Як оформити дачну ділянку своїми руками? ландшафтні ідеїОстаннім часом особливо актуальним стало оформлення дачної ділянки. Дуже багато дачники роблять це своїми руками, використовуючи підручні матеріали. Але займаючись самостійно ландшафтним дизайном головне не переборщити з декоративними елементами. Не потрібно прагнути вмістити на одній площі всі модні новинки і цікаві ідеї. Необхідно постаратися зробити так, щоб територія виглядала не тільки оригінально, але і природно. Оформлення дачної ділянки своїми руками: Ландшафтні ідеї, поради фахівців – все це ми пропонуємо вам розглянути в цій статті.

Як оформити дачну ділянку своїми руками? ландшафтні ідеї

Дачну ділянку – ідеї по оформленню

Не завжди застосування модних екзотичних рослин і квітів здатне вписатися в інтер’єр дачної ділянки. До того ж, такі екземпляри вимагають не тільки певної сполучуваності з навколишніми предметами, а й особливого догляду, забезпечити який не завжди виходить. Слід пам’ятати, що ландшафтний дизайн ділянки потрібно витримувати в одному стилі і формі. Для невеликих територій використовують конфігурацію кола або півсфери. Це допоможе раціонально використовувати простір. Якщо площа досить велика, то часто вдаються до рівної геометричній конфігурації.

Як оформити дачну ділянку своїми руками? ландшафтні ідеї

5 ідей з оформлення дачної ділянки:

ідея 1. Якщо дачну ділянку має невелику площу, то буде доречно відмовитися від високих парканів на користь сітки – рабиці. По периметру сітки, можна висадити будь-які кучеряві й плетуться рослини і квіти. Це не тільки прикрасить ділянку, але і допоможе візуально збільшити його. Можна зробити і невисокий дерев’яний паркан, а по кутах або по периметру висадити квітучі кущі (наприклад, бузок, акація, шипшина).

Як оформити дачну ділянку своїми руками? ландшафтні ідеї

ідея 2. Вхідні ворота можна оформити у вигляді арки, оповитої ліанами, по краях висадити кучеряві квіти (клематис), а вздовж дачних доріжок – декоративні кущі та бордюрні квіти. Кущі можна підстригти в формі кулі (якщо в дизайні використовується конфігурація кола або півсфери).

Як оформити дачну ділянку своїми руками? ландшафтні ідеїідея 3. При облаштуванні альпійської гірки необхідно продумати, які квіти і рослини можна буде висадити, щоб композиція виглядала гармонійно. Для того щоб гірка виглядала природною, її можна облагородити посадками різноманітних багаторічних гвоздик, чебрецем повзучим. Доречно висадити едельвейси і молодило. Найбільш виграшно, альпійська гірка виглядає в тому випадку, якщо дачні територія має височини. На рівній ділянці, вона буде здаватися неприродною.

Як оформити дачну ділянку своїми руками? ландшафтні ідеї

ідея 4. Часто при оформленні дачних ділянок використовують різні водойми і фонтани. Для створення найпростішого водойми, можна застосувати і великий таз, і стару ванну, і бочку. Предмети вкопують у грунт і вистилають зсередини плівкою. Навколо такого водойми, будуть красиво виглядати посаджені квіти, різні по висоті (багаторічні трави, папороті). Береги штучного озера можна викласти каменем. На поверхні водойми доречно виглядатимуть латаття (навіть штучні), декоративні птахи.

Як оформити дачну ділянку своїми руками? ландшафтні ідеї

ідея 5. Якщо дозволяє територія дачної ділянки, то можна створити газон, оточивши його високими чагарниками. Це буде місце відпочинку або самоти. На газон можна помістити крісло-гойдалку, невеликі предмети меблів. У разі, коли на території ділянки зростає велике дерево, яке шкода спиляти, то можна прикрасити майданчик навколо нього. Для цього, на деякій відстані (50-80 сантиметрів), роблять міні-огорожу з каменів (бетонної суміші, цегли), всередину засипають землю і висаджують різні квіти і декоративні трави. Можна поставити невеликі скульптурні фігурки.

Як оформити дачну ділянку своїми руками? ландшафтні ідеї

Оформлення дачної ділянки своїми руками: ландшафтні ідеї, ваше бажання і трохи кмітливості – все це відмінний спосіб не тільки зробити свою ділянку красивим, але і поділити його на зони, надати функціональності, облаштувати місце відпочинку.

Дивіться також відео:

Ландшафтний дизайн дачної ділянки. цікаві ідеїЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *