Як доглядати за смородиною навесні, щоб був хороший урожайСьогодні на дачній ділянці багатьох садівників можна побачити багато кущів смородини, але далеко не кожен з них може похвалитися багатим і здоровим врожаєм. Смородина – рослина, яке потребує певного догляду. Посадити його на території і періодично поливати недостатньо для отримання хорошого результату. Як доглядати за смородиною навесні, щоб був хороший урожай? Відповідь на це питання буде дано в цій статті.

Як доглядати за смородиною навесні, щоб був хороший урожай

 Як доглядати за смородиною навесні: основні правила

Як відомо, смородина починає радувати урожаєм вже на другий рік після посадки, а ще через рік можна очікувати повноцінного врожаю. Якщо рослина вже старе, воно може плодоносити значно менше, ніж молоде, тому дачникові потрібно бути уважним і вчасно оновлювати кущі.

Як доглядати за смородиною навесні, щоб був хороший урожай

Читайте також: Догляд за сливою навесні. Боротьба зі шкідниками

Щоб смородина росла і давала здорові ягоди, догляд за нею починається з весни. У нього входить:

  • Регулярне розпушування грунту.
  • Знищення бур’янів шляхом кроплення.
  • Добриво грунту мінеральними або органічними речовинами.
  • Обрізання хворих або обмерзлих гілок.

Відразу після того, як зійде сніг, і морози перестануть бути регулярними можна приступати до основного догляду за смородиною. По-перше, необхідно видалити всі старі, хворі або замерзлі гілки. Для цього вам знадобитися секатор і спостережливість. Важливо проводити цю процедуру якомога раніше, поки рослина не прокинулося після зимової сплячки.

Як доглядати за смородиною навесні, щоб був хороший урожайЗ появою тепла, смородина починає активно рости, їй вистачає живлення і вологи. Але якщо весняних дощів немає або їх занадто мало, потрібно організувати куща регулярний, рясний полив теплою водою. Смородина дуже погано переносить холодну воду. Деякі поливають кущ зверху, так, що води зрошує не тільки коріння, але і весь кущ. Такі дії часто призводять до виникнення захворювань смородини, наприклад, борошнистої роси. Тому правильно лити воду під корінь, щоб вода не потрапляла на саму рослину.

Як доглядати за смородиною навесні, щоб був хороший урожай

Важливу роль відіграє профілактика хвороб і боротьба з можливими паразитами. Після зимового періоду все вони починають активно прокидатися і нападати на незміцнілу рослина. Є такі шкідники, які атакують молоді пагони. Якщо вчасно не втрутитися, це може привести до сумних наслідків і втрати всього урожай. Тому весняне обприскування куща смородини – найкраща профілактика виникнення проблем. Для цього можна скористатися препаратами – фітовермом або актелітом від почкового кліща. Їх можна купити у всіх спеціалізованих магазинах. Дозування і спосіб застосування зазначений на упаковці.

Як доглядати за смородиною навесні, щоб був хороший урожай

Весняні добрива для гарного врожаю

Щоб смородина почала активно рости і набиратися сил, необхідно внести весняне харчування. Це може бути як органічне добриво, наприклад, гній або зола, так і мінеральне. Після зими рослина найбільше потребує калії і магнії, тому краще купувати добрива збагачені саме цими речовинами.

Як доглядати за смородиною навесні, щоб був хороший урожай

Для куща смородини важлива також регулярна прополка землі і знищення бур’янів. Це не тільки благотворно позначиться на кореневій системі, а й захистить крону від попадання шкідників і їх личинок.

Як доглядати за смородиною навесні, щоб був хороший урожай

Як бачимо, догляд за смородиною навесні нескладний і під силу навіть недосвідченим дачникам. Головне – все робити вчасно і не стежити, щоб рослина не захворіло.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *