Як підготувати полуницю до зими? Основні осінні роботиБагатий урожай полуниці ви зібрали в цьому році? Якщо так, то ви напевно хочете, щоб такий достаток ягід радувало вас і в наступному році. Полуниця – досить вибаглива рослина, яка потребує постійного догляду, поливу і обрізання. Навіть після збору ягід, кущі потрібно обробляти, пересаджувати і удобрювати. підготовка полуниці до зими восени – головне завдання кожного дачника, оскільки часто саме від цих дій залежить майбутній урожай полуниці.

Як підготувати полуницю до зими? Основні осінні роботи
Підготовка полуниці до зими восени

Підготовка полуниці – обов’язкові роботи

Отже, ви зібрали урожай. Тепер важливо приступити до перших і найбільш важливих робіт, від яких залежить життєдіяльність рослини. Хоча ягоди вже були зібрані, чагарники все так само потребують в достатній кількості добрива і вологи. Це робиться не тільки для того, щоб зберегти саму рослину в хорошому стані, але і для запобігання нападу шкідників і інфекційних захворювань. Фахівці також говорять, що здоровому, зміцнілому чагарнику не страшні ніякі морози і снігу, тому рекомендується ні в якому разі не нехтувати грядками полуниці і доглядати за ними до початку осені.

Як підготувати полуницю до зими? Основні осінні роботи

Які роботи вам очікують восени? Уже в кінці серпня можна приступати до іншого, не менш важливого етапу роботи, який включає в себе наступні дії:

  • Обрізку старих і пошкоджених листя. Уважно огляньте кожен кущик полуниці. Чи бачите ви на ньому хворі або висохлі листя? Якщо так, то їх потрібно видалити.
  • Обрізку вусів. Деякі кущики, особливо сильні і здорові, можна розсадити. Для цього необхідно укоренити вусики в грунт, і періодично поливати. Невдалі, слабкі кущики також мають вусики, але їх рекомендується видаляти, оскільки посадковий матеріал з них буде не найвищої якості.
  • Розпушування грядок. Щоб наситити кореневу систему полуниці киснем, можна злегка копнути лопатою на неглибоку глибину. Робити це потрібно дуже акуратно, оскільки можна зашкодить коріння рослини. Також важливо рихлити ґрунт, використовуючи сапу або совок. Видаляти слід все бур’яни, які ви помітите, оскільки навесні саме вони почнуть швидше за всіх рости, стаючи будинком для багатьох шкідників.

Звичайно, після таких дій зовнішній вигляд вашої полуниці злегка змінитися і навіть може лякати. Але це не страшно. Вже через кілька тижнів кущики відійдуть і на них з’являться молоді, свіжі та соковиті листочки.Як підготувати полуницю до зими? Основні осінні роботи

Добриво в вересні – важливий етап для збереження рослини

Хочеться відзначити величезну користь добрив, які можуть вноситися регулярно, як восени, так і навесні. Що для цього найкраще використовувати? Оскільки ви самі будете їсти зібрану полуницю, рекомендується використовувати тільки органічні добрива – курячий послід, золу, компост і т.д. Краще не застосовувати свіжий коров’як, оскільки в ньому можуть жити небезпечні для полуниці та інших рослин комахи. Єдину мінеральну добавку, яку можна внести після осінньої обрізки – гумат калію. Він благотворно діє на кореневу систему чагарнику, оберігає і зміцнює.

Як підготувати полуницю до зими? Основні осінні роботи

Важливий етапом є також укриття рослини. Полуниця дуже боїться морозів на голу землю, без снігу. Тому основне призначення укриття – затримання якомога більшої кількості снігу. Для цього ідеально підійде солома або очерет. Якщо ні того, ні іншого немає, тоді досить покласти під коріння полуниці торф, який буде оберігати коріння від заморозків, а також послужить органічним добривом. Молоді, недавно посаджені кущики бажано вкривати повністю.

Як підготувати полуницю до зими? Основні осінні роботи

Також в якості укриття використовують такі матеріали – спандбод або агротекс, який натягується на дуги. Це дуже практичне укриття, яке має функцію парника, оскільки температура в ньому буде значно перевищувати температуру на вулиці. Єдиний нюанс – розстеляти цей матеріал не можна, оскільки в місцях зіткнення з землею, остання буде промерзати ще більше.

Як підготувати полуницю до зими? Основні осінні роботи

Отже, підготовка полуниці до зими восени – важливий етап, який зобов’язаний виконувати кожен дачник. Сподіваємося, що наші поради виявляться вам корисними, і ви зможете зібрати в новому сезоні великий урожай соковитою і смачною полуниці.

Як підготувати полуницю до зими? Основні осінні роботиЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *