Як красиво поставити серветки в серветниціПаперові серветки – незамінна деталь, здатна стати додатковим акцентом на будь-якому святі. Проявивши фантазію та креативність, з них можна зробити фігурні композиції, відповідні темі заходу. Тим, хто хоче красиво скласти паперові серветки в серветниці, варто скористатися нескладними і цікавими схемами для розкладки, представленими нижче.

Як красиво поставити серветки в серветниці
Композиція Метелик – одна з поширених варіацій для урочистої сервіровки

Особливості сервірування паперових серветок в серветниці

Сервірувальна папір використовується не тільки в гігієнічних цілях за основним призначенням. З неї можна створювати креативні композиції будь-якого типу для самих різних випадків. Тканинні серветки допускається комбінувати з паперовими, перший варіант розміщують на колінах під час прийому їжі, другий призначений для столу. За правилами окремі серветки або підставки з ними ставлять з лівого боку від столових приладів. На столі можна розташувати практично будь-яку кількість підставок в залежності від його розмірів. Розкладку серветок доцільно підбирати з урахуванням стилю сервірування столів і всього заходу в цілому.

Важливо! Паперові серветки, призначені для гігієни, кладуть під тарілки, запасні краще розміщувати в спеціальних підставках. Декоративні найчастіше оформляють у вигляді тематичних фігур, за прямим призначенням їх не використовують.

Як красиво укласти серветки в серветниці

У продажу представлена ​​велика кількість серветок різних форм, кольорів і розмірів. Найбільш популярними вважаються класичні вироби, а також варіанти в формі черепашок з геометричними або абстрактними орнаментами. Способи розкладки можуть бути будь-якими, розташовувати серветки можна в спеціальну підставку або келих або ефектно розкласти біля тарілок. Навчитися виконувати розкладку не так складно, для цього буде достатньо кількох тренувань в залежності від обраного типу.

Як покласти серветки в серветниці стопкою

Укладання стопкою вважається найпростішою паперової конструкцією. Вона підійде для класичної сервіровки, в якому більш складні фантазійні варіанти будуть зайвими. Стопку з приблизно двадцяти штук укладають двостороннім водоспадом в утримувач або підставку, щоб кожна серветка лежала рівно.

Як красиво поставити серветки в серветниці
Мінімалістичний, але вишукана техніка укладання стопкою актуальна для будь-якого випадку

Як красиво розкласти серветки в серветниці короною

Ще одна проста схема Корона дозволяє накрутити серветки в серветниці максимально швидко. Найчастіше цей спосіб застосовують в кафе і ресторанах. За основу беруть вироби, складені трикутником, їх кількість залежить від розмірів підставки або власника, але зазвичай не перевищує дев’яти. Трикутники викладають згином всередину і рівномірно розподіляють всередині серветниці. Три трикутника зліва загинають зверху, щоб утворити вигин всередині, в центрі має бути три рівні фігури. Решта елементи праворуч знову укладають всередину. Зробити корону не так складно, важливо стежити, щоб вона вийшла симетричною.

Як красиво поставити серветки в серветниці
Щоб більш точно імітувати корону краще брати папір золотого або жовтого кольору

Як укласти серветки в серветниці птахом

Композиції у вигляді птахів будуть ефектно виглядати в власниках на столі, особливо якщо використовувати для них папір насичених і соковитих кольорів. Кожен аркуш паперу згортають трапецією, роблячи загини у пари протилежних кутів листа, і складають його по діагоналі. Після все листи кладуть один на одного, з останньої формують основу з головою птиці, яка повинна бути скручена в трубочку і повернута на один бік. При бажанні птиці роблять хвіст, його розташовують внизу і формують з листа, згорнутого вдвічі.

Як красиво поставити серветки в серветниці
В роботі зазвичай використовують один, два і більше кольорів сервировочной паперу, краще всього виглядатимуть різнокольорові основи

Як складати серветки в серветниці віялом

Цей спосіб сервіровки відноситься до категорії найбільш елементарних і частіше використовується для домашніх заходів. Скласти сервировочную папір по цій розкладці можна за кілька хвилин, зробивши класичний або подвійний віяло. Щоб він вийшов яскравим і ефектним, використовують папір різних кольорів або створюють більш об’ємний віяло.

Розкладка складається з наступних етапів:

 • квадратні листи згортають по діагоналі, щоб утворити трикутники з гострими кутами;
 • всі фігури укладають стопкою на кожну і зрушують куточки вліво, щоб утворити віяло;
 • отриману форму беруть за нижню частину і вставляють в тримач.

Складаючи серветки трикутником в серветниці, можна зробити подвійний віяло. Цей спосіб теж вважається класичним, але така розкладка виглядає більш незвично. Кожен квадрат паперу складають діагонально, щоб утворити трикутник, і викладають рівну кількість штук з лівого боку на праву і навпаки. Готовий подвійний віяло відразу вставляють всередину підставки.

Як красиво поставити серветки в серветниці
Потрібно стежити за тим, щоб куточки віяла були розташовані рівно, а сам він вийшов рівномірним і симетричним

Як красиво згорнути серветки в серветниці лотосом

Лотос – один з найбільш складних способів розкладки, створення його зажадає більше часу і терпіння. Така фігура стане ефектною прикрасою кожного святкового столу і доповнить будь-яке святкування. Для цієї схеми знадобиться сервірувальна папір трьох різних кольорів, наприклад, вісім зелених, двадцять чотири білих і одна жовта.

Створювати композицію потрібно, строго дотримуючись покроковому плану: • з зеленого квадрата роблять трикутник і згинають його кути до центральної частини;
 • квадрат перевертають на іншу сторону і загинають дрібні кути всередину;
 • за цим типом створюють ще вісім однакових фігур з зеленого паперу;
 • всі форми складають один з одним за допомогою дужок з степлера по колу;
 • з білою сервировочной паперу роблять двадцять чотири однакові фігури за зразком, поданим вище;
 • двадцять чотири форми кладуть в зелені фігури і скріплюють їх степлером;
 • жовту серветку згортають в кілька найтонших джгутів і поміщають в центральній частині вийшла композиції.

Результат сервіровки паперових серветок в серветниці Лотос можна побачити на фото нижче.

Як красиво поставити серветки в серветниці
При необхідності композицію роблять більш об’ємною, якщо збільшити число серветок в кілька разів, кожен шар краще закріплювати між собою, щоб готова фігура не розвалювалася

Важливо! Класти серветки в підставку необхідно так, щоб гості могли діставати їх звідти без особливих зусиль. Для цього важливо чітко визначити кількість паперових листів, яке повинно відповідати розмірам держателя.

Як красиво складати серветки в серветниці вітрилом

Одна з найпростіших розкладок – парус, підійде для оригінальних салфетниц у вигляді кораблів. Для створення потрібного ефекту знадобиться просто скласти папір стандартним віялом або накласти листи один на одного.

Як красиво поставити серветки в серветниці
Композиція вітрило буде виглядати більш святково, якщо використовувати сервировочную папір червоного або будь-якого іншого яскравого відтінку

Як вставити серветки в серветниці Балерина

Ця розкладка теж призначена для підставок певного типу балерина, в які вкладають аркуші паперу утворюють своєрідну спідницю, нагадує балетну пачку.

Як красиво поставити серветки в серветниці
Композиція з таким власником підійде для будь-якого торжества, це максимально зручний і практичний спосіб розкладки при наявності підстави

Як скласти серветки в серветниці стакан

Способи складання паперових серветок в серветниці будуть залежати від її типу і форми. Для підставки у вигляді склянки підійдуть як складні композиції, так і стандартні, на зразок віяла або корони. Краще, якщо підставка такого плану буде прозорою, щоб композиція з серветок була видна повністю.

Нижче представлено кілька варіантів розкладок для власників-склянок:

 1. Свічка. Квадрат сервировочной паперу складають трикутником і закручують його знизу від підстави приблизно на п’ять сантиметрів. Далі фігуру перевертають, підтримуючи в нижній частині, і поступово формують свічку.
  Як красиво поставити серветки в серветниці
  Свічку можна робити прямий або скошеної, готові варіації встановлюють в стакани по кілька штук
 2. Конус. Серветку складають трикутником, після скручують гармошкою так, щоб утворилося кілька складок. Кут отриманого конуса вкладають в стакан, верхня частина фігури повинна бути видна.
  Як красиво поставити серветки в серветниці
  Готові конуси виглядають дуже красиво і ефектно на святковому столі
 3. Квітка. Бутон згортають за стандартною схемою і закладають всередину склянки, при бажанні для нього можна зробити стебло, склавши папір як для свічок.
  Штучні квіти можна створити з яскравою сервировочной паперу і помістити їх в серветниці-склянки

Красиво оформлені серветки в підставках-склянках будуть доречно виглядати як в домашній обстановці, так і на урочистому заході. Скляні підставки зручні і практичні завдяки своїй простій формі.

Корисні поради

Сервіровка серветок в утримувачі і підставки є важливим етапом оформлення, крім створення гарних композицій потрібно знати, як правильно розміщувати їх на столах. Серветниці з сервировочной папером повинні стояти на доступній відстані від кожного гостя, поєднуватися з приладами і загальною тематикою заходу. Ємності для паперу розміщують у максимальній доступності від сидячої людини, але так, щоб вони не заважали гостям. Варто заздалегідь визначитися з колірною гамою, вона може бути класичної білої або кольорової, якщо мова йде про урочистості з нагоди Нового року, дня народження або інших свят. Підбір відтінків залежить і від пори року, наприклад, навесні доречно вибирати пастельні тони, а влітку більш соковиті відтінки.

Підготовка столу повинна включати в себе підбір не тільки серветок і салфетниц, але і вільного місця, призначеного для додаткової посуду і приладів. Важливо, щоб кількість предметів на столі відповідало його розміру, а власники з композиціями виглядали доречно.

Папір підбирають з урахуванням стилю посуду, келихів і столових приладів, композиції з серветок створюють відповідно до кількості запрошених осіб. Якщо мова йде про дитяче свято, можна додати більше декоративних деталей з кольорового яскравого паперу. Для більш скромного заходу буде досить стандартних білих або червоних серветок.

Важливо! Перед сервіровкою слід подбати про те, щоб серветок вистачило на всіх. Буде краще, якщо після торжества залишиться зайва сервірувальна папір, це допоможе уникнути непередбачених ситуацій.

Висновок

Щоб красиво скласти серветки в серветниці і навчитися створювати оригінальні і ефектні композиції, необов’язково бути професіоналом у сфері орігамі. Цей навик може освоїти будь-який після кількох тренувань, навіть якщо мова йде про складні розкладках. Важливо не тільки навчитися створювати красиві фігури, але також правильно розміщувати їх на святковому столі, підбирати матеріали і серветниці, що відповідають загальному стилю і поєднуються зі скатертиною і іншими деталями. Колірна палітра і інші нюанси повинні відповідати тематиці свята.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *