Як почистити духовку від жиру і нагаруЯк почистити духовку від жиру і нагару

Незалежно від типу духовки, яка у вас є, в цій статті ви знайдете практичні поради, які допоможуть відновити її блиск і чистоту.

З чого почати?

Перш за все, зверніться до інструкції, щоб з’ясувати, якого роду ваша духовка – чи має вона функцію самоочищення, піролітичного очищення і каталітичну емаль, які набагато легше підтримувати в чистоті. Якщо ж у вас звичайне покриття і немає автоматичних систем для підтримки чистоти, не біда. Трохи рішучості і надійне засіб для чищення, які у великій кількості пропонують виробники побутової хімії досить, щоб ефективно очистити традиційну піч.

Коли і як почистити духовку від жиру і нагару

Вам не потрібно чистити духовку від жиру і нагару щотижня або після кожного використання. Після кожного використання, після того, як вона охолоне достатньо протерти її всередині вологою тканиною, прибрати залишки їжі зі стін і дна. Але періодично вам доведеться вдатися до більш радикальних методів очищення. Як почистити духовку всередині, як почистити духовку в газовій плиті?

Наша докладна інструкція допоможе вам розібратися в питанні, як почистити духовку від нагару, який вже накопичився там протягом певного часу. Нижче ви знайдете рекомендації по трьох типах печей, які допоможуть позбутися від залишків згорілої їжі і жиру, і ваша піч буде працювати безпечно і ефективно.

Як почистити духовку в домашніх умовах

Засіб для очищення духовки в формі спреюЗвичайна духовка без додаткових функцій піролітичного очищення повинна бути очищена кожні кілька місяців, щоб запобігти в ній накопичення згорілого жиру, залишків їжі і бруду. Звичайно, періодичність цієї процедури залежить від частоти використання. Брудна піч може зіпсувати смак і запах їжі, приготовленої в ній, і навіть призвести до пожежі. Якщо вона не має функції самоочищення, то слід вчинити так.

Як почистити електричну духовку

  1. Знайдіть хороший засіб для чищення, підготуйте відро з гарячою водою і губку або мочалку. Одягніть гумові рукавички і робочий одяг.
  2. Переконайтеся, що піч холодна і від’єднана від електромережі.
  3. Видаліть грат і листи. Замочіть їх у раковині або мисці з водою і миючим засобом або помийте у посудомийній машині.
  4. Засіб для очищення духовки в формі спрею особливо зручно для забезпечення чистоти в важкодоступних місцях. Спреєм треба обробити всю внутрішність пристрою, не забуваючи про внутрішню поверхню дверцята. Перед обробкою, виконайте тест на невеликій ділянці поверхні, щоб переконатися, що агент є безпечним для вашої печі.
  5. Залиште засіб на дні і стінках протягом деякого часу. Іноді це займає кілька годин, щоб розм’якшити затверділий жир і залишки згорілої їжі.
  6. Коли засіб зробило свою справу, прийшов час взяти губку або ганчірку для миття посуду і відчистити піч.
  7. Як почистити скло всередині духовки? Якщо скло на дверцятах печі сильно забруднене, можна використовувати спеціальний скребок для чищення скла, таким користуються автолюбителі для видалення льоду. Це допоможе легше видалити залишки їжі та жиру. Гаряча вода, миючий засіб і трохи зусиль, допоможуть вам відновити блиск і чистоту.
  8. Для видалення залишків миючого засобу треба ретельно промити поверхні 2 рази, використовуючи чисту воду і губку. Потім протріть духовку і почекайте поки вона висохне.
  9. Після установки металевих грат назад, залиште дверцята відкритими на деякий час, щоб поверхні добре просохли.

Як почистити духовку з функцією самоочищення або каталітичної емалі

Піролітичне очищення духовкиОчищення цього типу печі здійснюється набагато легше. Ретельно прочитайте інструкцію, перш ніж приступити до роботи. Піч повинна бути абсолютно порожній, перш ніж ви запустите процес самоочищення. У разі печі з пиролитической функцією очищення особливо уважно дотримуйтесь інструкцій. Після завершення самоочищення почекайте, поки піч охолоне. Потім протріть попіл.Якщо у вас є каталітична емаль в духовці, це означає, що під час високотемпературного випалу духовка сама спалює жир і бруд, що забруднюють поверхню під час випічки. Обов’язково регулярно, після кожного випалу необхідно ретельно видаляти згорілі залишки вологою тканиною. Каталітична емаль дуже тонка і легко пошкоджується, тому ніколи не використовуйте грубі або абразивні губки.

У разі цих двох типів печей, треба час від часу промивати внутрішню поверхню тканиною з миючим засобом, щоб надати їй блиск.

Як почистити духовку народними засобами від жиру і нагару

Не всі хімічні засоби для чищення можуть стикатися з харчовими продуктами без шкоди для здоров’я людини. Особливо при очищенні духовки є прихильники того, щоб засіб для чищення було екологічним. Так що якщо ви шукаєте відповідь на питання, як почистити духовку без хімікатів народними засобами, ви можете застосувати деякі екологічні способи описані нижче.

Народний засіб для щоденного очищення духовки з оцту

Якщо піч не дуже брудна, але потрібно очистити її після запікання курки (видалити розбризканий жир), кращий очищувач являє собою суміш води і оцту в співвідношенні 50:50. Ця суміш розпилюється з пульверизатора або наноситься губкою. Після цього слід залишити її на деякий час, а потім протерти стінки, дно і дверцята тканиною. Такий засіб ефективно також для газової духовки.

Народний засіб з соди і засоби для миття посуду

Для видалення бруду з дуже брудною печі вам знадобиться кашка, приготовлена ​​з 1/2 склянки води, 1/4 склянки харчової соди і чайної ложки рідкого засобу для миття посуду. Воду можна замінити оцтом, але тоді вам доведеться збільшити кількість соди.

Суміш наносять на найбрудніші місця або на всю піч і залишають на кілька хвилин, потім ретельно промивають губкою з водою і витирають насухо. Дуже брудна піч може зажадати подвійного очищення, так що не турбуйтеся, якщо з першого разу не вийде добитися хорошого результату.

Спосіб очищення для духовки з конвекцією

Якщо у вас модель печі з функцією конвекції, то хороший спосіб очищення – це поставити в неї вогнетривку форму, заповнену водою і включити режим випічки з конвекцією. Вода буде випаровуватися, і гаряча пара допоможе розм’якшити жир, налиплий на стінках. Після цього відмити його буде набагато простіше.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *