Як побудувати веранду своїми руками? Цікаві проекти та ідеїБудь-дачний будиночок, який не має веранди, здається незакінченою. Веранда забезпечує комфорт і близькість до природи одночасно. На ній можна сховатися від спеки і спеки, перечекати дощ, і вона особливо актуальна, якщо на дачі немає альтанки. Чи можна своїми руками побудувати веранду до будинку? У цій статті ми пропонуємо вам розглянути цікаві проекти та ідеї, які легко втілити в життя.

Як побудувати веранду своїми руками? Цікаві проекти та ідеї
Веранда до будинку своїми руками, фото

Простий проект веранди: етапи підготовки

Якщо дачний будиночок знаходиться на початковій стадії будівництва, або ще в проекті, то слід відразу ж передбачити спорудження веранди, у якій будуть спільні з будинком фундамент і дах, ідентичні стіни. При вже наявному будинку, в якому немає веранди, її можна прибудувати до нього, або розширити вже наявну, але невеликого розміру.

Як побудувати веранду своїми руками? Цікаві проекти та ідеї

Перед тим як приступити до будівництва, потрібно скласти проект прибудови, в якому будуть враховані всі нюанси: архітектурні особливості приміщення, планування ділянки. Найбільш доцільне розташування прибудови – з північної частини будинку, а вікна були звернені на власну територію, а не на дачу сусідів. При спорудженні прибудови з боку входу – вона буде одночасно і річним холом, а якщо вона буде перебувати з боку глухої стіни – її можна використовувати як кімнату для відпочинку, ігрову зону.

Як побудувати веранду своїми руками? Цікаві проекти та ідеї

Перед розробкою проекту необхідно визначити:

  • стіну, що межує з новим спорудою;
  • класифікацію веранди: закрита або відкрита;
  • розташування вхідних дверей;
  • матеріал, застосовуваний для спорудження веранди і його кількість;

Якщо планується, більше половини площі веранди засклити, то слід організувати систему провітрювання, для запобігання створенню задухи і вологості в спекотні дні. Деякі дачники, вважають за краще конструкцію вікон, має знімні рами, що дозволяє з закритою прибудови отримати відкриту літню терасу.

Як побудувати веранду своїми руками? Цікаві проекти та ідеї

Для того щоб створити тепло і комфорт в холодний сезон або прохолодну погоду, стіни веранди практичніше за все зробити з матеріалу, здатного зберігати тепло, додатково, можна передбачити подвійне скління вікон. Також, потрібно простежити, щоб у місцях з’єднання конструкцій були відсутні зазори і щілини. Для того щоб веранда разом з будиночком виглядали в єдиному стилі, прибудову, бажано, споруджувати з подібного матеріалу, що і стіни житлового будинку, або обшити їх в єдиному стилі.

Як побудувати веранду своїми руками? Цікаві проекти та ідеї

Стіни веранди повинні бути не загальними з житловим будиночком. Вони споруджуються на окремому фундаменті, який не слід глибоко розташовувати, і роблять його стрічковим або стовпчастим. Зазвичай, дах споруджується односхилий.

Спорудження прибудови до цегельного будиночка

При прибудові приміщення до цегельного будиночка, воно не повинно бути обов’язково зроблено з цегли, можна використовувати і інші матеріали. Основне, що необхідно дотримуватися – це підтримка загального стилю будинку. Слід звернути увагу, на хороше поєднання матеріалів і можливість їх комбінування. З будинком з цегли, крім веранди, побудованої з такого ж матеріалу, добре поєднується натуральне дерево. Якщо для обшивки будинку застосовувався сайдинг, то конструкція веранди може бути споруджена з використанням скла і пластика, а вхідні двері, передбачаються засклені і розсувні.

Як побудувати веранду своїми руками? Цікаві проекти та ідеї

Найбільш популярні матеріали для спорудження прибудови – це, застосування натурального каменю, бруса, цегли, плахи, а також веранди, для спорудження яких використовується каркас з металевих деталей. Цегла червоний є одним з найбільш надійних матеріалів, з якого найчастіше споруджують закриту прибудову. Під підставу заливають стрічковий фундамент. Рекомендується пристроювати приміщення до фасаду будинку, довжина, якої не менше трьох метрів, ширина будівлі може бути якою завгодно, залежно від площі дачної території, зазвичай, в межах шести метрів.Як побудувати веранду своїми руками? Цікаві проекти та ідеї

Якщо передбачається використовувати веранду тільки в не холодне час з весни до осені, то досить зробити кладку в півцеглини. Якщо планується зимовий відвідування дачі – стіни слід зробити більш товстими. Але, і в тому, і в іншому випадку, необхідно передбачити наявність гідроізоляції та стін, і фундаменту. Лінії на стику закладають монтажною піною. Після того як відбулася повна усадка будови, проводять остаточну замазку швів. Для закритої прибудови, слід під покрівлю даху підкласти теплоізоляцію.

Прибудова до будиночка з дерев’яного матеріалу

Один з найкращих матеріалів для будівництва веранди до дерев’яного житлового приміщення – натуральне дерево. Також, крім дерев’яного каркаса для прибудови, можна використовувати і металевий. Добре виглядатимуть в подібному приміщенні великі вікна, до підлоги. На веранді можна спорудити камін, облицьований натуральним каменем, для опалення в холодний період. Таку прибудову, зазвичай, мають у своєму розпорядженні з боку будиночка, що виходить на власну територію, але не на вулицю або сусідню ділянку. Оформити її потрібно таким чином, щоб добре потрапляв світло.

Як побудувати веранду своїми руками? Цікаві проекти та ідеї

Відчуття легкості додасть приміщення, виконане з полікарбонату. Якщо планується відпочивати в ній зимовий період, то потрібно використовувати при будівництві теплоізоляційний полікарбонат.

Скління закритою веранди здійснюється декількома варіантами:

  • рамами з дерева;
  • рами пластикові;
  • з полікарбонату монолітного.

Прибудови закритого типу, нерідко виявляються в ролі передпокої, вітальні, їдальні, ігрової кімнати або як додаткова кімната. Веранди, побудовані з полікарбонату, в останні роки зустрічаються все частіше, так як він має високу міцність, невелику теплопровідність, пластичність і різноманітну колірну гамму. Це дозволяє створити будова, що має будь-яку конфігурацію і оригінальний дизайн. Але, при використанні полікарбонату, необхідно залишити між ним і каркасом профілю маленький зазор, щоб забезпечити простір для розширення.

Як побудувати веранду своїми руками? Цікаві проекти та ідеї

Практично завжди веранду споруджують з ганком, яке може бути як кам’яне, дерев’яне, або виготовлене з іншого матеріалу. Основна вимога – у нього повинні бути не слизькі сходинки і мати стійкість до перепадів температури.

ПОРАДА! Меблі, призначені для розміщення на веранді, не повинна заважати відкривати вікна для провітрювання. У заскленому приміщенні добре виглядають плетені предмети, наприклад з ротанга. Можна розвісити жалюзі, на прозорих стінах, або штори – як легкі, так і виготовлені з більш щільної тканини. Для опалення в холодний або дощовий період застосовуються електричні або інфрачервоні обігрівачі.

Прибудова до будинку відкритої веранди

Спорудження до будиночка веранди відкритого типу з навісом – найбільш доступний і легкий в простоті споруди, варіант. Для того щоб надати будові затишок і захистити від палючих сонячних променів або дощу, навколо веранди висаджують в’юнкі рослини.

Як побудувати веранду своїми руками? Цікаві проекти та ідеї

У прибудові можна розставити меблі, виділити місце для приготування їжі і відпочинку. Огорожа для такої веранди виконується будь-яка – цегляна, дерев’яне металеве, скляне. Також допускається захистити по периметру декоративними канатами або ланцюгами, посадити невисокі зелені насадження. За своєю формою веранда може бути будь-який – квадратної, напівкруглої, багатокутної.

Як побудувати веранду своїми руками? Цікаві проекти та ідеї

Одним з варіантів споруди веранди відкритого типу є майданчик у вигляді балкона, що обрамляє весь будинок. У ньому буде одночасно перебувати і сонячні і затінені місця. Незалежно від того, яка веранда до будинку (відкрита або закрита) буде споруджена своїми руками, головне, щоб у приміщенні було зручно всім членам сім’ї, а особливо дітям.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *