу ж занести молочай тому, хоча він здатний витримати і 5 градусів тепла. Остерігатися слід протягів, від яких молочай може почати втрачати листя.

Як доглядати за молочаєм беложильчатая будинку? Поради фахівців, фото

Молочаю потрібен дбайливий і регулярний догляд. А саме:  • Потрібно пару раз в тиждень скидатися з листя пил, для цього варто використовувати м’яку кисть, так як дотику рук його листя не дуже любить.
  • Що стосовно підгодівлі, то вони потрібні молочаю також як і будь-якого іншого кімнатній рослині. Можна використовувати спеціальні підгодівлі для кактусів, головне, щоб мінеральних солей в підгодівлі був мінімум. Та й саму підгодівлю слід проводити не часто (1-2 рази на місяць), і тільки навесні, взимку підгодівлю проводити вкрай небажано.
  • Полив. Що стосується поливу молочаю беложильчатая, то тут спрацьовує принцип недоливу: поливати потрібно тільки тоді, коли верхній шар грунту вже висох. Інакше надмірна волога призведе до того, що рослина загине. Але молодий молочай слід поливати досить часто і активно, особливо якщо його зростання припадає на весну та літо, взимку ж слід дотримуватися в поливі деякі паузи.
  • Пересаджувати молодий молочай потрібно щороку, той, що постарше можна пересаджувати один раз в два-три роки. Для пересадки потрібно взяти горщик більшого розміру, ніж був попередній. На дно обов’язково покласти дренажний шар, грунт варто купувати відповідний для рослин сімейства кактусових.

Як доглядати за молочаєм беложильчатая будинку? Поради фахівців, фото

Розмножується беложильчатая молочай дуже цікаво – насінням, причому вистрілюючи ними, він може оселитися в сусідньому горщику. Можна також висаджувати молочай живцями або молодими частинами куща, але в цьому випадку слід користуватися рукавичками, так як сік молочаю може дати опік рук. До того ж, перед висадкою сік, що утворився на зрізі держака, слід обов’язково змити або протерти. Якщо молочай висаджується за допомогою насіння, то їх необхідно садити у вологий суміш землі або ж піску, під плівку і ставити в світле місце, наприклад, на підвіконня.

Як доглядати за молочаєм беложильчатая будинку? Поради фахівців, фото

В цілому, можна сказати, що молочай беложильчатая або як його називають «пальмочка белоцветковая», досить легко і приємно вирощувати в домашніх умовах, він не вимагає пильної уваги і рясного догляду. Але, тим не менш, виглядає дуже незвично і радує око господарів.

Як доглядати за молочаєм беложильчатая будинку? Поради фахівців, фото
цвітіння молочаю

Отже, тепер ви знаєте все про молочай беложильчатая – догляд в домашніх умовах. фото на нашому сайті допоможуть вам у вашому непростому, але приємній справі вирощування рослин.

Як доглядати за молочаєм беложильчатая будинку? Поради фахівців, фото

Дивіться також відео:

Молочай беложильчатаяЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *