Як готують теплицю до посадки?Рік тому чоловік виготовив для мене полікарбонатну теплицю. Він зібрав її вже восени, і тому я нічого в неї не садила. Настав час для підготовки теплички для посадки рослин. Я не знала, як це робиться, і звернулася за порадою до приятелів, вивчала інформацію з даної тематики. Сьогодні на Dacha-svoimi-rukami.com ми розберемося з основними етапами підготовки теплиці до посадки.

Як готують теплицю до посадки?

В результаті весняні роботи я звела в наступний перелік:

• прибирання; • ремонтні роботи; • заміна грунту або його дезінфекція; • добриво грунту.

Як готують теплицю до посадки?

Ремонтні роботи та прибирання теплиці

Прибирання – зрозуміло. Потрібно позбутися від трави, яка залишилася з минулого сезону, прибрати кілочки, мотузки, обробити їх, позбавити грунт від шкідників.

Якщо ваші теплиці з плівковим покриттям, перевірте, чи не порвалася чи плівка, полагодите її, якщо є пориви, або замініть цю частину плівки.

Щоб в теплиці було досить світло, вимийте поверхню плівки всередині і зовні. Всі поверхні необхідно продезінфікувати. Як це робиться, буде сказано далі. Можна на зимовий час прибрати плівку, тоді її слід обробити окремо, а потім закріпити на очищений каркас.

Як готують теплицю до посадки?

Теплиці, які покриті склом і полікарбонатом, надійніше плівкових аналогів, проте за зимовий період вони можуть пошкодитися. Пошкодження слід усунути, теплицю вимити і продезінфікувати.

Обробка теплиці дезинфікуючим складом

Способів дезінфекції безліч. Який же метод вибрати, щоб забезпечити рослинам найбільшу безпеку, захистити їх від шкідливих мікроорганізмів, при цьому, не зашкодивши якості товару?

Шашки з сірки

Для одного кубічного метра споруди вам необхідно 50 г засобу в тому випадку, якщо паразитів було небагато. В іншому випадку кількість сірки потрібно збільшити до 150 м Цей спосіб обробки є найбільш затребуваним. Однак ті городники, які застосовують даний метод, кажуть, що він не захищає від фітофторозу, несправжньої борошнистої роси і бактеріозу.

Як готують теплицю до посадки?

Не викликає довіри і те, що під час згоряння сірки утворюється її діоксид, який проникає в грунт, і в кінці кінців потрапляє в продукт.гашене вапно в кількості 3 кг заливають десятьма літрами води, додають 500 г купоросу мідного і дезінфікують все поверхні теплиці.

Використання біопрепарату. Я вважаю, що цей метод найкращий. Наприклад, засіб «Фітоп-Флора-C» допоможе захистити рослини від грибків, запобіжить вплив негативної середовища на майбутнє. Щоб обробити теплицю, розчиніть 100 г засобу в 10 літрах води, але у воді не повинно бути хлору. Для обробки 30 куб. метрів приміщення достатньо 10 літрів розведеного препарату. Дезінфекцію слід зробити повторно через 14 днів.

Як готують теплицю до посадки?

Щоб підвищити родючість грунту в теплиці

У теплицях вирощують одні і ті ж рослини, тому за грунтом потрібен особливий догляд, на відміну від звичайних грядок. Яким чином ви можете оздоровити і збагатити грунт?

1. Замінити поверхневий шар грунту

Радять щорічно змінювати поверхневий шар грунту, видаляючи його на 10-20 см. Знятий грунт замінюють новим для наступної посадки. Також можна самим зробити новий грунт. Для цього потрібно змішати пісок, дерен, торф, а також перегній в пропорції 1: 1: 5: 3. Для нейтралізації кислої реакції у торфу потрібно в 1 кубічний метр суміші додати вапно в кількості 3 кг. Цей метод тривалий і дорогий.

2. Сидерати

Про те, що сидерати корисні, відомо давно, тому насейте в теплиці вівса, жита або фацелії, а також гірчиці, вики, крес-салату. Для економії часу, в той час, коли посаджені рослини плодоносять, посійте сидерати між рядами, а по осені посійте овес або жито.

Як готують теплицю до посадки?

3. Ем-препарати

Застосування даних засобів допоможе забезпечити захист від шкідливих мікроорганізмів і захворювань, а урожай буде більше і чистіше. У той же час ем-препарати збагатять грунт потрібними мікроорганізмами, що поліпшить і оздоровить його.

4. Біопаливо

Грядки з біопаливом можуть використовуватися на відкритому грунті і в теплицях.

Отже, це приблизний список робіт, який потрібно провести навесні. Чи все було враховано в цій статті? Поділіться своїм досвідом. Як відбувається підготовка до весни у вас?

Відео по темі: Підготовка теплиці до посадки


Також читайте корисні статті в розділі Дачні споруди Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *