Як пересадити клематиси восени

Клематиси, пересадка восени


Останнім часом власники заміських будинків, так і просто дачники, створюють на верандах і стінах своїх домоволодінь оригінальні візерунки з витких рослин. Одним з таких рослин є невибагливий в догляді клематис, вибір різновидів якого, в умовах сучасної селекційної роботи, став просто величезний. Як же красиво кучерява ліана виглядає на опорі в період цвітіння! Її махрові і досить великі квітки надають екстравагантний екстер’єр.

Але що робити з рослиною восени? Оскільки квітка пристосований до сильних холодів і витримує морози, виникає проблема з його пересаджуванні. Клематиси, пересадка восени яких виконується до настання холодів, допоможе вам не тільки зберегти рослину, а й надати йому сил для майбутнього зростання. Отже, з чого ж починати?

Клематиси – правила пересадки восени

Найоптимальніший час для посадки – осінь, а саме – початок вересня. У цей період земля ще не донця охолола, а сезон осінніх дощів ще не настав. Якщо ж ви купили саджанець клематиса занадто пізно, краще нехай він перезимує в погребі вашого будинку, а навесні ви посадите його на дачній ділянці. Як же домогтися радує очі краси в новому сезоні? Це нескладно, головне знати і дотримуватися деяких правил вирощування та догляду за клематисом, які досить прості.

Як пересадити клематиси восени?

При пересадці клематиса важливо дотримуватися деяких правил:

  • Місцезнаходження. Позитивно на вирощуванні даної ліани позначається грамотно вбрання на присадибній ділянці місце посадки рослини, яке з одного боку не любить протяги, а з іншого жадає значної кількості сонячного, але не палючого світла.
  • Грунт. Вибравши місце посадки рослини, висаджуємо клематис в живильне і слабощелочную грунт. Таку можна купити в спеціалізованих магазинах, але простіше змішати садовий грунт, перегній, торф і золу. Робити посадку найкраще ранньою осінню, коли немає загрози осінніх заморозків.
  • Яма. Викопуємо досить глибоку і широку яму, дно якої дренажіруем, а вільний простір заповнюємо сумішшю перегною з мінеральними добривами, в яку і висаджуємо ліану, злегка заглубив його прикореневу шийку. Для стимулювання появи могутньої кореневої системи і подальшого правильного формування рослини обрізаємо його верхню частину. В результаті перші кілька років ріст пагонів і їх цвітіння будуть досить мізерними.

Як пересадити клематиси восени?Важливо знати, що саме дебютні два-три роки після посадки для клематиса мають найважливіше значення. У цей період розвивається кущ необхідно щодекадно рясно підгодовувати добривами, кращими з яких будуть зола і курячий послід. З метою укорінення з’являються молодих пагонів ліани останні слід укладати на ґрунт, закріплювати і присипати землею, регулярно поливаючи в подальшому. Діючи так в перший час, практично створите цілі зарості клематиса. Головне при цьому не забути, що, як і всі теплолюбні рослини, клематис вимагає укриття в зимовий період. Інакше всі праці, шановні квітникарі, просто пропадуть.

Як пересадити клематиси восени?

Обрізка клематиса восени

Готуючи клематис в зиму його необхідно обрізати в залежності від виду рослини. Деякі сорти вимагають обрізання практично під корінь із залишенням незначного пенька, іншим необхідно залишати значну лозу, яку і будемо приховувати. Для цього знімаємо ліану з опор і укладаємо, найкраще кільцями, на приготовлену з насипаних на грунт листя підкладку. Далі аналогічні дії з використанням осіннього листя, сухої трави або сіна і соломи здійснюємо зверху. При цьому сама рослина, ґрунт і утеплювач з метою профілактики від можливих грибкових хвороб бризкає фундазолом.

Як пересадити клематиси восени?

Підгорнути кущ компостом, споруджуємо каркас, який вкриває вологонепроникній плівкою або просто толем, залишаючи невелику віддушину. Для можливого відлякування мишей і інших гризунів, які не проти будуть поласувати корою або ранніми пагонами рослини, в спорудженому укритті залишаємо отруєну приманку. Створений таким чином будинок для клематиса, дозволить рослині безболісно перезимувати.

Весняне пробудження рослини – основний догляд

З настанням весняного періоду, коли вже зійшов сніг, але вранці ще стоять заморозки, а протягом дня можливі перепади температури, з будиночка рослини можна зняти плівку, щоб уникнути можливого запарювання рослини, дозволити через віддушини надходити до нього свіжого повітря. Пізніше при встановленні стабільної плюсової температури розкрити клематис повністю і підгодувати добривами. І ні в якому разі не засмучуватися і не викопувати рослину, якщо раптом ваш улюбленець навесні не пускає паростки. Клематис може посидіти в землі і прорости через рік інший.

Як пересадити клематиси восени?

Отже, клематиси, пересадка восени яких нескладна, стануть гідний прикрас вашого дачної ділянки. В цілому, грамотний догляд за клематисом, знання основних правил вирощування рослини дозволить квітникарям влітку створити затишний і неповторний вигляд в оточенні свого будинку.

Як пересадити клематиси восени?

Як пересадити клематиси восени?Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *