Як очистити всередині унітаз від каменю і нальоту сечового, вапняного в домашніх умовах народними засобамиКамінь і неохайні плями на унітазі – ця проблема часто виникає і доставляє нам багато клопоту. Жорстка вода доставляє нам багато проблем – вапно відкладається в чайнику, на кранах та раковинах і сантехніці. Згодом наліт забарвлюється в непривабливий жовтий або коричневий колір, і необхідність чистити сантехніку від іржі і нальоту стає гострою.

Прибирання туалету може бути покаранням, предметом сімейних сварок, а й однією з домашніх робіт, яка не вимагає особливих зусиль. Все залежить від вашої точки зору і підходи до проблеми. Ви пам’ятаєте про пригоди Тома Сойєра, який повинен був пофарбувати паркан в якості покарання? Він придумав, що він зробить це привілеєм, і почав продавати іншим хлопчикам можливість взяти участь у фарбуванні всього лише кількох планок забору. Секрет задоволеності життям полягає в способі мислення і підхід до того, що ми робимо. І з правильним ставленням, ми можемо застосувати фантазію в прибиранні ванних кімнат. Просто треба бути готовим позбутися того, що нас турбує, і подбати всього про декілька речей, які допоможуть нам очистити іржу і вапняні відкладення. Чим очистити наліт в унітазі – вапняний і сечовий, іржу і камінь найпростіше в домашніх умовах?

Почнемо з підготовчих робіт. Вам варто запастися кількома предметами, які допоможуть в підтримці чистоти в санвузлі, а також надіти якісні гумові рукавички після яких руки не пахнуть гумою. Ви можете замініть сантехніку, вибравши безободковий унітаз, який не містить внутрішнього бортика, його очищати набагато простіше. Увімкніть улюблену музику і запасіться гарним настроєм.

Як очистити унітаз від вапняного нальоту?

Кращий спосіб боротьби з каменем – це регулярне чищення! Безлад і бруд будуть неминучі, як би не боролися з ними, якщо чистка нерегулярна. Вапняний надітий або камінь стає бичем багатьох квартир і будинків, так як вода в більшості випадків досить жорстка і міститься в ній вапно має властивість відкладатися на стінках сантехніки, в яких вона знаходиться. Камінь зазвичай збирається на рівні води в нижній частині корпусу, і в точці, де тече вода.

Екологічні методи і народні засоби

Прибирання ванних кімнат може привести до розчарувань в результаті не тільки нашої вродженої ліні. Люди, яких в глибині душі турбує майбутнє екології планети і її найближчого оточення, уникають дезінфікуючих засобів на основі хлору, агресивних відбілювачів, не вішають аромату, і замість того, щоб використовувати освіжувачі повітря використовують ароматичні свічки. Екологічні засоби, що допомагають видалити камінь, цікавлять також батьків дітей молодшого віку. Не секрет, що сантехніка може стати предметом уваги малюків, вони можуть запускати в ній кораблики, повиснувши на бортах. Тому, перш ніж вдатися до агресивної хімії, варто спробувати застосувати домашні засоби, які є в кожному будинку. Найпростіші засоби від жовтих плям це:

 • сода,
 • лимонна кислота,
 • оцет.

Увага! Навіть використовуючи домашні засоби, не слід забувати про техніку безпеки, треба надягати гумові рукавички і стежити за тим, щоб чистячі кошти не потрапили в очі в результаті чистки, сплеску води, перемішування або розбризкування.Як прибрати камінь під обідком содою і оцтом?

Одним з найбільш ефективних способів є використання домашнього розчину оцту і харчової соди. Порядок дій наступний:

 1. Ми з’єднуємо склянка оцту з 1/3 склянки харчової соди.
 2. Приготований розчин треба вилити в туалет.
 3. Залиште його на 15-30 хвилин.
 4. Після чого треба почистити туалет за допомогою щітки або йоржика, для більш стійких відкладень можна використовувати сталеву шерсть, але слід контролювати процес чищення, щоб вона не залишала подряпин.

Розчин оцту і харчової соди можна приготувати прямо в унітазі. Однак попередньо треба спорожнити його від води, використовуючи маленьку чашку. Якщо шар нальоту досить товстий, слід використовувати більш концентрований розчин оцту, вибирайте не 6% -ний, а 9% -ний оцет. Крім того, оцет краще залишити на ніч або на день, проте в цей час краще, щоб нікого не було вдома, виберіть день, коли вся сім’я буде у від’їзді, а по приїзду доведеться відразу почистити сантехніку і добре провітрити приміщення. Для кращого ефекту рекомендується вибрати воду з унітазу, щоб розчин кислоти був більш концентрованим.

Як чистити содою і лимонною кислотою?

Буде так само ефективним розчинення соди і лимонної кислоти в воді.

 1. У воду в унітазі треба помістити 1/3 чашки харчової соди і 1/4 чашки розчину лимонної кислоти.
 2. Все треба перемішати до великої кількості піни, яка повинна виступати над рівнем води.
 3. Залиште на 15-30 хвилин.
 4. Потім треба почистити сантехніку за допомогою йоржика.

Видалення вапняного нальоту кока-колою 

Кока-кола, як відомо, часто стає не тільки популярним напоєм, але і відмінним помічником в домашній прибиранні. Її застосовують і для боротьби з вапняним нальотом на домашній сантехніці. Купіть пляшку кока-коли, вичерпати воду з унітазу і залийте в нього кока-колу, залиште її там на ніч. Вранці достатньо почистити відкладення звичайним йоржиком.

Чистка за допомогою побутової хімії

Якщо домашні засоби зазнають невдачі, то доведеться вдатися до побутової хімії. У магазинах ви знайдете безліч спеціальних препаратів, які допомагають чистити бачок від нальоту і сам унітаз. Не будемо радити конкретну фірму і засіб, вони все схожі. Це може бути також водоумягчітель для пральних машин. Перш ніж їх застосувати, уважно вивчіть інструкцію, і чітко дотримуйтесь їй. Виберіть воду і залийте водоумягчітель вище рівня води. Бажано залишити засіб на всю ніч або на весь день (поки ви буде на роботі).

У боротьбі з вапняним нальотом також допоможуть відбілювачі на основі хлору. Треба залишити відбілювач всередині протягом тривалого часу. Перед тим як вийти з дому на прогулянку, влийте чверть склянки відбілювача в унітаз і змийте відразу, коли ви повернетеся. Але не використовуйте відбілювач, якщо використовуєте спеціальні засоби для чищення, які призначені для бачків (ті, які працюють кожен раз, коли ви зливаєте воду). Ці кошти для очищення можуть містити аміак, який при змішуванні з відбілювачем утворює токсичний пар. Ретельно провітрюйте приміщення під час очищення і після неї.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *