Як можна клеїти шпалери на фарбовані стіни, яким чином можна клеїти шпалери на масляну фарбуЯк можна клеїти шпалери на фарбовані стіни

Правильна підготовка поверхні дуже важлива для досягнення задовільного результату при наклеювання шпалер. Основа повинна бути сухою, гладким, стабільним і чистим. Якщо ці умови будуть виконані, то самостійне наклеювання піде як по маслу. Але що насправді означає готовність поверхні, адже бувають різні ситуації? як можна клеїти шпалери на фарбовані стіни або на свіжу штукатурку, на акрилову або масляну фарбу, на водоемульсійну або на побілку вапном? Як правильно підготувати поверхню для поклейки, адже від цього безпосередньо залежить кінцевий результат?

Справді, коли поверхня належним чином підготовлена, ви можете легко клеїти шпалери, як в нових будівлях, так і в старих. Необхідно ретельно дотримуватися порядку підготовки стін під шпалери.

Старі шпалери необхідно спочатку повністю видалити. Ви можете зробити це швидко і без особливих зусиль, зірвавши їх сухими. Якщо це зробити не вийшло, то їх слід спочатку змастити водою або засобом для їх видалення. Після розм’якшення процес зняття стане простіше. При використанні гарячої пари, ви також можете швидко видалити старе паперове покриття. Заборонено використовувати рідкі для миття посуду. Вони розчиняють жири, тим самим можуть, в подальшому негативно позначитися на клеї, крім того, їх залишки можуть проникнути в нові шпалери і пофарбувати їх поверхню.

Чи можна клеїти шпалери на пофарбовані стіни?

Старі шари крейдяний фарби треба змити, пом’якшуючи воду та використовуючи засіб для їх видалення. Після сушіння треба зміцнити основу спеціальною грунтовкою.

Як можна клеїти шпалери на масляну фарбу? Старі шари (наприклад, від дисперсійних фарб, олійних і лаків) повинні бути перевірені, чи щільно вони тримаються на фарбованої стіні. Існують прості методи, що дозволяють в цьому переконатися. Щоб перевірити, як добре тримається фарба і чи можна клеїти шпалери на масляну фарбу, найкраще використовувати скотч, який треба приліпити до старої масляної фарби, а потім відірвати від пофарбованої стіни. Якщо на скотчі не залишиться залишків старої фарби, то можете залишити старий шар, в такому випадку можна клеїти шпалери на пофарбовані стіни, але попередньо потрібно її добре прогрунтувати.У разі нової штукатурки: основа повинна бути чистим і сухим. Достатня сухість з’являється тільки після шести тижнів. Якщо ви сумніваєтеся, заклейте площа близько 50 х 50 см малярської фольгою і липкою стрічкою на 24 години. Якщо за цей час під фольгою збереться волога, то варто ще трохи почекати і прогріти кімнату. Бо нова штукатурка досить довго залишається вологою. Гладкі бетонні поверхні (стелі, і т.д.) повинні бути заґрунтовані (з клеєм, пігментного ґрунтовкою).

Як клеїти шпалери на фарбовані стіни або білені

  • Якщо стіни побілені з вапном, то побілка повинна бути ретельно видалена за допомогою шпателя після гарного замочування.
  • Шар олійної фарби або емалі можна також відшліфувати і ретельно пропилососити.
  • Якщо покриття лущиться, то необхідно його очистити, а залишки видалити спеціальними препаратами для видалення старої фарби.
  • Акрилові або емульсійні фарби, якщо не усунуто, змиваються з миючим засобом або спеціальною рідиною для миття стін

Залишки фарби на стіні можуть привести до лущення. Покриття масляної фарби можна частково відшліфувати наждачним папером так, щоб вона могла поглинати клей і зв’язати його з підкладкою. В цьому випадку треба покрити попередньо старий шар фарби ґрунтовкою або підходящим засобом. Для того, щоб зашпаклювати ями і вибоїни, використовуйте тільки гіпсову штукатурку.

Грунтовка

В кінці пофарбовані стіни слід заґрунтувати до обклеювання. Ґрунтовкою може бути клей або спеціальні склади, призначені для грунтування стін. Будь ласка, дотримуйтесь інструкцій на упаковці. Поклейку можна починати, коли стіна суха.

Основа повинна бути ідеально гладким, чистим, сухим і без цвілі. Непотрібні отвори і тріщини, подряпини треба заповнити мастикою або гіпсом або будівельним розчином. Нерівність треба зібрати шпателем, і затерти шорсткості (навіть невеликі, як піщинки), застосовуючи наждачний папір. Місця з’єднань панелей і невеликі тріщини можна запечатати спеціальною стрічкою. Якщо стіни дуже грубі і нерівні, можна в якості підкладки використовувати дуже тонкі білі спеціальні шпалери. Також необхідно видалити жирні плями, якщо вони є, тканиною, змоченою в бензині або розчиннику.

Яким клеєм шпалери на фарбу краще клеїти? Для кожного типу матеріалу слід вибрати відповідний клей, переважно робити вибір відповідно до інструкцій виробника. Якщо ви використовуєте шпалери з тисненням, що не витримуйте клей занадто довго, так як картинка може розмокнути. У цьому випадку вибирайте клей з низьким вмістом води. Клей накладаємо окремо для кожної зони, від середини до зовнішніх краях, укладаючи відрізок на край столу. Для забезпечення гарантованого результату ви повинні слідувати рекомендованому виробником часу для розм’якшення шпалер, цей час може відрізнятися в залежності від їх типу і клею.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *