Як організувати город на підвіконні? Поради початківцямДля того щоб навіть взимку мати на столі свіжу зелень і овочі, зовсім не потрібно витрачати багато грошей на ринку або в магазині. Досить просто почати вирощувати культури в домашніх умовах. Створення такої імпровізованої грядки не зажадає великих витрат праці і часу. Чи складно організувати город на підвіконні взимку для початківців? Що для цього потрібно? Пропонуємо вам дізнатися відповіді на ці питання зі статті.

Як організувати город на підвіконні? Поради початківцям
Город на підвіконні взимку для початківців

Зимовий город на підвіконні – з чого починати?

Для створення городу на підвіконні потрібно підготувати наступні, обов’язкові для нього елементи:

 • Невеликі горщики або інші подібні ємності, в яких будуть рости культури.
 • Відповідний для розсади грунт.
 • Для створення необхідного мікроклімату – пакети з поліетилену.
 • Пристрій для поливу рослин, наприклад, звичайна лійка.
 • Добрива для підживлення рослин.
 • Лампи для додаткового освітлення культур.

Як організувати город на підвіконні? Поради початківцям

Для висаджування зеленої цибулі вибираються цибулини невеликого розміру, кожну з яких акуратно поміщають в грунт. Після цього важливо регулярно проводити полив грунту, а також підживлення культури добривами, які можна придбати в спеціалізованих магазинах. Якщо висаджувати цибулю кожні дві – три тижні, можна домогтися безперервно встигає свіжої зелені.

Як організувати город на підвіконні? Поради початківцям

Непогані результати дає висаджування на підвіконні листового салату, найголовніше забезпечити йому додаткове освітлення за допомогою світлодіодних ламп. До того ж, слід регулярно поливати насіння салату, в цьому випадку він виросте по-справжньому ніжним і соковитим. Листовий салат потрібно в разі потреби проріджувати. Краще робити це після того, як на поверхні грунту з’являться перші листочки. Тільки в цьому випадку можна сподіватися на по-справжньому багатий урожай цієї соковитої смарагдової зелені.

Як організувати город на підвіконні? Поради початківцям

Грамотно облаштувати город на підвіконні зовсім неважко, досить дотримуватися деяких вимог: 1. Не варто висаджувати різні культури в одну і ту ж ємність, щоб не змішувати цикли їх розвитку і враховувати їх особливості.
 2. Для висаджування культур краще купувати спеціальний грунт в магазинах, використовувати грунт з городу або дачі не слід, так як існує небезпека зараження майбутніх рослин шкідниками та хворобами.
 3. Найкраще висаджувати культури на кухонному підвіконні, саме в цьому приміщенні температура і вологість найкраще підходять для рослин.
 4. Безпосередньо перед висаджуванням потрібно проростити насіння на вологій тканині.
 5. Перед тим, як укладати грунт в ємності, потрібно покласти в них матеріал, який буде забезпечувати правильний дренаж вологи (для цієї мети добре підходить керамзит).

Як організувати город на підвіконні? Поради початківцям

Після того, як насіння висаджені в горщики, потрібно полити грунт і вкрити ємності поліетиленом, який необхідно не знімати до того моменту, поки на поверхні землі з’являться перші сходи. Для хорошого розвитку і росту рослин потрібно обов’язково додавати в грунт підгодівлі. У вигляді мінеральних добрив і встановити гарне освітлення, яке буде допомагати рости культурам в той час, коли сонячного світла мало. На власному підвіконні найчастіше висаджують зелена цибуля, різні види зелені (кріп, петрушку, базилік, салат та інші).

Як організувати город на підвіконні? Поради початківцям

Дуже часто господарі вирощують у себе вдома петрушку, яку висівають в грунт за допомогою куплених в магазині насіння. Насіння петрушки садять в грунт невеликими борозенками. Ця культура досить вимоглива до яскравого освітлення, тому потрібно обов’язково встановити над підвіконням лампу з додатковим освітленням. В іншому випадку петрушка буде тягнутися вгору, виростаючи не дуже пишною та насиченою. Важливою перевагою петрушки є те, що вона добре переносить мороз, тому добре росте на підвіконні навіть в холодну погоду.

Як організувати город на підвіконні? Поради початківцям

Город на підвіконні взимку для початківців – завдання нескладне і здійсненне. Ви здивуєтеся, але вирощування різноманітної зелені і деяких овочів своїми руками може стати захоплюючим заняттям, до того ж, приносить чималу користь домашньому господарству. Варто тільки докласти трохи зусиль і праці.

Як організувати город на підвіконні? Поради початківцям

Дивіться також відео:

Город на підвіконні взимкуЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *